Futsal

reklama

Zápis z aktivu předsedů Okresních, krajských a oblastních komisí futsalu dne 10.9.2016

1) Radek Klier, předseda Regionální subkomise, přivítal přítomné, seznámil je s programem a organizací celého aktivu, přivítal Mgr. Otakara Mesteka, předsedu KF FAČR, kterému dal slovo, aby seznámil přítomné s informacemi z KF (reprezentace, nejvyšší soutěže, mládež, sponzoři atd.).

2) Ještě před vystoupením předsedy se přihlásil Jan Rod a požádal o změnu programu. Jeho žádost, aby se začalo diskusí, byla schválena a Jan Rod vystoupil se svým projevem, na který navázali další řečníci z řad předsedů či členů výkonných výborů. Na všechny otázky, které byly vzneseny z řad přítomných, odpovídali Otakar Mestek a Radek Klier. Ne ve všech oblastech došlo ale k názorové shodě všech zúčastněných.

3) Na závěr diskusních příspěvků vystoupil Pavel Nepil, který přečetl Prohlášení regionálních funkcionářů určené členům KF FAČR, ve kterém vyzývají KF FAČR k pěti bodům a požadují jejich splnění do 30. 9. 2016. Přednesené požadavky byly následující:

  1. Odvolat pana Radka Vence z pozice předsedy SubKR KF FAČR z důvodu jeho chování v období před VH SF ČR, které je neslučitelné s etickým kodexem, se slušným chováním vůbec a je zřejmě v rozporu se zákony této země. Zároveň je nutno rozpustit i ustanovenou SubKR.

  2. Poskytnout možnost p. Lukášovi Zbožínkovi splnit nároky na zařazení na listinu rozhodčích nejvyšších futsalových soutěží a pokud je splní, zařadit jej na tuto listinu.

  3. Poskytnout z rozpočtu KF FAČR částku ve výši 10.000,- Kč jako kompenzaci celku AC Gamaspol Jeseník za vzniklé nadnáklady v souvislosti s účinkováním týmů tohoto celku v juniorských soutěžích. Aby Jeseník nepřešel do konkurenčních soutěží ČFSF, je připravena tuto částku týmu poskytnout OlcKKF pod vedením p. Zbožínka. Je ostudou současné KF FAČR, že tento příspěvek Jeseníku na svém květnovém zasedání přislíbila, aby ho na červnovém zasedání na základě názoru klubů CHFL neschválili a účast tohoto kvalitního celku v našich soutěžích tak musí zachraňovat příslušná krajské řídící komise.

  4. Je v pořádku, že do SubKR nebyl zařazen p. Josef Novotný, jenž je z našeho pohledu jako bývalý předseda ObKF „C“ a Karlovarské krajské komise futsalu v období 2011 – 2013 zodpovědný za schodek v rozpočtu příslušných soutěží ve výši cca 400.000,- Kč, přesto požadujeme zastavení jeho činnosti do pravomocného rozhodnutí projednávaného TO v rámci celého SF ČR.

  5. Ustanovit Etickou komisi při KF FAČR, která by projednávala chování členů SF ČR v souladu s aktualizovaným Etickým kodexem a měla by v pravomoci navrhovat tresty za jeho porušení či přímo vyloučení ze SF ČR.

Na závěr svého vystoupení naznačil možné cesty v případě, že požadavky nebudou naplněny: Pokud se tak nestane, jsme připraveni vyzvat účastníky našich regionálních soutěží k neplacení členských příspěvků od 1.1.2017.

4) Předseda Otakar Mestek reagoval na přednesené požadavky tím, že se jimi bude KF FAČR s největší vážností zabývat. Zároveň požádal přítomné o posunutí termínu projednání požadavků na půdě KF FAČR po 12. 10. 2016, kdy se uskuteční nejbližší zasedání KF, na což přítomní přistoupili a bylo slíbeno, že výsledek ze zasedání KF bude nejpozději 13. 10. 2016 zveřejněn.

5) Po přestávce již vystoupil Otakar Mestek s informacemi ohledně reprezentace, nejvyšších soutěží, mládeže, sponzorů apod.

6) Otakar Mestek informoval o futsalové (r)evoluci a jejím harmonogramu, o změnách ve futsalových normách.

7) Aktiv přijal bez připomínek předložený materiál o vymezení pojmu řízení soutěží, který vymezuje povinnosti řídících orgánů včetně toho, co mohou převzít nasmlouvané servisní organizace.

Po krátké diskusi v bodě různé byl aktiv ukončen společnou večeří. 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate