Futsal

reklama

Zápis č. 011617 z jednání SbKR dne 2.8.2016 v Praze

Přítomni : R. Venc, L. Drobný, M. Ježek, J. Honěk, Z. Petr st., R. Krulová

Omluveni: nikdo

 

Program:

·          Zahájení

·          Došlá pošta

·          Organizační záležitosti

 

Došlá pošta:

-          Informace sekretariátu KF FAČR o mezinárodním turnaji Visegrad 4, který se bude konat na Slovensku v Humenném ve dnech 22.-25.9.2016.  

-          Návrh právního odd. FAČR na konečné znění smlouvy o vybavení rozhodčích s fy. TOP4SPORT

 

Organizační záležitosti:  

 

1)      SbKR bere na vědomí informace o mezinárodním turnaji Visegrad 4 na Slovensku, jakož i požadavek na delegaci 1 rozhodčího. Delegace bude provedena později, nejdříve po semináři rozhodčích před zahájením ročníku 2016/2017.

2)      SbKR bere na vědomí konečné znění smlouvy o vybavení rozhodčích s fy. T4S. Smlouva bude sjednána na 2 roky do 31.8.2018. Úhrada vybavení ze strany rozhodčích proběhne osobně na semináři v Nymburce, který se bude konat ve dnech 26.-27.8.2016. Konkrétní výše částky bude u jednotlivých rozhodčích uvedena v pozvánce na tento seminář.

3)      SbKR připravila Metodický pokyn pro postup rozhodčích v případě, že do utkání zasáhne hráč, který není uveden v Zápise o utkání. Metodický pokyn řeší rovněž činnost rozhodčích před utkáním, aby se těmto skutečnostem předešlo a dále aby nedocházelo k obcházení povinnosti ze strany klubů o nastoupení min. počtu hráčů s českou státní příslušností do utkání (zapsání do Zápisu o utkání). Pokyn bude zaslán KF FAČR k připomínkování.

4)      SbKR provedla širší výběr videoukázek herních situací, které budou obsaženy v instruktážním videu a které by mělo být vyvěšeno na oficiálních stránkách SF ČR. Konečný výběr ukázek a jejich skladba bude provedena ve spolupráci se SbKD a dalších kompetentních osob v této věci.

5)      SbKR připravila konečnou podobu skladby semináře rozhodčích v Nymburce. Prezentace před zahájením semináře proběhne dne 26.8.2016 od 8.45 hod. do 9.15 hod. v prostorách vstupní haly Sportovního centra. Téhož dne dále proběhnou testy rozhodčích z fyzické připravenosti a znalostí z Pravidel futsalu, Soutěžního řádu a dalších futsalových norem potřebných k výkonu rozhodčího a také jednotlivé bloky přednášek (taktika, technika, administrativa spojená s utkáním, příprava na utkání, seznámení s Rozpisem mistrovských soutěží pro ročník 2016/2017 apod.). V sobotu dne 27.8. v dopoledních hod. proběhne mj. společná část semináře rozhodčích a delegátů, která bude obsahovat videoukázky herních situací, správnost řešení situací při dovoleném a zakázaném způsobu hry, pohyb a postavení rozhodčích v přerušené a nepřerušené hře. Ukončení semináře je plánováno na cca 14.00 hod.  

6)      SbKR sestavila seznam rozhodčích, kteří budou pozvání na seminář do SC Nymburk a kteří v případě úspěšného splnění všech jeho kritérií budou mít plnou důvěru SbKR k řízení nejvyšších futsalových soutěží v ročníku 2016/2017. Jedná se o těchto 52  rozhodčích: Cílek Martin, Čep Radim, Černý Ondřej, Čurda Michal, Dragoun Radek, Filipský Radim, Gasnárek Michal, Gryc Leoš, Henych Karel, Chadima Miroslav, Chládek Miroslav, Jílek Lukáš, Kabeláč Martin, Kašpar Jiří, Kaštánek Libor, Klečacký Marek, Kliner Jan, Kolbaba Pavel, Košťál Milan, Kresta Jan, Krupa Jan, Lafek David, Lasch Jiří, Markovský Tomáš, Matyš Jakub, Melničuk Vladimír, Milner Michal, Molík Jan, Nagy Zdeněk, Nešněra Filip, Novotný Jan, Petr Zdeněk ml., Pivoňka Petr, Rybka Zdeněk, Řeháček Lubomír, Říha Jaroslav, Sebök Ladislav, Slanina Tomáš, Stádník Vladimír, Šenkýř Petr, Šmíd Jiří, Štěřík Filip, Štipčák Martin, Trlida Zdeněk, Vaněk Tomáš, Vaněk Václav, Velebil Tomáš, Vodrážka Jan, Vomastek Daniel, Vrtal Bohumil a nováčci Havlík Přemysl, Plzák Daniel.

7)      Jednotlivé rozdělení úkolů členů SbKR k zajištění celostátních soutěží pro ročník 2016/2017:

2. liga Západ –  Ježek M. a Drobný L.

2. liga Východ – Honěk J. a Petr Z. st.

CHFL –  Venc R.

K agendě jednotlivých soutěží bude patřit mj. veškerá kontrola správného vyplnění Zápisů o utkání, kontrola výkonů rozhodčích v jednotlivých utkáních, příprava podkladů v případě stížností klubů na výkony rozhodčích, kontrola účtování cestovného apod.

Dále Drobný L. příprava videoukázek a sestřihů dostupných videozáznamů, Venc R. obsazovací úsek a Krulová R. administrativa spojená s činností SbKR.

     

8)      S převzetím obsazovacího úseku SbKR informuje kluby, že v případě požadavku na delegaci rozhodčích na přátelská utkání v přípravném období před nastávajícím ročníkem se obracejte na předsedu SbKR p. Vence, tel. 607 654087, email: RadekVenc@seznam.cz, nebo na oficiální email SbKR: rozhodcifutsal@volny.cz.

           

9)      Na zasedání SbKD dne 16.8.2016 v Praze se za SbKR ke konečné přípravě instruktážního videa dostaví pp. Drobný L. a Venc R.

 

10)  SbKR žádá rozhodčí, aby si kontrolovali své emailové schránky a to i nevyžádanou poštu, nebo spam, stává se, že občas emaily z rozhodcifutsal@volny.cz jdou do nevyžádané pošty a znovu upozorňujeme rozhodčí, aby reagovali na došlou poštu.

 

Stav čerpání cestovného je 5.454,-Kč.

 

Termín příštího zasedání SbKR je ve čtvrtek dne 25.8.2016 od 18.30 hod. v Nymburce.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skA3 sport - partner rozhodčích futsalu
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate