Reprezentace

reklama

S Tureckem se mohou mladí hráči dobře poměřit, prohlásil Tomáš Neumann

Dva přátelské duely sehraje česká futsalová reprezentace 21. a 22. června. Oba s Tureckem. První den se hraje ve Zruči nad Sázavou, o den později se oba celky představí v Plzni. Před oběma přátelskými zápasy jsme vyzpovídali trenéra českého týmu Tomáše Neumanna.

Tomáši, v nominaci je spousta mladých hráčů. Proč dostávají šanci zrovna nyní?

Po neúspěchu na mistrovství Evropy je potřeba kádr obměnit a omladit. Chci dát šanci novým mladým hráčům, aby se o místo v sestavě porvali a ukázali mi, že už dnes mají na mezinárodní scénu nebo jsou perspektivní. Máme půl roku na to, abychom tyto hráče vyzkoušeli. Zjistíme, zda se někdo z nich dokáže prosadit a vybojovat si stále místo v reprezentaci.

Může být pro ně motivace i zářijový Turnaj 4 zemí na Slovensku?

Samozřejmě. Pro některé hráče to může být vstupenka na zářijový Turnaj 4 zemí. Může to být i vstupenka do Švédska nebo Rumunska, kde budeme hrát další přípravné zápasy po turnaji na Slovensku. Všichni hráči mají šanci zahrát si devět zápasů za reprezentaci.

A co se staršími hráči, kteří se do nominace nevešli?

Se staršími kluky pochopitelně nadále počítám. Jsem s nimi domluvený a nechávám jim oddych, aby si odpočinuli a doléčili zranění. Jde o Honzu Janovského, Michala Beleje, Lukáše Rešetára, Jirku Novotného a další. Musí se dát do kupy. Momentálně se však těším na výzvu s mladými hráči a jsem na ně hodně zvědavý.

V nominaci jsou nakonec dva zkušenější hráči. Brankář Libor Gerčák a sparťan Zdeněk Sláma. Proč padla volba právě na ně?

Gólmanů je nedostatek. Po dvojici Vahala – Gerčák nemáme adekvátní náhradu. Letošní sezóna se dobře povedla Kubíčkovi, který ukázal, že by měl šanci dostat. Uvidíme, jak to bude se Žďánským, který minulou sezónu vůbec nechytal. Jsem zvědavý, jak bude jeho kariéra pokračovat v následující sezóně. Sázím i na mladé kluky, jako je Adam Ordelt a další. Ti však ještě mají na áčko čas. Zdeněk Sláma zahrál výborně play off. On nestárne, stará se o sebe i své tělo, ale v poslední době z reprezentace vypadl. Nicméně to nezabalil, bojoval a svými výkony v play off si řekl o nominaci. Měl by být lídrem a tahounem mužstva. Bude muset usměrňovat mladé hráče.

Proč jste se rozhodli střetnout právě s Tureckem?

Šlo spíše o marketingově pojatý zápas, který splnil dva účely. Poprvé se náš tým představí ve Zruči nad Sázavou, kde je díky Benagu náš sport hodně populární. Navíc jsme akci spojili s fotbalovým EURO, kde 21. června hrajeme od devíti hodin právě s Tureckem. Jako před zápas se utkáme my na futsalovém poli, což bude mediálně velmi zajímavé.

Čím se vyznačuje turecký futsal?

Jsou to hráči, kteří mají dobré individuální schopnosti. Mají nedostatky ve fyzické kondici i taktice, ale jeden na jednoho a práce s míčem jim to vynahrazuje. Jsou na velmi dobré úrovni. Jde o soupeře, se kterým se naše mladé mužstvo může velmi dobře poměřovat.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate