Reprezentace

reklama

Marek Kopecký: Pro mě je vítězem český tým

Generali Cup 2016 ve Vsetíně skončil pro český futsal úspěchem. Tým do 21 let o víkendu ani jednou v základní hrací době neprohrál a ve finálovém penaltovém rozstřelu podlehl Maďarsku. Česká reprezentace do 19 let skončila pátá.

„Turnaj hodnotím jenom kladně,“ přiznal trenér české reprezentace do 21 let Marek Kopecký a pokračoval: „Všechny soupeře jsme přehráli o třídu. Potvrdilo se, že jsou v týmu zajímaví hráči. Generali Cup beru, jako kdybychom ho vyhráli, protože jsme v celém turnaji ani jednou neprohráli. Ve všech zápasech jsme soupeře přehrávali. I ve finále Maďary.“

Ve finále však Češi remizovali 1:1 a v penaltách prohráli 1:3. „Byli jsme trochu zbrklejší v zakončení a asi na kluky padla drobná únava. Maďarsko se ve druhém poločase nedostalo za půlku. Dalo nám gól z ojedinělé střely. Ve všech směrech jsme byli lepší. Soupeř hrál ke konci zbaběle power play, aby udržel výsledek. Chtěl kopat penalty. Penaltový rozstřel Maďaři vyhráli, ale pro mě jsou vítězové naši kluci,“ zdůraznil Kopecký.

„Kluci ukázali, že v českém futsalu je budoucnost. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, ale jsou tam hráči jako bratři Drozdové, Jošt, Zdržálek nebo Křemen. Těm se turnaj vyvedl, ale nebyli samozřejmě sami. Celkově jsme hráli všichni výborně. Nechci nikoho vychvalovat,“ pokračoval český trenér.

Poslední akci sezóny naplánoval trenér na červen: „V červnu máme ještě soustředění ve Svitavách. Půjde o zakončení sezóny. Chceme se rozloučit s některými ročníky, které končí.“

Náš výkon se stupňoval, řekl David Frič

Česká reprezentace do 19 let skončila v tříčlenné základní skupině druhá. Ve čtvrtfinále podlehla polské jednadvacítce, ale chuť si spravila s polskou devatenáctkou v boji o 5. místo, které vyhrála jasně 5:1.

„Jsem z turnaje velmi mile překvapený. Ve Vsetíně jsme odvedli kus práce. Každý zápas hrálo mužstvo lépe a lépe, což vygradovalo v zápase o páté místo, kdy jsme jednoznačně předčili Poláky. Trochu jsem byl roztrpčený z prvního zápasu, který jsme neodehráli tak, co se týká nasazení, jak bych si představoval. Kluci to pak odčinili v následujících zápasech,“ chválil své hráče trenér David Frič.

Davida Friče zaujaly i výkony jednotlivců: „Líbili se mi Fenz, Šarközy a Lidmila. Velmi dobré výkony podaly oba brankáři.“ A jaký je další program mladých futsalistů? „V červnu budeme mít turnaj osmnáctek ve Zlíně, kde budou ročníky narození 1998 a mladší. Další akcí bude akademické mistrovství světa, kde by se měli objevit hráči z mládežnických reprezentací České republiky,“ prozradil český trenér.

 

Generali Cup 2016

Skupina A: ČR U19 – Slovensko U19 1:3, Polsko U19 – ČR U19 1:1, Slovensko U19 – Polsko U19 3:0.

Skupina B: ČR U21 – Maďarsko U21 5:2, Polsko U21 – ČR U21 2:4, Maďarsko U21 – Polsko U21 2:1.

Čtvrtfinále: Maďarsko U21 – Polsko U19 2:1, Polsko U21 – ČR U19 3:1.

Zápas o 5. místo: ČR U19 – Polsko U19 5:1.

Semifinále: ČR U21 – Polsko U21 6:0, Maďarsko U21 – Slovensko U19 1:0.

Zápas o 3. místo: Polsko U21 – Slovensko U19 2:0.

Finále: ČR U21 – Maďarsko U21 1:1, 1:3 pk

 

Nejlepší hráč turnaje: David Drozd (ČR U21)

Nejlepší střelec turnaje: Pavel Drozd (ČR U21)

Nejlepší brankář turnaje: Marek Kušnír (Slovensko U19)

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate