Futsal

reklama

Zápis č. 071617 z jednání SbKR dne 21. 12. 2016 v Praze

Přítomni: J. Honěk, A. Herzog, Z. Petr st., M. Ježek

Omluveni: L. Drobný, R. Krulová

 

Program:

·          Zahájení

·          Došlá pošta

·          Vyhodnocení odehraných utkáních CHFL, 2 LZ a 2 LV

·          Organizační záležitosti

 

Zahájení:

 

Jednání komise zahájil p. Honěk, který z jednání SbKR omluvil paní Krulovou a pana Drobného. Dále seznámil členy SbKR s programem jednání a oznámil jim, že jednání bude ve svém průběhu přerušeno z důvodu jeho účasti na zasedání KF FAČR.

 

Došlá pošta:

 

-       Potvrzení o zaplacení přeúčtovaného cestovného ve prospěch oddílu FC Baník Ostrava zaslané rozhodčím p. Jílkem.

-       Došlé omluvy a rozhodčích a delegátů byly řešeny standardní cestou.

 

Vyhodnocení odehraných utkání 12. kola CHFL, 11. - 12. kola 2. ligy Západ, 9. – 10. kola 2. ligy Východ a utkání 3. kola 1. juniorské ligy U17 a U19

 

CHFL – 12. kolo

 

Gardenline Litoměřice – AC Sparta Praha - SbKR se zabývala výkonem rozhodčích pp. Milnera a Cílka v uvedeném utkání, zejména pak situací, při které byl vyloučen hráč hostí a situacemi, které tomuto vyloučení předcházely.

 

SbKR, na základě vyhodnocení dostupných videozáznamů, konstatuje, že hráč hostí č. 9 byl vyloučen v souladu s pravidly futsalu FIFA a popis přestupku uvedený rozhodčím p. Milnerem odpovídá skutečnosti.

 

SbKR dále konstatuje, že v utkání v čase 29:54 došlo k souboji mezi hráčem domácích č. 10 a hráčem hostí č. 9, ve kterém se hráč hostí č. 9 dopustil přestupku dle pravidla 12 Pravidel futsalu FIFA, když hráče domácích č. 10 za pomoci držení stáhl na zem. Rozhodčí p. Milner tento způsob hry chybně nevyhodnotil jako nedovolený. Poté, co oba hráči vstali ze země došlo k dalšímu přestupku dle pravidla 12 Pravidel futsalu FIFA, když domácí hráč č. 10 vrazil ramenem do horní části těla hráče hostí č. 9. Vzhledem k průběhu hry, kdy v držení míče bylo hostující družstvo a jeden z hráčů hostí současně s tímto přestupkem vystřelil na branku domácích, poskytl rozhodčí p. Cílek správně výhodu ve hře. SbKR důkladně prozkoumala dostupné videozáznamy (volně dostupný videozáznam ČT a videozáznam pořízený domácím oddílem) a konstatuje, že při vražení domácího hráče č. 10 do hostujícího hráče č. 9, dle jejího názoru, nedošlo k udeření hostujícího hráče loktem do obličeje a hráč hostí č. 9 se chytil oběma rukama za obličej ve snaze zveličit následky předcházejícího kontaktu se soupeřem.

Zároveň SbKR vyjadřuje svou nespokojenost s postupem obou rozhodčích, kteří na dění na hrací ploše patřičným způsobem nezareagovali a nepokusili se v přerušené hře o zklidnění situace.

 

Na základě výše konstatovaných skutečností se SbKR rozhodla snížit hodnocení udělené DS p. Hanzlíkem u rozhodčího p. Milnera z původního hodnocení 8,5 (velmi dobrý) na 8,4 (dobrý) a u rozhodčího p. Cílka z původního hodnocení 8,6 (velmi dobrý) na 8,5 (velmi dobrý).

 

Na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS nemá SbKR v ostatních utkáních 12. kola CHFL připomínky k výkonu rozhodčích.

 

2. liga Západ – 11. a 12. kolo a dohrávka 9. kola

 

Na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS nemá SbKR v utkáních 11. a 12. kola a dohrávky 9. kola 2. ligy ZÁPAD připomínky k výkonu rozhodčích.

 

2. liga Východ – 9. a 10. kolo

 

9. kolo

 

AC Gamaspol Jeseník – FC Baník Ostrava - komise rozhodčích respektuje hodnocení rozhodčího p. Molíka 7,8 (uspokojivý) udělené DS p. Svědirohem.

 

Na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS nemá SbKR v ostatních utkáních 9. a 10. kola 2. ligy VÝCHOD připomínky k výkonu rozhodčích.

 

3. kolo 1. juniorské ligy U17 a U19

 

Na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS nemá SbKR v utkáních 3. kola 1. juniorské ligy U17 a U19 připomínky k výkonu rozhodčích.

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkání odehraných od 7. 12. 2016 a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

 

Organizační záležitosti:  

1)       Na základě uděleného nízkého hodnocení od DS a za nedodržení povinnosti oznámit tuto skutečnost předsedovi subkomise rozhodčích, pozastavila SbKR delegaci rozhodčímu p. Molíkovi na 2 utkání. 

5)               

2)        SbKR uděluje rozhodčímu p. Čepovi za pozdní omluvu k řízení utkání 0,5 ZB.

5)               

3)       SbKR nominovala na mezinárodní přátelská utkání ČR  – Chorvatsko rozhodčí:

·          9. 1. 2017 (Chrudim) – Kliner, Kaštánek, 3.RO Čep

·          10. 1. 2017 (Hradec Králové) – Cílek, Lasch, 3.RO Novotný.

 

4)       SbKR vzala na vědomí informaci, že ze strany rozhodčího p. Jílka došlo ve stanoveném termínu k zaplacení přeúčtovaného cestovného ve prospěch oddílu FC Baník Ostrava.

5)                

6)       Pan Honěk podal SbKR informaci, že zaslal seznam rozhodčích, kteří mají zájem o vystavení faktury za úhradu výstroje dne 15. 12. 2016 sekretáři KF FAČR p. Průšovi. SbKR pověřila p. Hoňka, aby i nadále sledoval, zda byly jednotlivým rozhodčím faktury zaslány.

 

7)       SbKR pověřila pana Hoňka, aby do 15. 1. 2017 prověřil, zda byly jednotlivým rozhodčím zaslány Smlouvy o výkonu činnosti a v případě, že tak nebylo učiněno, pokračoval v řešení této záležitosti se sekretářem KF FAČR p. Průšou.

 

8)       Pan Honěk podal SbKR informaci, že požádal kluby SK Amor Lazor Vyškov a FC Baník Ostrava o videozáznamy z jejich utkání 5. kola resp. 8. kola. Tyto záznamy však dosud nebyly SbKR předány.

 

9)       Členové SbKR obsáhle diskutovali nad návrhem nového Sazebníku náhrad rozhodčích, který na předcházejícím zasedání předložil p. Honěk a vyjádřili k němu své připomínky. Pan Honěk byl pověřen, aby některé z připomínek do návrhu zapracoval a ucelený návrh předložil SbKR na následujícím zasedání.

 

10)    SbKR pověřila pana Hoňka, aby na následujícím zasedání komise předložil návrh termínu, místa a programu semináře rozhodčích před zápasy PO CHFL.

 

11)    Za období 7. 12. – 20. 12. 2016 neobdržela SbKR od klubů celostátních soutěží žádnou vetaci rozhodčích ani oficiální stížnost na jejich výkon.

 

12)    Kontrolou vyúčtovaných cestovních náhrad ze strany RO a DS nebyla doposud zjištěna žádná vážná provinění. SbKR připomíná povinnost uvádět v případě objížďky na stanovené trase povinnost uvést tuto skutečnost i v ZoU. Průměrné dojezdové vzdálenosti rozhodčích a delegátů: CHFL (po 11. kole) 189 km, 2.LZ (po 10. kole) 112 km, 2.LV (po 8. kole) 113 km.

 

13)    SbKR důrazně upozorňuje všechny rozhodčí na povinnost uhradit členský příspěvek na rok 2017 (FUTIs). Veškeré informace k placení příspěvku jsou dostupné na /futsal/FUTis/.

 

14)    SbKR žádá rozhodčí, aby si kontrolovali své emailové schránky a to i nevyžádanou poštu nebo spam, stává se, že občas emaily z rozhodcifutsal@volny.cz jdou do nevyžádané pošty. Současně znovu upozorňuje rozhodčí, aby reagovali na došlou poštu.

 

 

Termín příštího zasedání SbKR je stanoven na středu dne 25. 1. 2017 od 15.30 hod. v Praze v sídle FAČR.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate