Grassroots


reklama

Představení akademie v Jihlavě: velký zájem mladých talentů i rodičů

Velký zájem ze strany mladých talentů a také přibližně stovky jejich rodičů provázelo čtvrteční představení Fotbalové akademie FAČR v Jihlavě, která spustí svoji testovací činnost v září letošního roku a bude pilotním projektem pro Moravu.


Projekt akademie na jihlavské půdě představili zástupci Fotbalové asociace České republiky, Kraje Vysočina, města Jihlava, klubu FC Vysočina Jihlava a také místních škol, v nichž členové akademie ve věkových kategoriích 14 a 15 let budou plnit své studijní povinnosti.

Pilotním projektem v rámci akademií pro Českou republiku je Plzeň, Jihlava se připojuje jako první na moravském území. Místní hotel Gustav Mahler, který čtvrteční setkání hostil, poskytl prostor pro rozsáhlou a půldruhé hodiny trvající diskusi, které vévodily rozmanité dotazy ze strany rodičů i mladých fotbalistů a budoucích členů akademie.

„Měl jsem z toho skvělý dojem, zájem lidí na Vysočině o fotbal i akademii je nebývalý. Původní plán počítal s tím, že zde akademie vznikne až na podzim roku 2016, ale díky výjimečnému přístupu všech stran jsme ji dokázali spustit o rok dříve. To mluví za všechno. Akademie v Plzni a Jihlavě mají trochu rozdílný původ: v Plzni jde o pilotní projekt pro celou Českou republiku a měli jsme dost času a prostoru na přípravné práce a odladění veškerých záležitostí. V Jihlavě začneme dříve proti předpokladům a určité věci budeme řešit za pochodu. Ale nepochybuju, že díky zaujetí všech místních subjektů také na výborné úrovni,“ řekl Michal Prokeš, vedoucí Úseku talentované mládeže FAČR.

Koncentrace největších fotbalových talentů na jednom místě a pak jejich výchova v jedné z klíčových fází kariéry za dohledu špičkových odborníků a tomu odpovídajících podmínkách. Takový je smysl Fotbalových akademií FAČR. Vybraní hráči budou v akademiích od pondělí do pátku pospolu, na vybraných školách se mohou těšit na přidané hodiny tělesné výchovy i se zaměřením na fotbalovou přípravu.

Autoři projektu akademií také v Jihlavě zdůraznili jeho hlavní cíl: všeobecný sportovní rozvoj mladého hráče v symbióze se vzdělávacím procesem a zajištěným lékařským dohledem, regenerací, stravováním a pro „přespolní“ akademiky i ubytováním. „Moc se na spuštění jihlavské akademie těším. Znám lidi, kteří tady dělají mládežnický fotbal, a nejdu tak do neznáma. Startuje něco nového, což je vždy lákavé,“ uvedl Jan Kameník, vedoucí jihlavské akademie.„Každé začátky, a zvlášť pokud jde o tak velký projekt, jsou těžké, ale z naší zkušenosti si vždy všechno sedlo a rozjelo podle představ. Dlouhodobě spolupracujeme s FC Vysočina při zřizování sportovních tříd se zaměřením na fotbal, ale teď bude výběr chlapců ještě kvalitnější,“ řekl František Svoboda, ředitel ZŠ Evžena Rošického, která zajistí vzdělávací program pro členy akademií v rámci základní školy.

A také rodiče vyhlížejí start jihlavské akademie s velkým očekáváním. „Podle mě jde o skvělou věc. Jsme z Třebíče, ale náš syn už rok hraje za FC Vysočina. Myšlenka akademie nás nadchla. Spojit fotbal se školou a dalším veškerým servisem včetně lékařské péče, ubytování a stravování je výborná věc. Náš syn doteď stravu řešil suchými rohlíky, to se teď jistě změní, když bude mít potřebný dohled a servis,“ líčila s úsměvem Marcela Růžičková.

Co na projekt akademií říká Vítězslav Lavička, staronový kouč výběru U21, který si jihlavskou akci také nenechal ujít? „Opravdu mě mile překvapila účast rodičů a jejich dětí, takovou jsem nečekal. Padlo tady hodně poučných věcí jak ze strany zřizovatelů akademií, tak právě i ze strany veřejnosti. Jsem přesvědčený, že zřízení akademií znamená posun k tomu, aby se český fotbal ubíral správným směrem,“ prohlásil Lavička.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk


reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate