České reprezentantky skončily na turnaji druhé

Turnaj tří zemí ve futsalu žen se konal o víkendu v Ostravě. Ze zemí bývalé visegradské čtyřky chyběly pouze Polky. Češky nakonec díky skóre skončili na druhém místě těsně za Maďarkami.

Česká republika – Slovensko 4:1 (2:1)

Na branky 4:1, na tyče 6:0! Český tým měl po celý zápas výraznou převahu, ale Slovenky hned první nedoraz v obraně potrestaly. Vyrovnání vneslo do našeho týmu trochu nervozity a přestalo se dařit střelecky. Otloukání soupeřových tyček ukončil až druhý gól krátce před přestávkou. Ten naše hráčky uklidnil. Ve druhé půli toho Slovenkám moc nedovolily a v klidu dotáhly utkání k vítěznému konci.

Branky: 5. Břenková 1:0, 7. Sluková 1:1, 17. Plháková 2:1, 26. Hýlová 3:1, 36. Břenková 4:1.

Sestava ČR: Kuglerová Lenka, Vitoulová Eliška – Kladrubská Lucie, Kütnerová Veronika, Hrobská Pavlína, Břenková Denisa, Hýlová Barbora, Lacinová Jana, Skálová Denisa, Jungová Aneta, Svobodová Veronika, Špičková Gabriela, Sedlačíková Irena, Plháková Dominika. Trenér: Krakovčík Karel.

Slovensko – Maďarsko 1:6 (0:3)

Maďarsko – Česká republika 1:1 (1:1)

Velký respekt ze soupeře měl za následek, že se naše hráčky dostaly na začátku utkání pod tlak. Postupně ale zjistily, že se dá se soupeřem normálně hrát a hru vyrovnaly. Potom se však Maďarkám povedl signál při rohu a ujaly se vedení. Naše hráčky se ale nenechaly znervóznit a začaly se prosazovat. Před přestávkou byly za svou hru zaslouženě odměněny vyrovnávacím gólem. Po přestávce byly Maďarky překvapené naším tlakem, který ovšem přinesl jen třikrát trefu do tyče. I Maďarky měly svoje šance a nastřelily dokonce břevno. Náš tým byl ale nebezpečnější a snažil se vstřelit vítězný gól a tím dosáhnout i vítězství v celém turnaji. Minutu před koncem jsme zahrávali 10m kop, ale střelu Kütnerové brankářka vyrazila a dorážka skončila na tyči. V poslední minutě Skálová vypíchla soupeřkám míč, obstřelila brankářku, ale i „zařízení“. Maďarky už remízu uhájily a ta jim stačila k vítězství v turnaji. Naše hráčky tak přišly smolně o výhru v turnaji, který ovšem jednoznačně vyhrály na nastřelené tyče.

Branky: 8. Folk 1:0, 18. Skálová 1:1.

Sestava ČR: Vitoulová Eliška, Kuglerová Lenka – Kladrubská Lucie, Kütnerová Veronika, Hrobská Pavlína, Břenková Denisa, Hýlová Barbora, Lacinová Jana, Skálová Denisa, Jungová Aneta, Svobodová Veronika, Špičková Gabriela, Sedlačíková Irena, Plháková Dominika. Trenér: Krakovčík Karel.