Futsal

reklama

Propozice Mistrovství ČR ve futsalu FIFA - kategorie žen 2015-16

Subkomise ženského futsalu Komise futsalu Fotbalové asociace České republiky vyhlašuje desátý ročník Mistrovství České republiky ve futsalu FIFA - kategorie žen (dále jen M ČR).

 

1. Řídící komise

 

Organizátorem M ČR je Komise futsalu FAČR (dále jen KF FAČR) ve spolupráci se Subkomisí ženského futsalu KF FAČR (dále jen SubKŽF), příslušnými regionálními řídícími komisemi nebo dalším pořadatelským subjektem. KF FAČR garantuje uspořádání finálového turnaje M ČR.

 

2. Podmínky účasti a systém soutěže

 

A) Základní kola

Základní kola soutěže budou odehrána v kompetenci Krajských (Okresních) komisí futsalu. Za pravidelnou soutěž bude považována taková soutěž, které se zúčastní nejméně tři družstva z různých klubů (nepočítají se družstva A, B, atd. téhož klubu). Každé družstvo v soutěži odehraje nejméně čtyři utkání, a to alespoň v průběhu dvou různých turnajů v různých hracích týdnech. V opodstatněných případech může SubKŽF rozhodnout i jinak.

Pokud je v rámci kraje odehráno několik různých okresních soutěží, je nutno odehrát krajské finále. Jeho pořadatelem je příslušná Krajská komise futsalu.

Vítězné družstvo krajské soutěže (krajského finále) má právo zúčastnit se finálového turnaje M ČR.

Krajské soutěže je možno slučovat a hrát dohromady – v zájmu zkvalitnění soutěže, a to do divizních soutěží. V tomto případě do finálového turnaje M ČR postupuje vždy nejlépe umístěné družstvo z každého zúčastněného kraje. V případě, že se takové divizní soutěže z příslušného kraje zúčastní pouze jeden celek, nárok na postup do finálového turnaje M ČR ve futsalu žen mu vzniká pouze tehdy, umístí – li se na jakémkoliv místě v lepší polovině tabulky.

 

B) Finálový turnaj

Finálového turnaje M ČR mají právo se zúčastnit vítězové krajských soutěží a obhájce titulu „Mistr ČR ve futsalu – kategorie žen“ z minulého ročníku.

Garantem pořádání finálového turnaje M ČR je KF FAČR, která uspořádáním turnaje pověří na základě výsledků výběrového řízení vybraného pořadatele.

V případě, že počet krajských vítězů přihlášených do finálového turnaje nepřesáhne počet 5, má KF FAČR právo přizvat k účasti také některé týmy umístěné na druhých místech soutěží, a to v závislosti na počtu účastníků základní soutěže, její pravidelnosti a počtu odehraných ročníků, příp. může přizvat k účasti další týmy dle svého rozhodnutí (např. tým pořadatele).

 

Pořadatel garantuje uspořádání kompletního programu finálového turnaje, a to:

-   v případě počtu týmů do devíti v jednom dni v čase od 9 do 20 hodin,

-   v případě počtu deseti a více týmů v jednom dni ve dvou halách v rámci jednoho města (příp. na dvou hracích plochách v jedné sportovní hale) nebo v jedné hale v průběhu dvou dní, a to v čase od 9 do 20 hodin.

 

3. Termíny

 

Základní část soutěže může být odehrána kdykoli v období od 1.9.2015 do 12.6.2016. Finálový turnaj M ČR bude uspořádán v jednom z termínů 18.6. - 19.6. nebo 25.6. - 26.6. 2016, podle možností pořadatele (bude upřesněno do 31.1.2016).

 

4. Pravidla

 

Hraje se podle Pravidel futsalu FIFA platných od 1.8.2012, včetně příslušných novelizací.

V případě rozhodnutí příslušné řídící komise je možno upravovat především délku hrací doby utkání a úměrně k tomu i počet akumulovaných chyb v průběhu jednoho poločasu.

 

5. Hřiště

 

Hřiště pro základní část soutěží je v kompetenci Krajských (Okresních) komisí futsalu – je doporučena hala, eventuálně venkovní hřiště s umělou trávou.

Finálový turnaj musí být uspořádán v hale, vyhovující pro utkání 1. CL mužů.

 

6. Pořadatelství finálového turnaje

 

Finálový turnaj bude uspořádán v hale v místě vybraném KF FAČR a SubKŽF na základě výběrového řízení. Přihlášky do výběrového řízení na pořadatelství finálového turnaje přijímá SubKŽF do 20.12.2015. O pořadateli a přesném termínu finálového turnaje rozhodne KF FAČR do 31.1.2016.

 

7. Přihlášky

 

A) Závazné potvrzení účasti zástupce (příp. již známého vítěze) krajské soutěže na finálovém turnaji M ČR za příslušnou Krajskou komisi futsalu je nutno zaslat nejpozději do 10.3.2016 na e-mail: herzog.antonin@email.cz, v kopii na e-mail: pavelnepil@seznam.cz (odpovídají předsedové Krajských komisí futsalu).

 

B) Do 15.6.2016 je nutno zaslat na výše uvedené e-mailové adresy závaznou přihlášku vítěze krajské soutěže.

 

8. Náležitosti družstev

 

A) V základní části určuje pořadatel – minimálně soupiska družstva obsahující jméno a příjmení hráčky, ID kód a státní příslušnost, dresy a míče dle pravidel futsalu.

B)  Pro finálový turnaj:

-   je nutno předložit soupisku týmu s potvrzením příslušné Krajské komise futsalu,

-   dvě barevně odlišené sady dresů – včetně kompletního vybavení dle pravidel (trenýrky, stulpny, chrániče), včetně povinnosti používání rozlišovacích dresů náhradníky na střídačkách,

-   vlastní míč na futsal na rozcvičení (míče na hru dodá pořadatel).

 

9. Registrace hráček

 

Hráčky startují za podmínek určených registračním systémem FUTis – systém registrace je stejný jako u soutěží mužů – viz. Soutěžní řád SF ČR čl. 13. Výjimku v regionální části může udělit na základě doručené žádosti pouze SubKŽF.

Ke každému utkání nastupují hráčky v souladu s potvrzenou soupiskou. V případě kontroly totožnosti je nutné, aby se každá hráčka mohla prokázat předepsaným osobním průkazem.

Soupiska družstva nesmí být doplňována po skončení základní části soutěže, a to formou přestupů a hostování (garantem je příslušná KKF).

Nové hráčky je možno registrovat a na soupisky dopisovat bez omezení. 

 

10. Pojištění

 

A) Z titulu akce   ČUS  je  každá  hráčka  pojištěna  proti  úrazu  na  základě dlouhodobé smlouvy  mezi ČUS a  pojišťovnou VZP a.s.  č. 1310000010 s platností od 1.1.2013.      

B)  Úraz musí být evidován v zápise o utkání.

C) Evidence lékařských potvrzení je v kompetenci vedoucího družstva. Nastoupí-li hráčka bez platné lékařské prohlídky, hraje na vlastní nebezpečí a odpovědnost nese vedoucí družstva.

 

11. Rozhodčí

 

Utkání v regionální části budou řízena rozhodčími futsalu (licence A-C). Nasazení rozhodčích na úrovni kraje (okresu) jsou v kompetenci příslušné řídící komise.

Pro finálový turnaj M ČR budou delegováni rozhodčí licence A nebo B. Jejich delegaci provede Subkomise rozhodčích KF FAČR.

 

12. Informace o soutěži

 

Hlavním zdrojem informací jsou internetové stránky KF FAČR (www.fotbal.cz – Futsal FIFA, Ženský futsal). Kontaktní osoby: Antonín Herzog (předseda SubKŽF), tel.: 732 200 504, e-mail: herzog.antonin@email.cz, nebo Pavel Nepil (člen SubKŽF a člen KF FAČR), tel.: 774 777 477, pavelnepil@seznam.cz, nebo Martin Průša (sekretář KF FAČR) 233 029 118, e-mail: prusa@fotbal.cz.

 

13. Materiální a organizační zabezpečení

 

A) Základní soutěže (krajské, okresní) jsou v kompetenci příslušných regionálních řídících komisí.

B) Finálový turnaj M ČR je v kompetenci KF FAČR. Ta prostřednictvím pořadatele zabezpečuje:

-   halu s veškerým vybavením (šatny, časomíra, pořadatelská služba),

-   rozhodčí, příp. delegáta,

-   míče na hru,

-   putovní pohár, pohár pro vítěze a ceny pro umístěná družstva.

 

14. Finanční zabezpečení soutěže

 

A) Soutěže na regionální úrovni (krajské, okresní) jsou v kompetenci příslušných regionálních řídících komisí a družstev – účastníků soutěže.

B) Finálový turnaj – veškeré náklady spojené s pořádáním finálového turnaje M ČR hradí pořadatel (klub, řídící komise atd.). KF FAČR garantuje pořadateli poskytnutí dotace až do výše 50.000,- Kč.

 

 

Za Subkomisi ženského futsalu KF FAČR v Praze  14.11. 2015 zpracoval Antonín Herzog.

 

Schválila Komise futsalu FAČR per rollam dne 19.11. 2015.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate