Futsal

reklama

Vítězi SFL 2016/2017 se stali dívky Starého Města a chlapci Olomouce


Superfinále sedmnáctého ročníku Středoškolské futsalové ligy se odehrálo v úterý 18.4. ve Žďáře nad Sázavou. V kategorii holek obhájili loňské vítězství hráčky Gymnázia Staré Město, ve vyrovnanější chlapecké kategorii se celkovými vítězi stali borci z Olomouce.

Z celého SFL byl živý přenos na streamu www.vysilamezive.cz. Na tomto odkazu lze celé finále shlédnout i kdykoli jindy. Během turnaje sledovalo v přímém přenosu boje 400 diváků !!!

Mezi dívkami bylo od začátku jasné, kdo bude vítězem dané kategorie. Staly se jimi po zásluze hráčky Starého města s celkovým skóre 18:2.

To mezi chlapci bylo více vyrovnaných utkání a v některých se i velmi přiostřilo. Hned v prvním utkání na sebe narazili borci z Olomouce a Příbrami. Za stavu 2:2 v poslední vteřině utkání měli možnost strhnout postup do finále hráči Olomouce, kdy dostali možnost zahrávat 10mPK. Naložili však s touto možností prachbídně, když olomoucký hráč vyslal střelu metr vedle branky Příbrami. Utkání se tak muselo rozhodnout ze značky pokutového kopu, ve kterém byli nakonec šťastnější hráči Olomouce, když z 8 pokusů proměnili 6 a borci z Příbrami jen 5.

O druhém finalistovi se rozhodovalo mezi Teplicemi a Uherským Hradištěm. V utkání Tepličtí prohrávali 0:2 a sen o postupu se jim vzdaloval. Nevzdávali se, vyrovnali a 90 vteřin před koncem brankou na 3:2 rozhodli o svém postupu do finále.

V boji o 3. místo tak proti sobě nastoupili borci z Příbrami a Uh. Hradiště. Utkání bylo z obou stran velmi vyhecované, hráči si nic nedarovali, hráli tvrdě, avšak v rámci mantinelů, které jim dovolili rozhodčí. Za stavu 2:1 šest minut před koncem pro Příbram se však dopustil brankář Příbrami skluzem velmi nešetrného zákroku na útočníka Hradiště, po kterém došlo k hromadné strkanici a tak rozhodčí museli toto rozřešit udělením tří červených karet. Zbylých pár minut se však už dohrávalo bez excesů a Příbramští kráčeli k vítězství. Jenže 10s před koncem se jeden z příbramských hráčů dopustil faulu a kopal se 10mPK, který chladnokrevně proměnil mezi nohy brankáře na závěrečných 2:2. Opět tak došlo na pokutové kopy, které byly pro Příbramské bohužel zase osudné. Prohráli i druhý rozstřel a skončili tak na 4. místě. Ze 3. místa se tak mohli radovat hráči Uherského Hradiště.

Ve finále proti sobě nastoupili hráči Teplic a Olomouce. Utkání bylo dlouho vyrovnané. Ke konci druhého poločasu však hráči Olomouce začali lépe kombinovat a dostali se do vedení, které ke konci utkání neunesl teplický kapitán a byl vyloučen. Po té již zdecimované Tepličáky olomoučtí hráči dorazili a zaslouženě vyhráli 6:2. Všechny utkání chlapců mělo svou velmi dobrou úroveň.

FINÁLE SFL 2016/17

úterý 18.4. - SH Žďár nad Sázavou

semifinále SFL - dívky
W15-VOŠ Varnsdorf - W11-GYBON Hradec Králové 6:1 (1:1)
W71-Gymnázium Staré Město - W69-SZŠ 5. Května Praha 7:1 (4:1)

semifinále SFL - hoši
F31-Gymnázium Čajkovského Olomouc - B9-ISŠ HPOS Příbram 2:2 (2:2), PK 6:5
D17-HŠ, OA a SPŠ Teplice "B" - H5-Gymnázium Uherské Hradiště 3:2 (1:1)

zápas o 3.místo SFL - dívky
W11-GYBON Hradec Králové - W69-SZŠ 5. Května Praha 4:7 (3:4)

zápas o 3.místo SFL - hoši
B9-ISŠ HPOS Příbram - H5-Gymnázium Uherské Hradiště 2:2 (0:0), PK 1:2

finále SFL - dívky
W15-VOŠ Varnsdorf - W71-Gymnázium Staré Město 1:11 (0:6)

finále SFL – hoši
F31-Gymnázium Čajkovského Olomouc - D17-HŠ, OA a SPŠ Teplice "B" 6:2 (1:1)


Konečné pořadí
Dívky
1. místo Staré Město
2. místo Varnsdorf
3. místo Praha
4. místo Hradec Králové

Chlapci
1. místo Olomouc
2. místo Teplice
3. místo Uherské Hradiště
4. místo Příbram

Po skončení posledního utkání došlo k závěrečnému vyhlášení, kdy hlavním gratulantem byl patron celého projektu předseda SF ČR Otakar Mestek. Z jeho rukou a rukou Kamila Bednáře byly předány poháry, medaile i věcné ceny a to jak kolektivům, tak i jednotlivcům, kdy nejlepšími brankáři se za dívky stala Andrea Šibřinová z Prahy a za chlapce Marek Machalický z Olomouce. Nejlepšími hráči se za dívky stala Eliška Janíková ze Starého Města a za chlapce se jim mohl stát Karel Hasil, ten však díky udělené ČK přenechal toto ocenění svému spoluhráči Michalovi Šimečkovi z Teplic.

Po celou dobu turnaje byli hodně slyšet fanoušci všech táborů, kterých dorazilo více jak 200. Touto cestou děkujeme vstřícnosti škol, hlavně do Teplic, Příbrami a Uherského Hradiště, které vyslaly plné autobusy. Fanoušci byli prostě fantastičtí.

Velké díky patří do Žďáru n.S. za podmínky v hale, které připravili. Martinu Jarošovi, který měl na starosti mj. časomíru, rozhodčím Tomáši Slaninovi a Radimu Čepovi (licence A), Zdeňkovi Valovi a Tomáši Sýkorovi (licence B). Nemalé díky patří také koordinátorovi celého finále Kamilu Bednářovi.

S pozdravem a v ročníku 2017/2018 na viděnou.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate