Futsal

reklama

Česká futsalová reprezentace žen se sejde na Kladně. Vyzkouší nové hráčky

Od pátku do neděle se koná soustředění pro českou futsalovou reprezentaci žen. Příležitost na tomto týmovém setkání dostanou i nové hráčky, které se ukázaly ve výborném světle na nedávném mistrovství republiky. Na pár otázek nám před soustředěním odpověděl manažer ženské reprezentace Antonín Herzog.

Pane Herzogu, co jste říkal na Mistrovství ČR žen v Hodoníně? Slavia Vysočany vyhrála jen o kousek.

Byl to asi nejvyrovnanější finálový turnaj z těch deseti dosud odehraných. Mám opravdu radost z toho, že rok od roku jsou turnaje vyrovnanější a jejich kvalita stoupá. Na hráčkách je vidět, že v klubech pravidelně trénují a z kvalitních krajských soutěží nebo divizí rostou opravdu kvalitní družstva. Každý rok se nám také na turnaji představí i mnoho talentovaných hráček.

V nominaci je spousta nových hráček. Jak jste ji s trenérem skládali?

No právě, to souvisí s odpovědí na předešlou otázku. My jsme se celkově vydali cestou budování nového týmu založeného převážně na mladých hráčkách. Proto jsme se rozhodli dát volno některým již vyzkoušeným oporám, nebo hráčkám, které měly i drobné zdravotní problémy po náročné sezóně. Pozvali jsme tak na soustředění více nových hráček objevených na mistrovství republiky, než jsme vlastně původně předpokládali. Proto je skladba týmu možná trochu nezvyklá.

Co bude náplní soustředění na Kladně?

Budeme mít několik úkolů. V první řadě seznámit nové hráčky s chodem v reprezentačním týmu, aby takzvaně nasály atmosféru a pokusily se do týmu zapadnout. Dále budeme pokračovat v obvyklých cvičeních na zdokonalení souhry a jak je vidět z nominace – máme tam pět brankářek, kterým se také budeme věnovat trochu více než obvykle.

Jaké další akce chystá česká ženská reprezentace do konce roku?

Protože jsme stále limitováni dohodou s kluby ženského fotbalu, že nebudeme pořádat naše akce v průběhu fotbalové sezóny, musíme si teď počkat až do prosince. To máme naplánován již tradiční tzv. Visegradský turnaj čtyř zemí, který se obvykle koná v Ostravě. Dosud nám byly soupeřkami jen Maďarky a Slovenky, letos by se již měly zúčastnit i Polky, kterým se po změnách ve vedení svazu dostalo opět podpory, a jejich reprezentační tým by měl opět normálně fungovat. A pokud vše dobře dopadne, čeká nás příští rok velká výzva. Jsme pozváni na mezinárodní turnaj do Moskvy. Ale to je vše opravdu otázka až příštího roku, tak se k tomu zatím nebudu podrobněji vyjadřovat.

 


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate