Reprezentace

reklama

Tomáš Neumann před Grónskem: „Potřebujeme si zvednout sebevědomí!“

Česká futsalová reprezentace se v sobotu naposledy sejde před blížícím se Mistrovství Evropy 2016 ve futsalu, které se hraje od 2. do 13. února v srbském Bělehradu. V pondělí a v úterý pak odehraje dva přátelské zápasy s Grónskem. První duel se hraje v Chrudimi, druhý v Hradci Králové.

Na několik podstatných otázek před blížící se generálkou na vrcholnou akci tohoto roku odpověděl hlavní trenér české reprezentace Tomáš Neumann, který se vrátil k týmu po několikaměsíční rekonvalescenci.

Tomáši, jaké máte informace o Grónsku? Viděl jste je někady hrát futsal? Víte, jak hrají?

Nikdy jsem Grónsko hrát neviděl. Mám ale informace z Dánska, že se jedná o houževnatého soupeře, který je velice dobře fyzicky a silově vybavený. Myslím si, že podobnou hru budou propagovat i u nás.

V čem si myslíte, že může být Grónsko pro český tým přínosem před mistrovství Evropy?

Zaprvé je to velmi zajímavý soupeř. Zadruhé určitě neprodají kůži lacino. Spousta lidí si myslí, že to bude hra kočky s myší, což si vůbec nemyslím. Grónsko porazilo Dánsko, to hovoří za vše. Dánové zase hrají vyrovnané zápasy s Finy a Švédy. Před dvěma roky jsme dokázali s Finskem i prohrát. Pokud nebudeme hrát na sto procent, tak pro nás může být výsledek nebezpečný.

Naší výhodu vidíte ve futsalové vyzrálosti a taktice?

Soupeře jsme volili záměrně. Potřebujeme se dostat do pohody. Chceme hrát, v uvozovkách, s lehčím soupeřem, se kterým si můžeme vyzkoušet standardní a herní situace, přechodové fáze. Grónsko je na to ideálním soupeřem. Chceme si vše znovu oživit a zvednout si sebevědomí před mistrovstvím Evropy.

Tím, že nebyl nominován Michal Belej, se rozpadla brněnská čtyřka. Jak to budete řešit? Budete skládat nové lajny nebo tu brněnskou jen někým doplníte?

Budu skládat nové čtyřky. Brněnská čtyřka měla šanci ukázat své kvality v kvalifikaci na mistrovství světa. Měli dokázat, že jsou lídři týmu, a hrají spolu poslepu. To tam bohužel neukázali. Tudíž není důvod je dál držet při sobě. Budeme hledat jiné formace.

To bude hlavním cílem pro dvojutkání s Grónskem? Najít ideální složení formací?

Myslím si, že kluci jsou tak dlouho spolu a dobře se znají, že je jedno, kdo s kým hraje. Musí umět hrát každý s každým. Spíše budeme hledat aktuální formu jednotlivých hráčů. Všichni víme, že nejsme v optimální fyzické kondici. I sebevědomí máme po kvalifikaci nahlodané. Naším úkolem je dát vše znovu dohromady a vrátit se třeba k loňským výkonům, kdy jsme dokázali porazit Ukrajinu i Itálii.

Během Vánoc jste hráčům posílal individuální tréninkový plán na zlepšení fyzické kondice. Máte informace, jak hráči vaše pokyny plnili?

Ano, kontroluji si to. Zatím mi všichni říkají, že to plní. Hned na prvním tréninku si to důkladně zkontroluji. (smích) Uvidíme, jak kdo plnil a neplnil.

 

Program přátelských zápasů

Česká republika – Grónsko (pondělí 18:30, MSH Chrudim)

Česká republika – Grónsko (úterý 19:30, SH H. Králové-Třebeš)

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Puma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate