Reprezentace

reklama

Los kvalifikace MS 2018: Češi se v sobotu dozví soupeře pro boje o Rusko

Česká reprezentace je ve střehu. V sobotu odpoledne totiž bude jasné, na které soupeře narazí v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2018 v Rusku.
Slavnostní losovací akt v Konstantinovském paláci u Petrohradu začne v 17:00 SEČ, českou delegaci budou reprezentovat reprezentační trenér Pavel Vrba, manažer týmu Dušan Fitzel a technický vedoucí týmu Jaroslav Dudl.

Češi před losem figurují ve druhém koši a je jisté, že se v kvalifikaci vyhnou Slovensku, Rakousku, Itálii, Švýcarsku, Francii, Islandu, Dánsku a Bosně a Hercegovině. Možných kombinací pro složení „české“ kvalifikační skupiny se nabízí nespočet, národní tým z nejsilnějšího koše 1 může narazit třeba na úřadující světové šampiony z Německa či na Nizozemsko, s nímž soupeří v rozehrané kvalifikaci ME.

Trenér Vrba však před losem odmítá spekulovat o schůdnosti nabízejících se variant. „Před losováním máte pokaždé určitá očekávání, ale teď je bezpředmětné spekulovat nad tím, který soupeř by byl nepříjemný a který zase hratelnější. Nic dopředu neovlivníme a až los skončí, tak jej budeme muset respektovat, ať už dopadne jakkoliv. Necháme se zkrátka překvapit. Až bude skupina daná, pak začneme se sháněním potřebných informací o soupeřích, přestože kvalifikace mistrovství světa pro nás ještě není úplně aktuální záležitost,“ uvedl Vrba pro www.fotbal.cz.

Kvalifikační boje o účast na MS v Rusku totiž vypuknou až v září roku 2016 a skončí v listopadu o rok později. „Naší prioritou je teď samozřejmě úspěšné zvládnutí konce kvalifikace Eura 2016, k tomu teď upínáme veškerou naši energii,“ připomněl Vrba, že český tým stojí před posledními čtyřmi duely v kvalifikaci ME 2016.

Jisté je, že reprezentace se v kvalifikaci MS představí v jedné ze sedmi šestičlenných, nebo v jedné ze dvou pětičlenných skupin. Zároveň bude usilovat o druhý postup na MS v samostatné historii. Český výběr prozatím startoval pouze na šampionátu v Německu v roce 2006. O šampionát v Rusku se bude v kvalifikaci ucházet rekordních 206 zemí, pro Evropu zůstává stejný postupový klíč jako minule: 52 zemí se uchází o třináct míst na závěrečném turnaji. Na šampionát projde devět vítězů skupin a nejlepších osm celků z druhých míst čeká baráž.

Rozdělení do košů pro losování evropské části kvalifikace MS 2018

Koš 1: Německo, Belgie, Nizozemsko, Portugalsko, Rumunsko, Anglie, Wales, Španělsko, Chorvatsko.
Koš 2: Slovensko, Rakousko, Itálie, Švýcarsko, ČR, Francie, Island, Dánsko, Bosna a Hercegovina.
Koš 3: Ukrajina, Skotsko, Polsko, Maďarsko, Švédsko, Albánie, Severní Irsko, Srbsko, Řecko.
Koš 4: Turecko, Slovinsko, Izrael, Irsko, Norsko, Bulharsko, Faerské ostrovy, Černá Hora, Estonsko.
Koš 5: Kypr, Lotyšsko, Arménie, Finsko, Bělorusko, Makedonie, Ázerbájdžán, Litva, Moldavsko.
Koš 6: Kazachstán, Lucembursko, Lichtenštejnsko, Gruzie, Malta, San Marino, Andorra.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate