Evropské soutěže

3. předkolo Ligy mistrů: Plzeň čeká Maccabi Tel Aviv

Viktoria Plzeň se ve 3. předkole Ligy mistrů utká s Maccabi Tel Aviv. Izraelský šampion sice v úvodním duelu 2. předkola prohrál na Maltě s Hibernians 1:2, v dnešní domácí odvetě ale zvítězil 5:1 a postoupil.

První zápas mezi Maccabi a Plzní by se měl odehrát v úterý 28. července v Tel Avivu.

Maccabi k postupu pomohl v 32. minutě vlastním gólem Brazilec Jorginho. O menší zápletku se sice v úvodu druhého poločasu postaral vyrovnáním Soares, ale šest minut na to domácí uklidnil kanonýr Zehavi proměněnou penaltou a postupový gól krátce nato vstřelil útočník Tal Ben Haim. V závěru výhru ještě potvrdili Igiebor a znovu Zehavi.

Trenér Maccabi Slaviša Jokanovič poslal do utkání sestavu: Pablo - Spungin, Ben Haim I., Gárcia, Ben Haruš (62. Ziv) - Mitrovič, Alberman - Igiebor - Micha (86. Ben Basat), Zehavi, Ben Haim II. (81. Itzhaki).

Trenér Plzně Miroslav Koubek očekával, že izraelský celek odvetu zvládne. "Jedná se o soupeře, který měl mezi nenasazenými týmy této fáze nejvyšší koeficient, izraelské kluby pravidelně v evropských pohárech postupují do skupinových fází a navíc už v prvním utkání měl i přes prohru výrazně navrch," řekl Koubek v sobotu po Superpoháru. I v odvetě Maccabi dominovalo a soupeře přestřílelo 22:11.

Plzeň se s izraelským soupeřem utká v evropských pohárech podruhé. Před třemi lety v základní skupině Evropské ligy zvítězila Viktoria nad Hapoelem Tel Aviv 2:1 a 4:0. "Vzpomínky to jsou příjemné, nicméně ty ještě žádný zápas nevyhrály. My se netajíme tím, že skupinová fáze pohárů je pro nás jasným cílem a úspěch ve 3. předkole Ligy mistrů ho zaručuje. Připravíme se poctivě, ať se nám postaví kdokoliv. A budeme chtít postoupit," dodal záložník Daniel Kolář.

Fotbalová asociace České republiky využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.