Futsal

reklama

Zápis č. 091617 z jednání SubKD dne 2.5.2017 Praha FAČR

Přítomni:   J. Hanzlík, Z. Bydžovský, M. Chyba, L. Kudrna, M. Vokulič  

Omluven:  

Program:

  1. Kontrola plnění z minulého jednání 
  2. Vyhodnocení soutěží po linii delegátů
  3. Došlá pošta
  4. Různé 

 

Ad1.) Kontrola plnění úkolů z minulého jednání:

Všechny úkoly z minulého zasedání byly splněny.

 

Ad2.) Vyhodnocení soutěží po linii delegátů: 

1. Chance futsal liga

21. – 22.kolo + play off

O1A 2106  Vysoké Mýto Tango Hodonín:  DS Novotný

- chyba ve vyplnění ZDS. Zdůvodnění zpoždění začátku zápasu z důvodů pozdního příjezdu hostů chybně uvedeno v soutěži slušnosti na druhé straně ZDS.

- do komplexního hodnocení se započítává - 0,2 b

O1A 2204  Slávie Praha Interobal Plzeň:  DS Primus

-  chyba ve vyplnění HoRo. Chybí zdůvodnění  stanovení náročnosti utkání.

- do komplexního hodnocení se započítává - 0,2 b

PO1 0102 Třinec – ERA PACK Chrudim:  TD Havíř

- Mimořádné převzetí delegace méně než 24 hodin před zápasem místo původně nominovaného TD, který se omluvil v důvodu zdravotní indispozice a návštěvy lékaře.

- do komplexního hodnocení se započítává + 0,4 b

Čtvrtfinálové zápasy play-off:  TD všichni

– SubKD konstatuje, že všechny předložené zprávy TD ze čtvrtfinálových zápasů PO jsou zpracovány velmi přesně a podrobně v souladu s pokyny pro výkon TD při zápasech play-off.

 

2. liga Západ

22.kolo

Bez závad.

 

 

Ad 3.)  Došlá pošta:

 

Došlé e-maily DS od posledního zasedání SubKD:

 

- 04.04.2017 / e-mail / DS – Švagr  …. omluva na 15. - 16.4.2017

- 05.04.2017 / e-mail / DS – Glogar …. omluva do konce sezony 2016 - 2017

- 19.04.2017 / tel / DS – Pivovarčík  …. omluva na 26.4.2017

- 02.05.2017 / ústně / DS – Kudrna  …. omluva na 13. - 25.5.2017

 

 

Ad 4.) Různé: 

 

4.1.)  Nasazování DS na play-off

 

         Na základě dohody předsedů SubKR a SubKD je delegace rozhodčích a delegátů k utkáním play – off Chance futsal ligy zcela v gesci příslušné subkomise a bylo upuštěno od schvalovacího procesu nominací napříč oběma výše uvedenými subkomisemi. Po projednání v SubKD zajišťuje  nasazení DS na play-off CHFL pro ročník 2016-17 p. KUDRNA Ladislav. Proto je třeba od této chvíle zasílat veškeré omluvy na emailovou adresu tohoto „obsazováka“ ( l.kudrna@volny.cz ). I nadále platí nařízení, že veškeré omluvy jsou povinni zasílat  DS na předsedu SubKD (j.hanzlik@centrum.cz ) a naopak není třeba zasílat omluvy na emailovou adresu komise RO ( rozhodcifutsal@volny.cz ), což byla povinnost doposud.

 

 

4.2.)  Bodování DS – komplexní hodnocení

 

            SubKD projednala a schválila aktualizaci tabulky pro komplexní hodnocení a bodování delegátů. Nové bodování DS bude všem DS z letošní ligové listiny rozesláno do 30.5.2017, blížší informace k novému bodování dostanou DS - frekventanti letního zkušebního semináře v Nymburce. 

 

 

4.3.)  Nařízení SubKD

 

            Z podnětu jednání KF FAČR a na základě projednání předsedů obou subkomisí ( RO a DS ) o rozšíření zasílání materiálů DS z jednotlivých ligových zápasů. Od zimního semináře je DS povinen zasílat kompletní vyhodnocení zápasů ( ZDS a HoRo ) na již dříve stanovené funkcionáře a emailové adresy ( ligový sekretář, svazový sekretář, komisi RO ). Dále pak bude DS zasílat pouze HoRo oběma, případně všem zúčastněným RO na ligovém zápase či ligovém turnaji. Další podrobnosti dostanou DS - frekventanti letního zkušebního semináře v Nymburce.

 

4.4.)  Uvádění počtu diváků v ZDS

 

           Na základě vlastního zjišťování a informací některých prvoligových klubů, které má SbKD k dispozici a z podnětu zasedání ligového grémia KF FAČR bylo projednán stav uvádění počtů diváků na zápasech CHFL. Do této chvíle se DS vyjadřoval k počtu diváků, který uvedl hlavní pořadatel. Z některých příkladů bylo zjištěno, že někteří domácí pořadatelé poměrně hrubě zkreslovali počty přítomných diváků při mistrovských zápasech. Od následující sezony bude úkolem DS doložit co nejpřesněji počet přítomných diváků zápisem do ZDS s tím, že informace hlavního pořadatele bude i nadále v ZDS uváděna. Další podrobnosti dostanou DS - frekventanti letního zkušebního semináře v Nymburce.

 

4.5.)  Doporučení SubKD všem DS

 

           Na základě informací, které má SbKD k dispozici a z podnětu zasedání KF FAČR byl projednán vstup některých DS do diskuze na sociálních sítích  (facebook). Někteří účastníci se pod jmény DS zapojují do diskuzí a v některých případech nevhodně komentují dění ve futsalu FIFA v ČR. SubKD doporučuje všem DS z listiny, aby se do diskuzí kolem futsalové problematiky nezapojovali. Vzhledem k tomu, že v některých diskuzích dochází k vzájemnému napadání mezi členy SF ČR, pokládá SubKD tuto skoro veřejnou diskuzi za nevhodnou z hlediska prezentace futsalu v očích veřejnosti.

 

4.6.)  Letní společný seminář RO a DS

 

           SubKD tímto oznamuje všem DS z listiny pro CHFL a 2.ligy, že jednodenní letní seminář proběhne v sobotu 26.8.2017 ve Sportovním centru Nymburk. Termín je přizpůsoben konání letního semináře rozhodčích futsalu před zahájením soutěžního ročníku 2017 – 18. Bližší informace k průběhu letního - zkušebního semináře DS obdrží společně s pozvánkou všichni vybraní DS v dostatečném předstihu. SubKD zveřejňuje termín v dostatečném předstihu, aby si mohli všichni DS z celostátní listiny i případní nováčkové naplánovat účast v předstihu.              

 

4.7.)  Doplnění celostátní ligové listiny DS pro sezonu 2017-18

 

          SubKD na svém zasedání projednala početní stav DS na ligové listině, který je platný v tuto chvíli a usnesla se na doplnění listiny v regionech, kde je velký nedostatek DS. Předseda SubKD vyzve proto cestou moravského zástupce v KF k doplnění počtu ligových DS v následujícím ideálním stavu. Návrh doplnění listiny DS pro celostátní soutěže v optimálním množství nováčků počítá se 2 delegáty z jižní Moravy a se 3 delegáty ze severní Moravy. Zároveň bylo dohodnuto, že předseda SubKD připraví podklady pro jednání KF dne 18.5.2017 k navýšení paušálních odměn DS od sezony 2017-18.     

   

 

Příští zasedání SubKD proběhne v úterý 30.5.2017

od 15:00 hod  Praha FAČR - Strahov

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate