Reprezentace

reklama

Michal Seidler se na Japonsko těší. Stejně jako na každý reprezentační sraz

Česká futsalová reprezentace se sešla v Kadani, aby se připravila na blížící se kvalifikaci o postup do baráže Mistrovství světa 2016 v Kolumbii. Ještě než se přesune do chomutovské sportovní haly, kde se celá kvalifikace hraje, sehraje dva přátelské zápasy s Japonskem.

Ten první se hraje v neděli 6. prosince od 18 hodin v Chomutově, druhý o den později a ve stejný čas v Kadani. Výtěžek ze vstupného v prvním utkání půjde na charitativní účely.

S Japonskem se česká reprezentace utkala v historii pouze třikrát. Poprvé tomu bylo v červnu roku 2011. Na půdě soupeře nejprve Češi prohráli 1:4, ale o den později zvítězili 2:1. Poslední vzájemný duel se konal 24. října 2014 na turnaji v Kuvajtu, kde český výběr zvítězil 4:0 po hattricku Lukáše Rešetára a jedné brance Michala Seidlera.

A právě Michal Seidler se na reprezentační sraz moc těší. Celou sezónu je v maďarském Györu a Česko mu přeci jen chybí. Zapíše se tento střelec znovu gólem do japonské sítě?

 

Michale, jak moc se těšíte zpátky do Čech na reprezentační sraz do Chomutova?

Abych řekl pravdu, tak se vždy na reprezentaci těším. I tentokrát se těším hodně. S několika hráči jsem hrál v Tangu, bude to taková změna zase. Jediné, co není dobře, je, že tam s námi nebude trenér Neumann. Určitě budeme všichni bojovat i za něho.

V přípravě před kvalifikací o postup do baráže MS se dvakrát střetnete s Japonskem. Hrál jste ve všech třech vzájemných duelech, tak jak byste charakterizoval jejich futsal?

Japonci jsou velmi kvalitní. První dva zápasy, které jsme hráli v Japonsku, byly ohromně těžké. Jeden jsme vyhráli a jeden prohráli. Třetí zápas jsme s nimi odehráli minulý rok v Kuvajtu, kde jsme vyhráli čtyři-nula, ale skóre může mást. Japonci zahodili strašně moc šancí, zato my jsme je proměňovali. Jsou na tom velmi dobře technicky a nechybí jim rychlost.

V loňském roce jste dal Japonsku gól na turnaji v Kuvajtu při výhře 4:0. Jak na ten gól a celý zápas vzpomínáte?

Jak jsem říkal, sice jsme ten zápas vyhráli, ale neřekl bych, že bychom byli lepším týmem. Výborně nám zachytal Libor Gerčák, což nebylo poprvé. (smích) My jsme měli to štěstí, že jsme dobře bránili a dali góly z brejků.

V čem bylo Japonsko loni jiné oproti zápasům z roku 2011 u nich?

Jak jsme hráli v Japonsku, tak tam na nás vylezli samí dvoumetroví chlapi. To nás hodně překvapilo. Šlo o hodně silové zápasy. V Kuvajtu to byl pravý opak, takže malí a rychlí hračičkové.

Co od těch dvou duelů v Chomutově a Kadani vlastně očekáváte?

Pro nás to bude taková menší zkouška před kvalifikací, která nás čeká. Určitě budeme nacvičovat různé herní situace, standardky a power play. Doufám, že potěšíme diváky naší hrou, a že ty zápasy, i když budou těžké, vyhrajeme.

Jak jste vlastně spokojený s průběhem letošní sezony v maďarském Györu?

V Györu jsem maximálně spokojený. Myslím si, že jsem neudělal chybu, když jsem přestupoval. V Györu jsou výborní hráči s výborným trenérem. Jediné, co je takové menší mínus, je to, že je těch zápasů už opravdu hodně. Hrajeme zápasy maďarské ligy, poháry i UEFA Futsal Cup. Do toho ještě reprezentace, takže už se těším, až si chvíli odpočinu. (smích)


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Puma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate