Futsal

reklama

Zápis č. 101617 z jednání SbKR dne 8. 3. 2017 v Praze

 

Přítomni: J. Honěk, A. Herzog, Z. Petr st., M. Ježek, L. Drobný, R. Krulová

Omluveni:

 

Program:

·          Zahájení

·          Došlá pošta

·          Vyhodnocení odehraných utkáních CHFL, 2 LZ a 2 LV

·          Organizační záležitosti

 

Zahájení:

 

Jednání komise zahájil p. Honěk, který seznámil členy SbKR s programem zasedání. Poté ostatní informoval o své účasti na zasedání KF FAČR dne 23. 2. 2017.

 

Došlá pošta:

  • Delegace rozhodčích Ondřeje Černého a Jana Kresty k řízení zápasů hlavní fáze kvalifikace o EURO 2018.
  • Došlé omluvy a rozhodčích a delegátů byly řešeny standardní cestou.

 

 

Vyhodnocení odehraných utkání v období 14. 2. 2017 – 5. 3. 2017

 

SbKR se na svém zasedání zabývala zejména námitkami kapitána družstva podanými v souladu s Pravidly futsalu a SŘ čl. 69 v Zápisu o utkání, vyhodnocením „problematických situací“ uvedených DS v Hodnocení rozhodčích (HoRo) a výkony rozhodčích, kteří obdrželi hodnocení „uspokojivý“
a horší.

 

CHFL

 

Vyjádření k výkonu rozhodčího p. Čepa v utkání Gardenline Litoměřice –  MADOS MT Hradec Králové (19. kolo CHFL):

·       SbKR respektuje na základě skutečností uvedených v HoRo hodnocení rozhodčího p. Čepa známkou 7,9 (uspokojivý) udělené DS p. Pavlasem.

 

 

2.LZ

 

Vyjádření k výkonu rozhodčích pp. Krupy a Vrtala v utkání Malibu Mladá Boleslav –  FK Boca Chotěboř (18. kolo 2. LZ):

·       SbKR respektuje na základě skutečností uvedených v HoRo hodnocení rozhodčích pp. Krupy a Vrtala známkou 7,4 (neuspokojivý) udělené DS p. Houškou.

 

 

2. LV

 

Vyjádření k námitkám kapitána domácího družstva v utkání SK Amor Lazor Vyškov FC ATRAPS-HOMBRES Brno (17. kolo 2.LV):

 

·       Situaci ve 27. min., při které byl vyloučen domácí hráč č. 1, nemohla SbKR kvalifikovaně posoudit z důvodu nekvalitního záznamu volně dostupného na internetu. Oficiální záznam zápasu domácí oddíl nedodal.

·       Vyloučení domácího hráče č. 15 ve 39. min. bylo v souladu s Pravidly futsalu. Dle názoru SbKR se při hře rukou ze strany hráče jednalo o reflexivní pohyb, kdy ruka hráče byla prokazatelně v pohybu směrem k míči, přičemž se nejednalo o způsob hry, kterým by si hráč chránil své zdraví. Ze záznamu volně dostupného na internetu přitom není možné jednoznačně prokázat, zda by míč skončil v brance. Vzhledem k velmi dobrému pozičnímu postavení rozhodčího p. Gryce a jeho možnosti situaci správně vyhodnotit považuje SbKR udělení ČK za oprávněné.

Zároveň SbKR konstatovala, že hodnocení rozhodčích pp. Gryce a Pivoňky delegátem p. Primusem je, dle jejího názoru, v rozporu s Metodikou hodnocení rozhodčích ve futsalu FIFA a žádá SbKD, aby se zabývala způsobem hodnocení rozhodčích v tomto utkání ze strany DS.

 

Vyjádření k výkonu rozhodčího p. Štipčáka v utkání UTB Futsal team Zlín SK Amor Lazor Vyškov (18. kolo 2.LV):

·       SbKR respektuje na základě skutečností uvedených v HoRo hodnocení rozhodčího p. Štipčáka známkou 7,9 (uspokojivý) udělené DS p. Vokuličem.

 

Na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS nemá SbKR v ostatních odehraných utkáních v období 14. 2. 2017 – 5. 3. 2017 připomínky k výkonu rozhodčích.

 

Pozastavení delegací rozhodčích:

Na základě udělených nízkých známek od DS v odehraných utkáních celostátních soutěží v období 14. 2. 2017 – 5. 3. 2017, pozastavila SbKR delegace těmto rozhodčím:

p. Čep – 1 soutěžní kola (1. pozastavení delegace v soutěžním ročníku),

p. Krupa – 4 soutěžní kola (2. pozastavení delegace v soutěžním ročníku),

p. Štipčák – 1 soutěžní kolo (1. pozastavení delegace v soutěžním ročníku),

p. Vrtal – 3 soutěžní kola (3. pozastavení delegace v soutěžním ročníku).

 

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkání odehraných v období 14. 2. 2017 – 5. 3. 2017 a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

 

 

Organizační záležitosti:  

1)      SbKR vybrala rozhodčí pro řízení utkání play – off Chance futsal ligy v ročníku 2016/2017. Jako podmínku pro delegování rozhodčích k těmto utkáním stanovila účast na semináři pro vybrané rozhodčí, který proběhne dne 7. dubna 2017 od 15:00 hod. v sídle FAČR. Omluveni budou pouze rozhodčí delegovaní k utkáním řízeným FIFA resp. UEFA. Bližší informace obdrží vybraní rozhodčí elektronickou poštou prostřednictvím Pozvánky na seminář rozhodčích nejpozději do 15. března 2017.

Seznam vybraných rozhodčích: Martin Cílek, Radim Čep, Ondřej Černý, Michal Čurda, Radim Filipský, Michal Gasnárek, Leoš Gryc, Karel Henych, Miroslav Chládek, Libor Kaštánek, Marek Klečacký, Jan Kliner, Jan Kresta, Milan Košťál, David Lafek, Jiří Lasch, Tomáš Markovský, Jakub Matyš, Vladimír Melničuk, Zdeněk Nagy, Filip Nešněra, Jan Novotný, Michal Milner, Zdeněk Petr, Luboš Řeháček, Tomáš Slanina, Petr Šenkýř, Jiří Šmíd, Martin Štipčák, Tomáš Vaněk, Dan Vodrážka a Daniel Vomastek

2)      SbKR konstatovala, že kluby FK Boca Chotěboř a FC Betis Kadaň opakovaně nedodržely povinnost klubů nahrát videozáznam utkání na FTP (Rozpis mistrovských soutěží futsalu FIFA pro soutěžní ročník 2016/2017, čl. 15, bod 13) a žádá Disciplinární komisi, aby se zabývala tímto porušením RMS.

3)      Na základě žádosti KF FAČR informuje SbKR kluby, že se s metodikou hodnocení rozhodčích mohou seznámit na oficiálních internetových stránkách www.fotbal.cz (Hodnocení rozhodčích ve futsalu FIFA).

4)      Za období 14. 2. 2017 – 5. 3. 2017 neobdržela SbKR od klubů celostátních soutěží žádnou vetaci rozhodčích ani oficiální stížnost na jejich výkon.

5)      Kontrolou vyúčtovaných cestovních náhrad ze strany RO a DS nebyla doposud zjištěna žádná vážná provinění. SbKR připomíná povinnost uvádět v případě objížďky na stanovené trase povinnost uvést tuto skutečnost i v ZoU. Průměrné dojezdové vzdálenosti rozhodčích a delegátů: CHFL (po 19. kole) 204 km, 2.LZ (po 19. kole) 116 km, 2.LV (po 17. kole) 128 km.

6)      SbKR žádá rozhodčí, aby si kontrolovali své emailové schránky a to i nevyžádanou poštu nebo spam, stává se, že občas emaily z rozhodcifutsal@volny.cz jdou do nevyžádané pošty. Současně znovu upozorňuje rozhodčí, aby reagovali na došlou poštu.

 

 

Termín příštího zasedání SbKR je stanoven na 23. 3. 2017 od 16.00 hod. v Praze v sídle FAČR.

 

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate