Futsal

Konferenční finále SFL chlapců Východ rozhodoval až poslední zápas

V prvním utkání jednoznačně dominovali hráči Olomouce nad Budějovicemi, kdy po hattricku dali olomoučtí Brázdil Petr a Tilkeridis Nikolas. Ve druhém utkání nastoupili hoši z Hradce Králové proti Uherskému Hradišti a byl to zápas jako řemen. Nebylo nouze o spoustu tvrdých soubojů, spousty šancí, a když v posledních vteřinách utkání neproměnil hradecký Michal Trávníček tutovku z hranice pokutového území, rozešli se oba smírně remízou 2:2. Ve třetím utkání svými třemi vstřelenými brankami, táhl svůj tým z hradiště k jasnému vítězství 3:7 Štěpán Rozkydal. Ve čtvrtém utkání jednoznačně za vítězstvím a tím i za postupem do Superfinále směřovali hráči Olomouce, kdy ještě 5´před koncem vedli nad Hradcem 4:1. Hradečtí se však nevzdávali a minutu před koncem vyrovnali na 4:4. Toto se však nelíbilo olomouckému Marceli Krayzelovi, který po té co hradecký brankář obdržel za faul před pokutovým územím v poslední minutě červenou kartu, se postavil k přímému volnému kopu a propálil vše, co mu stálo v cestě a rozhodl tak o postupu Olomouce do závěrečného turnaje. V pátém utkání rozdrtili hradečáci budějovičáky jasným rozdílem 12:0. V posledním utkání potřebovali borci z Uherského Hradiště vydolovat alespoň bod, aby si zajistili postup do závěrečného turnaje. Ještě 8 minut před koncem, kdy prohrávali 1:4, to však s hradištěm vypadalo bledě. Šest minut před koncem si však vzali oddechový čas a najednou jakoby nastoupilo jiné mužstvo. Dvě minuty před koncem vyrovnal na konečných 4:4 Adam Červinka a hala se otřásla v základech, jak jejich spolužáci hulákali v hledišti. Zbytek utkání se již dohrával na jistotu. Nejlepším střelcem Konferenčního finále se stal se sedmi brankami Čáp Roman z Hradce Králové.

Po celou dobu dělali skvělou atmosféru hlasitým skandováním a bubnováním z hlediště středoškoláci z Uherského Hradiště, kterých přijel plný autobus. To, že postoupili středoškoláci z hradiště, můžeme se tak těšit na skvělou atmosféru na závěrečném Superfinále- očekává se příjezd minimálně tří autobusů.

Do Superfinále, které se bude konat 18. dubna 2017 ve Žďáře nad Sázavou od 9:00 se kvalifikovali středoškoláci z Olomouce a Uherského Hradiště. Z celého SFL bude živý přenos na streamu www.vysilamezive.cz

1.Gymnázium Čajkovského Olomouc
2.Gymnázium Uherské Hradiště
3.E31-SŠSOG Hradec Králové
4.SZŠ a VOŠZ Č.Budějovice

K utkáním byli nominováni rozhodčí Radim Čep - Licence A, Zdeněk Vala a slečna Alice Vévodová - Licence B. Tyto velmi těžká utkání zvládli s přehledem. Nad celým Konferenčním finále chlapců „Východ“ dozoroval koordinátor Kamil Bednář.