Česká reprezentace Japonsku podlehla podruhé o jediný gól

Druhé přípravné utkání před kvalifikací o postup do baráže Mistrovství světa 2016 sehráli čeští futsalisté v Kadani opět proti Japonsku. Stejně jako o den dříve, tak i v pondělí o gól prohráli. Tentokrát 2:3.

Zápas začal zhurta. Ve 3. minutě sklepl míč Watanabe ze středu na Henmiho, který ranou bodlem prostřelil Vahalu. Český tým však za minutu odpověděl, když rohový kop Slámy poslal z voleje do japonské brány Novotný – 1:1. Do přestávky hrozily obě strany, ale jen Češi nastřelili třikrát brankovou konstrukci. Výsledek se však nezměnil.

Japonsku vyšel i vstup do druhého poločasu, když Vahalu překonal Sakai. Český tým našel odpověď až ve 31. minutě, kdy se po krásné akci Koudelky a Slováčka trefil poprvé v reprezentaci Vítězslav Hrubý – 2:2. Rozhodnutí zápasu přišlo čtyři minuty před koncem. Japonci rozehráli signál na Sakai a ten se z voleje trefil přesně k tyči české brány – 2:3.

Z nominace mám těžkou hlavu, přiznal Bartošek

„Kluci opravdu bojovali o čtyři postupová místa do nominace na kvalifikaci. Vůbec nevím, koho mám poslat domů,“ přiznal po zápase trenér Čechů Vlastimil Bartošek. „Všichni hráli dobře a ve výsledku rozhodlo, že jsme udělali pár individuálních chyb. Jinak jsme hráli pěkně, měli jsme hodně šancí a zápas jsme měli vyhrát.“

Češi byli málo produktivní. Šancí měli dost. „V prvním poločase jsme nastřelili několik tyčí, měli jsme tam i dobré standardní situace, ale brankář Japonska chytal dobře. Jsem rád, že nám vyšly nějaké signály a herní situace, ale lituji obdržených branek, které byly hodně zbytečné. To by nás v kvalifikaci mrzelo více.“

Ve středu se český tým přesune do Chomutova, kde ve čtvrtek od 16:30 hodin nastoupí ve sportovní hale k prvnímu kvalifikačnímu zápasu proti Kazachstánu.

Česká republika – Japonsko 2:3 (1:1)

Branky a nahrávky: 4. Novotný (Sláma), 31. Hrubý (Slováček) – 3. Henmi (Watanabe), 22. Sakai (Henmi), 36. Sakai. Rozhodčí: Kresta, Cílek. ŽK: Holý, Hrubý – Nibuya. Diváci: 380.

Česká republika: Vahala (Gerčák) – Novotný, Sláma, Salák, Holý – Hrubý, Koudelka, Slováček, Rodek – Kovács, Záruba, Cupák, Seidler. Trenér Vlastimil Bartošek.

Japonsko: Fujiwara (Tanaka) – Watanabe, Sato, Yoshikawa, Henmi – Morioka, Sakai, Osodo, Nishitani, Nibuya, Kato, Shimizu.