Futsal

reklama

Futsal bojuje za svého kamaráda!

Pokud sledujte futsalové dění, pravděpodobně jste na sociálních sítích zaznamenali logo projektu Futsal za život. Ten spatřil světlo světa teprve před několika dny, ale s velkou razancí upozorňuje, že bojuje za dobrou věc.

O co jde? Před několika týdny se futsalová reprezentace dozvěděla, že její masér Vláďa Mikuláš byl napaden zákeřným onemocněním - amyotrofickou laterální sklerózou (zkráceně ALS). Není na něj lék, jeho průběh se dá jen přibrzdit a pro laiky bude asi nejjednodušší vysvětlení, že touto nemocí onemocněli např. Stanislav Gross, nebo Marián Čišovský…

"Kabinu futsalové reprezentace zpráva o Vláďově nemoci zasáhla velmi hluboko," říká kapitán reprezentace Lukáš Rešetár a se svým názorem není v týmu osamocený. "Každý z našeho týmu byl tou zprávou šokován. Ale my věříme Vláďovi, že nemoc porazí, je to bojovník," sděluje v emocích Michal Kovács, dlouholetá opora národního týmu. "Vláďa patří do naší rodiny a my budeme bojovat spolu s ním, po jeho boku!"

Na základě těchto neradostných informací vznikl projekt Futsal za život, který se pokouší zajistit prostředky pro Vláďu Mikuláše a jeho rodinu, aby mohl co nejlépe bojovat se zákeřnou chorobou.

Jde o projekt, za kterým stojí lidé z futsalové komunity, jenž ovšem není uzavřený jen pro tuto relativně úzkou skupinu. Naopak, chce oslovit co nejširší okruh lidí se srdcem na správném místě. Projekt to má částečně ulehčené. Vláďa Mikuláš je totiž velmi populární osoba, jeden z nejslušnějších lidí, jaké si můžete představit.

Pilířem projektu je web www.futsalzazivot.cz, který byl spuštěn minulý týden v pátek a má skvělou sledovanost. Nabízí všechny informace o Vláďovi, jeho nemoci, nabízí pohled na ty, které stejná nemoc napadla a především odkazuje na transparentní konto, kde je možno přispět Vláďovi a jeho rodině na boj s touto chorobou. "V pondělí ráno vlna darů doslova zaplavila transparentní konto," informuje web v sekci Aktuality. A tato solidarita neustává ani v dalších dnech, navíc na transparentním účtu může každý sledovat, že podpory dobrých lidí je vskutku masivní.

Pokud vás toto téma zaujalo, navštivte web www.futsalzazivot.cz, případně jeho facebookový profil, a zvažte, zda nenastal čas na dobrý skutek!

 

 


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate