Futsal

reklama

Juniorskými futsalovými mistry se stali hráči Helasu Brno a ERA-PACKu Chrudim

O víkendu skončily obě juniorské futsalové soutěže. Final Four hráčů do 17 let se hrálo v sobotu v Plzni. O den se později se v Heřmanově Městci utkali futsalisté do 19 let. Mistry republiky se staly Helas Brno a FK ERA-PACK Chrudim.

V Plzni svedlo do finále domácí Interobal a Helas. Plzeňští na cestě do finále vyřadili Hradec Králové a Helas si poradil s Chomutovem. Dramatické finále musely rozhodnout pokutové kopy, v nichž byl úspěšnější brněnský Helas.

„Pro mě byla favoritem Plzeň,“ přiznal trenér Helasu Brno David Cupák a vysvětlil proč: „Věděl jsem, že má šikovné kluky, kteří se snaží hrát futsal. Také měli domácí výbornou docházku. Prvenství jsem nečekal. Cílem bylo zvládnout semifinále s Chomutovem a pak jsem klukům řekl, že jde o poslední zápas, ať si ho užijí.“

To se povedlo. Finále Helas nakonec vyhrál, takže neobhájil loňské stříbro. „Finále bylo hodně vyrovnané a hlavně futsalové. Nešlo o žádný fotbal. První poločas byla lepší Plzeň, ve druhém jsme hráli lépe my. Nastřelili jsme asi dvě tyče a jedno břevno. Za druhý poločas jsme si o kousek zasloužili vyhrát, ale penalty jsou loterie,“ zhodnotil zápas trenér mistrů.

Cupák měl v týmu hráče, kteří by v budoucnu mohli být v českém futsalu vidět: „Za áčko nastupují už tři kluci z tohoto týmu – Michal Pavliš, Patrik Lidmila a Ivan Šarkózy. Poslední jmenovaný je nominován i do reprezentace do 19 let. David Frič z něj byl nadšený. V týmu jsou i další dobří hráči. Rozhodně jsme vyhráli díky týmovému výkonu.“

A jaký je recept mistrovského Helasu na dlouhodobou juniorskou úspěšnost? „S kluky trénujeme dvakrát týdně už měsíc před sezónou. Snažíme se skládat tým bez hráčů, kteří hrají fotbal ve vyšších soutěžích nebo ve Zbrojovce. Chci kluky, kteří chodí pravidelně trénovat a baví je futsal. Učíme je základní prvky našeho sportu – přebíhání, hru na pivota a základní signály. S docházkou jsem velmi spokojený, protože mi na trénink chodilo kolem osmnácti, dvaceti kluků,“ dodal David Cupák.


Chrudim vydřela titul ve druhém poločase

V Heřmanově Městci vládla domácí Chrudim, která ve finále otočila nepříznivý vývoj skóre z 0:2 na 3:2. Obhájce trofeje, SK Slavia Praha, se musel smířit se stříbrem. Třetí skončilo zručské Benago, které porazilo Tango Brno 1:0.

Chrudim získala titul po dvou těsných výhrách 2:1 nad Benagem a 3:2 nad Slavií. „Oba zápasy byly velice těžké a byl to boj, který sice moc futsalovosti nepobral, ale všichni aktéři odehráli těžká utkání. Turnaj měl šťastný konec pro nás a o to je to veselejší,“ usmíval se trenér Chrudimi Ota Stejskal.

S předvedenou hrou však trenér mistrů spokojený nebyl. „Mě připadalo, že naši kluci zapomněli hrát futsal. Musím si to přehodnotit, proč nebyli schopni navázat na svou hru na turnajích. Možná to bylo zvýšenou zodpovědností,“ přemýšlel Stejskal a pochválil i jednotlivce: „Tahounem týmu byl určitě Dominik Zdržálek a výborní byli v průběhu sezóny všichni brankáři.“

„Je vidět, že mladíci moc futsalových věcí netrénují nebo je nemají zažité. Čeká je hodně práce, ale pár zajímavých hráčů tam určitě bylo. Stibora, Zdržálek, Žežulka, Bartůněk, Hochman, Řezníček, i když ten na Final Four nehrál, a další,“ vyjmenoval Stejskal.

 

Final Four U17 v Plzni

SEMIFINÁLE

SK Interobal Plzeň - Mados MT Hradec Králové 6:2 (2:1)

Branky: 4. Künstner, 10. Špicl, 27. Milfort, 37. Motl, 40. Buchta, 40. Buchta - 13. Fridrich, 26. Rajnoch.

Helas Brno - Baník Chomutov 4:0 (0:0)

Branky: 22. Kollarík, 31. Kollarík, 32. Zatloukal, 35. Šarkózy.

 

ZÁPAS O 3. MÍSTO

Mados MT Hradec Králové - Baník Chomutov 1:1 (0:1), pen. 3:0

Branky: 40. Fridrich - 13. Lacko.

FINÁLE

SK Interobal Plzeň - Helas Brno 1:1 (0:0), pen. 3:5

Branky: 30. Künstner - 29. Kollarík.

Sestava mistrů: Kratochvíl – Widder, Šarkózy, Lidmila, Pavliš, Kollarík, Aster, Pešta, Zatloukal, Mikeš, Mako, Chudík, Slavík, Mizerniuc. Trenér David Cupák.

 

Final Four U19 v Heřmanově Městci

SEMIFINÁLE

SK Slavia Praha – FC Tango Brno 2:1 (0:0)

Branky: 30. Sedláček, 38. Bláha – 26. Pelan.

FK ERA-PACK Chrudim – FC Benago Zruč n. S. 2:1 (2:1)

Branky: 22. Zdržálek, 34. Zdržálek – 23. Sváta.

 

ZÁPAS O 3. MÍSTO

FC Tango Brno – FC Benago Zruč n. S. 0:1 (0:1)

Branka: 11. Sváta.

FINÁLE

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:3 (2:0)

Branky: 3. Žežulka, 17. Žežulka – 25. Strasser, 33. Zdržálek, 39. Fenz.

Sestava mistrů: Ordelt – Fenz, Lukas, Zdržálek, Šejvl, Čáň, Bureš, Dědeček, Markovič, Mach, Bulušek, Malý, Strasser, Schmeiser, Stejskal. Trenér Ota Stejskal.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk1.ligy
U-19 a U-17
Seznam hráčů s povoleným střídavým startem (DOC)
Povolení střídavého startu hráčů (DOC)
Soupiska hráčů U19 (DOC)
Soupiska hráčů U17 (DOC)

» Změny v termínové listině
 
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate