Futsal

reklama

Veteránské futsalové soutěže se rozjíždí. Největší zájem je ve Středočeském kraji

Český futsal rozjíždí nový projekt. V sezóně 2015/16 se odehraje premiérový ročník veteránského futsalu. Vítězové krajských soutěží se pak střetnou na republikovém finále, které se bude konat zřejmě v červnu.

A jaký je o veteránský futsal v naší zemi zájem? Na první ročník velmi dobrý. V Praze se přihlásily zatím čtyři týmy – Slavia Praha, Defect, Letňany a Benago. „Jsme rádi, že se od slov přikročilo k činům. Už se těšíme, až si společně zahrajeme, a že se potkáme s kamarády a soupeři z let minulých! Můžu jim slíbit, že za nás nastoupí naše tradiční opory Tomáš Neumann, Honza Horáček, Kendy Mareš, ad.,“ prozradil Otakar Mestek, předseda Komise futsalu a šéf Defectu. Za ta léta se však proporce hráčů změnily. „Z kil navíc strach nemám, zároveň nám také přibyly zkušenosti! Ambice máme jen ty nejvyšší, to znamená nezranit se v utkání a přežít i třetí poločas,“ smál se Mestek. CFC Letňany budou mít v kádru řadu hráčů ze dvou ročníků 1.ligy futsalu, ve kterých se tento klub, slavící 30 let historie, zúčastnil.

V Praze se bude hrát soutěž každý s každým dvoukolově. Ve hře je ještě účast týmu Frankie.

Hned pět týmů bude hrát ve středních Čechách. Do termínu uzávěrky se ve Středočeském kraji přihlásilo pět týmů, což nás, jako pořadatele, potěšilo. Z kladenského okresu se přihlásily hned dva celky, oba slánské. Známější je tým R.S.C. Čechie Slaný, který se v sezóně 2003/2004 představil i v nejvyšší soutěži, v kategorii veteránů pak budou nastupovat především tito bývalí ligoví borci, kteří ještě dnes hrají divizi - Chadima, Bůžek, Žák, v bráně zřejmě nastoupí i prezident klubu Šváb. Tým by měl tak patřit mezi favority na prvenství,“ prozradil člen Komise futsalu Pavel Nepil a doplnil: „Druhým týmem Kladenska je pak dlouholetý účastník divize 1. DFK Slaný. Tito borci pak stále ještě za svůj tým nastupují v nejvyšší okresní soutěži.“

Své celky do kategorie veteránů vyšlou i některé další okresy - Mělnicko bude reprezentovat  AFC Kralupy n. Vl., který zřejmě spolehne na své bývalé hráče bratry Listíkovi, Karase, Běhounka, Procházku a další, přihlášen je i celek FC Mnichovo Hradiště, v jehož řadách by se mohli objevit borci ligového Bakova. Pátým účastníkem je divizní SKP Kolín, který může čerpat z kolínské futsalové základny.

„S počtem přihlášených celků do premiérového ročníku soutěže veteránů jsme spokojeni. Dlouho to vypadalo pouze na dva účastníky za náš kraj, v posledním možném termínu se pak přihlásily další tři týmy,“ řekl za střední Čechy Nepil.

A jakým stylem se ve Středočeském kraji bude hrát? „Cílem této soutěže je, aby se bývalí spoluhráči i protihráči opět po několika letech sešli, zahráli si spolu či proti sobě, a zavzpomínali. I proto zvítězil model každý s každým jednou v rámci dvou turnajů po pěti duelech, každý účastník pak v rámci každého turnaje odehraje dvě utkání. Oba turnaje chceme nasměrovat na duben, kdy je již ukončena většina regionálních futsalových soutěžích,“ vysvětlil Pavel Nepil.

Veteránský futsal bude mít zastoupení i na severní Moravě, kde nebude chybět ani tým, jakým je třeba Mikeska Ostrava!

Pokud i vy máte zájem hrát veteránskou futsalovou soutěž, kontaktujte své krajské komise, kde se můžete zaregistrovat. Ale nedávejte si na čas, jelikož systémy jednotlivých krajských soutěží se už plní.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate