Futsal

reklama

Zápis č. 141617 z jednání SbKR dne 18. 5. 2017 v Praze

Přítomni: J. Honěk, A. Herzog, Z. Petr st., M. Ježek, L. Drobný, R. Krulová

Omluveni:

 

Program:

·          Zahájení

·          Došlá pošta

·          Vyhodnocení odehraných utkáních play off CHFL

·          Organizační záležitosti

 

Zahájení:

Jednání zahájil p. Honěk, který seznámil členy SbKR s programem zasedání a oznámil jim, že jednání bude ve svém průběhu přerušeno z důvodu jeho účasti na zasedání KF FAČR.

 

Došlá pošta:

  • Žádost člena organizačního výboru finálového turnaje Mistrovství ČR žen ve futsale FIFA p. Vomastka o delegaci rozhodčích na dny 17. - 18. 6. 2017 v Plzni – viz. organizační záležitosti
  • Žádost člena organizačního výboru 2. Mistrovství ČR veteránů ve futsale p. Hanzlíka o delegaci rozhodčích na finálový turnaj konaný dne 13. 5. 2017 v Ústí nad Labem – viz. organizační záležitosti 
  • Žádost člena organizačního výboru Českých akademických her mužů a žen ve futsale FIFA p. Kresty o delegaci rozhodčích na finálový turnaj ve dnech 19. - 20. 6. a 22. – 23. 6. 2017 v Praze – viz. organizační záležitosti

 

Vyhodnocení odehraných utkání v období 3. 5. 2017 – 17. 5. 2017

 

Utkání FC Benago Zruč nad Sázavou - SK Slavia Praha (1. zápas semifinále play off CHFL):

  • SbKR se zabývala výkonem rozhodčího p. Vaňka a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když v 50. minutě nesprávně udělil ČK domácímu hráči č. 28 za zmaření zjevné brankové příležitosti. Dle názoru SbKR měl rozhodčí správně udělit domácímu hráči ŽK za zmaření slibně se rozvíjející akce, a vzhledem ke skutečnosti, že hráč ve 38. min již obdržel
    první ŽK, až následně udělit ČK.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčího p. Vaňka známkou 7,9 (uspokojivý) a pozastavuje jeho delegaci na 1. utkání finálových sérií.

Na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS, návštěv členů SbKR na utkáních play off a shlédnutí dostupných videozáznamů nemá SbKR v ostatních utkáních odehraných v hodnoceném období vážnější připomínky k výkonu rozhodčích.

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 3. 5. 2017 – 17. 5. 2017 a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

 

 

Organizační záležitosti:   

1)     Pan Honěk informoval členy SbKR, o svém vystoupení na Grémiu klubů 1. CHFL, kde klubům představil návrh nového Sazebníku náhrad rozhodčích. Po následném návratu z jednání KF FAČR konstatoval, že předložený návrh byl KF FAČR přijat.
Dále informoval členy SbKR, že v průběhu svého vystoupení na zasedání KF FAČR zejména vyhodnotil výkony rozhodčích v odehraných utkání play off a vyjádřil svůj názor k předloženému návrhu na sloučení SbKR a SbKD.

 

2)     SbKR vzala na vědomí Rozhodnutí disciplinární komise (DK) o zahájení disciplinárního řízení a pozastavení činnosti u rozhodčích pp. Chládka a Vomastka.
Pan Honěk uvedl, že bezprostředně po obdržení informace o zahájení disciplinárního řízení s výše uvedenými rozhodčími požádal elektronickou poštou předsedkyni DK o vyjádření k tomuto případu, ze strany DK však do 17. 5. 2017 neobdržel žádnou odpověď.
SbKR plně respektuje právo DK zahájit s rozhodčími disciplinární řízení a je připravena poskytnout jí v jeho průběhu maximální spolupráci, přesto vyjadřuje se zahájením disciplinárního řízení i pozastavením činnosti obou rozhodčích svůj nesouhlas, a to zejména z důvodu nejasně formulovaného odůvodnění zahájení disciplinárního řízení. To sice uvádí, že se rozhodčí měli dopustit nesportovního chování, zároveň však nespecifikuje, jakým způsobem, v jakém čase a v jakém místě k tomu došlo.

 

3)     Pan Honěk předal členům SbKR informaci o svém úvodním jednání se zástupci projektu „Refteam“, který je zaměřený na prezentaci společností na dresech rozhodčích vybraných kolektivních sportů. SbKR pověřila p. Hoňka, aby v jednání jménem SbKR pokračoval a po obdržení konkrétní nabídky seznámil členy SbKR s jejími podmínkami.

 

4)     SbKR pověřila p. Ježka, aby zabezpečil delegaci rozhodčích na finálový turnaj Mistrovství ČR žen ve futsale FIFA, který se uskuteční ve dnech 17. - 18. 6. 2017 v Plzni. Na základě shody členů SbKR budou k řízení utkání nominováni pouze rozhodčí s platnou licencí rozhodčího „A“ a „B“. Zveřejnění nominace rozhodčích proběhne standardní formou na oficiálních internetových stránkách FAČR.

 

5)     Pan Ježek dodatečně seznámil členy SbKR s nominací rozhodčích na finálový turnaj 2. Mistrovství ČR veteránů ve futsale, který se konal dne 13. 5. 2017 v Ústí nad Labem. Žádost o delegaci rozhodčích zaslal p. Hanzlíka v termínu mezi zasedáními SbKR a byla mu obratem potvrzena elektronickou poštou.

 

6)     SbKR pověřila p. Ježka, aby spolupracoval s p. Krestou ve věci delegace rozhodčích na finálové turnaje Českých akademických her mužů a žen ve futsale FIFA. Turnaje budou odehrány ve dnech 19. - 20. 6. a 22. – 23. 6. 2017 v Praze. SbKR přikládá Českým akademickým hrám vysoký sportovní i společenský význam, a přestože se nejedná o akci organizovanou FAČR, doporučuje, aby byli k řízení utkání nominováni pouze rozhodčí s platnou licencí rozhodčího „A“ a „B“.

 

7)     Za období 3. 5. 2017 – 17. 5. 2017 neobdržela SbKR od klubů celostátních soutěží žádnou vetaci rozhodčích ani oficiální stížnost na jejich výkon.

 

8)     SbKR žádá rozhodčí, aby si kontrolovali své emailové schránky a to i nevyžádanou poštu nebo spam, stává se, že občas emaily z rozhodcifutsal@volny.cz jdou do nevyžádané pošty. Současně znovu upozorňuje rozhodčí, aby reagovali na došlou poštu.

 

 

Termín příštího zasedání SbKR je stanoven na 7. 6. 2017 od 16.00 hod. místo jednání bude upřesněno dodatečně.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate