Futsal

reklama

Pražské futsalistky obhájily titul mistryň


O víkendu se v krásné hodonínské sportovní hale odehrál za účasti deseti nejlepších týmu finálový turnaj Mistrovství ČR ve futsalu žen. Po dramatickém průběhu se z obhajoby titulu mohly radovat futsalistky Slavie Sokol Vysočany v čele s fenomenální Petrou Divišovou.

V sobotu 18.6.2016 byly na pořadu souboje ve dvou základních skupinách. Každou tvořilo pět celků, do nedělních vyřazovacích bojů nepostoupil pouze ten nejhorší celek každé skupiny. Ve skupině „A“ kralovaly podle očekávání obhájkyně prvenství ze Slavie Sokol Vysočany. Ve čtyřech duelech neztratily ani bod, když o výhru musely bojovat pouze s nováčkem mistrovství, týmem Tequilky Stará Ves. Právě ty skončily na druhém místě v této skupině a již nahlas se říkalo, že vzájemný souboj se Slavií se bude zřejmě opakovat ve finále. Nakonec se tak nestalo … Po špatném rozjezdu vybojoval třetí místo v základní skupině FK Rakovník, posledním postupujícím se pak staly futsalistky celku Nástěnky Brno. Zklamáním pak bylo poslední místo pro ambiciózní FC Betis Kadaň, když účastník divize nezískal ani bod.

Skupině „B“ kraloval překvapivě další z nováčků mistrovství, domácí celek FK Dukla Hodonín. Na druhém místě pak skončila ostravská Panorama, až třetí byly ve vyrovnané skupině českolipské futsalistky. Z posledního postupového místa se mohly radovat mladičké hráčky celku DFT Sokol Vysočany. Bez jediné vstřelené branky se pak s turnajem loučily futsalistky jindřichohradeckého Sokola.

Již sobotní duely v základních skupinách přinesly velice kvalitní a zajímavé souboje, kterým přihlížela velice slušná divácká návštěva. Hráčky pak chvíle volna využívaly nabízenou návštěvou letního koupaliště či blízké krásné zoologické zahrady. Večer pak byli všichni účastníci finálového turnaje pozváni na bohatý společenský raut.

Nedělní souboje začaly čtvrtfinálovou částí. V úvodním duelu na sebe narazily oba pražské celky, v derby se pak radovaly obhájkyně titulu, byť jim mladé soupeřky nedarovaly nic zadarmo. V druhém čtvrtfinálovém duelu musel o postupujícím rozhodnout až penaltový rozstřel, více štěstí měly ostravské futsalistky, oči pro pláč tak zůstaly rakovnickým. Skvělý souboj přinesl duel mezi domácími hráčkami v jihomoravském derby s brněnskými Nástěnkami, ty se pak radovaly z postupu díky jediné vstřelené brance. Očekávaný poslední čtvrtfinálový souboj pak přinesl výhru českolipským děvčatům, Tequilky se však za svůj výkon nemusely vůbec stydět.

Následovaly utkání play-out o konečné umístění. V nich se nejlépe dařilo právě Tequilkám, které tak obsadily páté místo, rakovničtí se pak musely spokojit s místem šestým.

A přišlo vyvrcholení celého dvoudenního maratónu – semifinálové duely. Oba přinesly naprosto vyrovnané bitvy, v obou se pak radovaly favoritky. Obhájkyně prvenství se musely v závěru strachovat o výhru, když ostravské futsalistky snížili půl minuty před koncem duelu na rozdíl jediné branky, navíc měly slávistky na svém kontě již čtyři akumulované chyby. Nakonec si však výhru pohlídaly a mohly se radovat z postupu do finále. Stejně se mohly radovat i českolipské futsalistky, i ty se však na postup v duelu s brněnskými Nástěnkami hodně nadřely. Vedly sice o dvě branky, soupeřky však v závěru snížili rovněž na jediný zásah a vše bylo otevřené. Definitivu postupu pak dala svým barvám nejlepší hráčka týmu, a jak se později ukázalo, tak i celého turnaje Dominika Skálová.

I duel o třetí místo přinesl kvalitní podívanou, ve vyrovnaném utkání plném brankových příležitostí se z jednobrankové výhry těšily futsalistky brněnských Nástěnek. Samotné finále pak bylo oslavou ženského futsalu. Obrovské nasazení hráček obou celků, dramatický průběh, řada nastřelených tyček a nakonec penaltový rozstřel. Co více si může divák přát, hlediště pak své nadšení dávalo hráčkám obou celků najevo hlasitým potleskem. Finálový duel začaly aktivněji obhájkyně, branku se jim však v rámci úvodního tlaku vstřelit nepodařilo. A tak udeřilo na druhé straně, když se dvakrát prosadila českolipská kanonýrka Skálové. Pražanky pak dokázaly snížit těsně před přestávkou, ve druhém poločase pak nastal úporný souboj o rozhodují branku. Tu se nakonec podařilo vstřelit obhájkyním prvenství, když v závěru utkání dokázaly vyrovnat. Následoval penaltový rozstřel, v němž byly úspěšnější a mohly si tak připsat další titul mistryň České republiky. Na českolipské hráčky tak po obrovské bitvě zbylo opět stříbrné místo. Ceny nejlepším pak předával starosta města Hodonína, hlavní organizátor finálového turnaje Jan Lahvička a 1. místopředseda KF FAČR Marek Blažek.

Konečné pořadí Mistrovství ČR ve futsalu žen:
1. Slavia Sokol Vysočany
2. FC Démoni Česká Lípa
3. Nástěnky Brno
4. FK Panorama Ostrava
5. Tequilky Stará Ves
6. FK Rakovník
7. FK Dukla Hodonín
8. DFT Sokol Vysočany
9. FC Betis Kadaň
10. Sokol Jindřichův Hradec

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate