Reprezentace

reklama

V dalších zápasech mladí hráči své zkušenosti prodají, je přesvědčený Tomáš Neumann

Česká futsalová reprezentace má za sebou hodně náročnou sezónu, kterou zakončila minulý týden dvěma přátelskými zápasy s Tureckem. Trenér Tomáš Neumann se po neúspěšném EURO 2016 rozhodl budovat nový tým a dal šanci mladým hráčům se ukázat. Ti se své šance chopili dobře, jak řekl v rozhovoru český kouč.

Tomáši, udělal jste si dostatečný obrázek o mladých a nových hráčích v reprezentaci?

Ano, oba zápasy splnily účel. Někteří hráči mě překvapili svým výkonem. Jsem spokojený a udělal jsem si obrázek. Vím, že máme v českém futsalu hráče, se kterými můžeme do budoucna počítat.

Nebojácně hráli oba zápasy bratři Drozdové i Hrdina. Souhlasíte se mnou?

Nechci jmenovat, ale druhý zápas odehrál výborně i Tomáš Vnuk. Ondra Míča byl ve druhém zápase také odvážnější, oproti prvnímu duelu. Situaci si vyhodnotíme s Vlastou Bartoškem sami, až si pustíme oba zápasy na videu. Je tam vidět strašná nezkušenost, ale na to jsme potřebovali takového soupeře. S oběma zápasy jsem spokojený, dvakrát jsme vyhráli a ukázali jsme, že máme na čem stavět. Akorát musí kluci získávat zkušenosti v těžkých zápasech. Mezinárodní úroveň je jiná, než ligové utkání. Hraje se v úplně jiném tempu a na to nejsou tito hráči zvyklí. Musíme pracovat nejen v reprezentaci, ale i v ligových klubech. Musí se zvednout trénovanost a její kvalita. Chce to i více kvalitních utkání, aby kluci byli připravení na mezinárodní zápasy.

Bude pro hráče z taktického hlediska větší prověrkou zářijový Turnaj 4 zemí na Slovensku? Přeci jen se ty týmy dobře znají.

Myslím si, že určitě narazíme i na těžší protivníky, než bylo Turecko. Tohle byla taková příprava na Turnaj 4 zemí, kde už budeme muset zabrat o hodně víc. Musíme hlavně proměňovat šance a řešit lépe finální přihrávky. Zkrátka máme ve hře fůru nedostatků, na kterých budeme pracovat.

Kde vidíte větší bolest národního týmu? V ofenzívě nebo defenzívě?

Vidím problém v obou faktorech. Problémy jsme měli i v obranné fázi. Několikrát jsme nebyli u sebe a nezatahovali jsme dané prostory. To jsou zkrátka zkušenosti. Je důležité, aby si kluci z těchto dvou zápasů vzali co nejvíce. Jsem přesvědčený, že to v dalším utkání mohou prodat, a bude to jen lepší.

Jak byste zhodnotil oba zápasy z hlediska fanoušků ve Zruči nad Sázavou a Plzni?

Všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit, velice děkujeme. Jsem rád, že jsme jim dali dvě cenná vítězství. Futsal se jim musel líbit. Nebyl takticky svázaný a hrálo se nahoru – dolů. Fanoušci mohli vidět spousty šancí i pěkných gólů. Všem děkujeme, že nás přišli podpořit, a doufám, že jsme je potěšili.

Budete teď chvíli od futsalu odpočívat po náročné sezóně?

Nebudu. Budeme se chtít připravit co nejlépe na podzim. Budeme skládat mužstvo pro kvalifikaci v roce 2017. Přípravy v klubech začínají už na konci červenci. My momentálně připravujeme trenérské vzdělávání. Součástí toho bude licence UEFA B. Tu bychom chtěli spustit někdy v srpnu nebo na začátku září.  


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Puma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate