Reprezentace

reklama

Trenér Neumann provedl v nominaci reprezentace dvě změny

Nezadržitelně se blíží jak dvě přípravná utkání reprezentace proti Grónsku, tak i únorové EURO 2016. Přinášíme vám nominaci českého týmu a také rozhovor s trenérem Tomášem Neumannem, který se vrací na lavičku týmu po nedávných zdravotních potížích.

Národní tým odehraje dvě utkání proti Grónsku ve východních Čechách na sklonku ledna (25. a 26.1.2016). Dnes byla zveřejněna nominace na tuto akci a složení týmu sice do značné míry kopíruje sestavu, která neúspěšně bojovala v prosincové kvalifikaci o MS. Ale změny se v ní dají najít.

Jsou dvě a trenér nechává doma dlouholeté reprezentanty, Michala Beleje a Zdeňka Slámu. Místo nich povolává již uzdraveného Jana Janovského a překvapivě také mladého Antonína Hrdinu z pražské Slavie. I to je jedním z témat našeho rozhovoru s Tomášem Neumannem, který se opět ujímá týmu a spolu s asistentem Vlastimilem Bartoškem mají na ME jasný cíl - postoupit ze skupiny. 


Český tým čekají dvě přípravná utkání proti Grónsku. Původně se plánovala utkání proti Kazachstánu, proč došlo ke změně soupeře?
Důvody byly dva. Za prvé, Kazachstán nebyl schopen potvrdit dohodnuté termíny zápasů. A za druhé jsem vnímal, že rozpoložení mužstva po kvalifikaci na MS není zrovna ideální, abychom před ME hráli dvě extrémně těžká utkání proti tak silnému soupeři…

Jako protivníka jste zvolili zmíněné Grónsko. Proč právě tohoto soupeře?
Potřebujeme soupeře, se kterým si můžeme vyzkoušet herní varianty a získat zpět sebevědomí před ME. Grónsko by takovým soupeřem mohlo být, i když pozor! Určitě nepůjde o hru "kočka, myš"… Grónsko nedávno porazilo Dánsko, které hraje vyrovnané zápasy se silným Finskem… Navíc jednání s Grónskem bylo velmi rychlé, dohodli jsme se během pár hodin.

Nebojíte se toho, že to nebude dostatečná prověrka před ME?
Jak už jsem řekl, nepůjde o lehká utkání, Grónsko neprodá kůži lacino. A my se potřebujeme zvednout, zase najít náš herní styl a pohodu.

Nominace proti Grónsku je totožná s tou, která odjede do Srbska?
Ano, pravděpodobně v tomto složení odletíme na ME. Ale pořád si nechávám otevřené vrátka pro změnu. Uvidíme, jak přijedou hráči připravení.

Proti prosincové kvalifikaci ME jste udělal dvě změny. Doma zůstávají Belej a Sláma, naopak jedou Janovský a nováček Hrdina ze Slavie. Proč jste sáhl k těmto změnám?
Nějaké změny musely nutně přijít. Díky tomu, že se nepostoupilo na MS, máme dva roky do další velké akce a my musíme vybudovat znovu konkurenceschopný tým na té nejvyšší úrovni. Honza Janovský vypadl z kvalifikace z důvodů zranění a tak se logicky vrací. Tonda Hrdina je pro mě hráč, který má velký potenciál pro mezinárodní futsal. A já cítím, že by měla přijít jeho šance. Uvidíme, jak se s tím vypořádá… Potřebujeme zabudovávat do týmu vedle zkušených hráčů také mládí. Proto s námi jede i Víťa Hrubý. Budou to pro ně oba velké zkušenosti, které doufám prodají v budoucnu. 

Od začátku rozhovoru každý čeká na otázku, zde pojedete s českým týmem na ME… Bude to tak?
Zatím se můj zdravotní stav zlepšuje. A pokud se nestane nic nenadálého, tak chci být s týmem na ME. Asi to nebude úplně stoprocentní, ale společně s týmem to zvládneme!

Jak jste prožíval chvíle, kdy jste kvůli zdravotnímu stavu nemohl naplno fungovat na české lavičce při chomutovských bojích?
Bylo to těžké, ale věřil jsem, že to všichni zvládnou i beze mě. 

Vnímal jste během těžkých chvil, které vás v minulých týdnech potkaly, podporu futsalového prostředí?
Určitě ano a chtěl bych všem poděkovat za podporu. A zároveň se omluvit všem, kterým jsem nestačil odpovědět… Ještě jednou: Děkuji!

Poslední otázka nemůže být jiná: S jakým cílem jede český tým na EURO 2016? 
Jedeme s cílem postoupit ze skupiny, ale hlavně najít sebe sama a vrátit se k výkonům, které jsme předváděli před rokem.


NOMINACE REPREZENTACE PRO UTKÁNÍ PROTI GRÓNSKU
25. a 26.1.2016, Chrudim a Hradec Králové - více info zde

Brankáři:
Libor Gerčák (Nejzbach Vysoke Myto)
Ondřej Vahala (Slavia Praha)

Hráči:
Antonín Hrdina (Slavia Praha)
David Cupák (Helas Brno
Jan Janovský (Rekord Bielsko-Biala - Polsko)
Jiří Novotný (Slavia Praha)
Lukáš Rešetár (ERA-PACK Chrudim)
Michal Holý (Red Devils Chojnice - Polsko)
Michal Kovács (ERA-PACK Chrudim)
Michal Mareš (ERA-PACK Chrudim)
Michal Seidler (Rába ETO Gyor - Maďarsko)
Radim Záruba (ERA-PACK Chrudim)
Roman Mareš (ERA-PACK Chrudim)
Vítězslav Hrubý (Rádio Krokodýl Brno)

 Zdroj: efutsal.cz

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Puma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate