FOTBAL.CZ - AKTUÁLNÍ INFORMACE - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
AKTUÁLNÍ INFORMACE
2.8.2015

SYNOT liga: Zlín jediný bez ztráty, v neděli klopýtly Jablonec i Liberec

Nováček SYNOT ligy Fastav Zlín zůstává po dvou zápasech jediný s plným počtem bodů. V nedělních zápasech 2. kola ztratily body Liberec i Jablonec.

Bohemians 1905 v Jablonci nečekaně remizovali, a to navíc dvakrát vedli po gólech Uruguayce Rafaela Acosty a Tomáše Čížka, jenže za domácí srovnávali z penalty Tomáš Wágner a v 79. minutě střídající Lukáš Masopust. Jablonec se tak nenaladil očekávanou výhrou na čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské ligy v Kodani, kde bude dohánět manko 0:1 z úvodního duelu.

Podobně je na tom další pohárový zástupce Liberec, který před odvetou s Kirjatem Šmona remizoval na Slavii 2:2. Severočeši v Edenu vedli po brance Marka Bakoše, domácí ještě v první půli zásluhou Milana Škody a Jana Mikuly skóre otočili, ale za hosty po přestávce vyrovnal Josef Šural.

Fotbalisté Mladé Boleslavi napravili nevydařený vstup do sezony a v prvním ligovém domácím utkání porazili Brno 2:0. Středočeši měli celé utkání převahu, kterou v 50. minutě zužitkoval Aleš Čermák, když předtím další tři šance zahodil. V poslední minutě pak po brejku zvýšil Jan Chramosta po přihrávce Milana Baroše.