Futsal

Šestnáctý ročník Středoškolské futsalové ligy vyvrcholil ve středu 6.4. v hodonínské sportovní hale

Šestnáctý ročník Středoškolské futsalové ligy vyvrcholil ve středu 6.4. v hodonínské sportovní hale. V kategorii neměly konkurenci hráčky Gymnázia Staré Město, ve vyrovnanější chlapecké kategorii zvítězil předloni bronzový Most.

Dívčí kategorie postrádala dvojnásobné obhájkyně z pražské Hovorčovické a tak to měl obvyklý účastník závěrečného Superfinále ze Starého Města jednodušší. V obou zápasech hráčky ze Slovácka zcela dominovaly, sázely jednu branku za druhou. Soupeřkami ve finále jim byly hráčky z Jihlavy, které dokázaly vyhrát semifinále brankou v poslední minutě utkání. Smůlu měly děvčata z Varnsdorfu i v utkání o třetí místo, kdy vedly po poločase o dvě branky, ale vzhledem k malému počtu hráček na střídání o náskok během druhé půle přišly a nakonec nezvládly penaltový rozstřel. Přesto jim patří velký dík a obdiv, že se vydaly na tak dlouhou cestu a bojovaly.

Nabitější a zajímavější průběh měla kategorie chlapecká, která nabídla spoustu dramatických momentů, tvrdých střetů i jeden výjimečný fair-play moment. V semifinále v předposlední minutě za stavu 2:2 semifinále Plzeň - BPA Brno zastavil Adam Juchlík protiútok 3 na 1 v okamžiku, kdy soupeř ztratil míč, když si bez kontaktu s protihráčem stoupl na míč, s bolestivou grimasou upadl a ležel mimo hru. Vedení SFL rozhodlo prakticky okamžitě a jednomyslně operativně udělit cenu Fair-play. Smutným paradoxem je, že v následném penaltovém rozstřelu šel tentýž hráč na penaltu jako první ... a nedal. Smutek týmu nakonec vystřídala radost, když opět po výsledku 2:2 tentokrát v souboji o třetí místo nezaváhali a odvezli si alespoň bronzovou medaili. Do finále SFL se probojovaly dvě "západní" školy, Plzeň za podpory svých kolegyň z dívčího turnaje držela krok s technickými hráči Mostu jen do okamžiku faulu hráče hostí na nejlepšího brankáře turnaje Skleničku, který pak v následné strkanici obdržel červenou kartu. Most pak v rozmezí několika minut vstřelil tři branky a rozhodl o zisku titulu.

Poděkování za perfektní organizaci patří zejména Dukle Hodonín a Městu Hodonín, které zastupoval pan Jan Lahvička a koordinátoru obou finále panu Kamilu Bednářovi.

FINÁLE SFL 2015/16

STŘEDA 6.4.2016 - sportovní hala Hodonín

semifinále SFL - dívky
9:00 ... W62-SOŠ G Staré Město - W25-SaPSŠ Plzeň 4:2 (3:2)
9:35 ... W80-VOŠ Varnsdorf - W31-OA,SZŠ a SOŠS Jihlava 1:2 (1:0)

semifinále SFL - hoši
10:10 ... G11-SPŠ automobilní České Budějovice - D5-SŠT Most 2:5 (1:0)
10:55 ... C9-SaPSŠ Plzeň - H12-BPA Zoubkova Brno 2:2 (1:2), pen. 3:1

11:40 zápas o 3.místo SFL - dívky
W25-SaPSŠ Plzeň - W80-VOŠ Varnsdorf 2:2 (0:2), pen 4:1

12:15 zápas o 3.místo SFL - hoši
G11-SPŠ automobilní České Budějovice - H12-BPA Zoubkova Brno 2:2 (0:2), na pen. 2:4

13:00 finále SFL - dívky
W62-SOŠ G Staré Město - W31-OA,SZŠ a SOŠS Jihlava 6:1 (4:0)

13:40 finále SFL - hoši
D5-SŠT Most - C9-SaPSŠ Plzeň 4:2 (0:0)