Futsal

reklama

Zápis č. 041718 z jednání SbKR dne 20. 9. 2017 v Praze

Přítomni: J. Honěk, L. Drobný, J. Hora, M. Ježek, K. Linhart

Omluveni: 0

 

Program:

·          Zahájení

·          Náhradní (opravný) seminář pro rozhodčí

·          Došlá pošta

·          Vyhodnocení odehraných utkáních 1. FUTSAL ligy

·          Organizační záležitosti

 

Zahájení:

 

Jednání komise zahájil p. Honěk, který seznámil členy SbKR s programem zasedání.

 

Náhradní (opravný) seminář pro rozhodčí futsalu

 

Náhradního (opravného) semináře pro rozhodčí futsalu se zúčastnili rozhodčí Karel Henych, Miroslav Chládek, Jan Kliner, Pavel Kolbaba, Milan Košťál, Vladimír Melničuk, Tomáš Slanina, Vladimír Stádník, David Šmat, Filip Štěřík a Tomáš Velebil.

V průběhu semináře absolvovali rozhodčí zejména přezkoušení z fyzické připravenosti a ze znalostí pravidel futsalu, a dalších norem potřebných k výkonu funkce rozhodčího.

 

Došlá pošta:

  • Vetace rozhodčích kluby 1. FUTSAL ligy – viz. Organizační záležitosti.
  • Žádost sekretariátu KF FAČR o delegaci rozhodčích na mezinárodní přátelská utkání Česká republika „U21“ – Rusko „U21“ hraná ve dnech 17. 10. a 18. 10. 2017 v Mělníku a v Mladé Boleslavi – bude řešena standardní cestou.
  • Žádost KF FAČR o delegaci rozhodčích na kvalifikaci pro ME neslyšících sportovců ve futsalu (16. - 19. 11. 2017, Praha) – viz. Organizační záležitosti .
  • Delegace rozhodčího Jana Kresty k řízení zápasů UEFA FUTSAL CUPu 2017/2018 ve Slovinsku ve dnech 10. 10. - 15. 10. 2017 – vzato na vědomí.
  • Došlé omluvy a rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

 

Vyhodnocení odehraných utkání 1. FUTSAL ligy v období 1. 9. – 19. 9. 2017

 

SbKR se zabývala zejména výkony rozhodčích, kteří obdrželi hodnocení „uspokojivý“. 

 

Utkání FC Démoni Česká Lípa – AC Sparta Praha (2. kolo FUTSAL ligy):

SbKR se zabývala výkonem rozhodčího p. Vodrážky a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 29. minutě nesprávně posoudil zákrok domácího hráče číslo č. 9 na hostujícího hráče č. 12 jako nedovolený, následkem čehož nařídil PVK ve prospěch hostujícího družstva
a neuznal dosažení branky domácím družstvem.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčího p. Vodrážky 7,9 (uspokojivý), pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo 1. FUTSAL ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

 

Utkání AC Gamaspol Jeseník – Svagor FC Teplice (3. kolo FUTSAL ligy):

SbKR se zabývala výkonem rozhodčího p. Pivoňky a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 31. minutě neudělil domácímu hráči č. 18 ŽK za bezohledné podražení hráče hostí č. 5, následkem čehož mu neudělil ČK a hráče nevyloučil (1. ŽK udělena ve 23. min).
SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčího p. Pivoňky 7,8 (uspokojivý), pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo 1. FUTSAL ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

 

Utkání AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (3. kolo FUTSAL ligy):

SbKR se zabývala výkonem rozhodčího p. Matyše a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 35. minutě neudělil hostujícímu hráči č. 78 ČK za zmaření zjevné brankové příležitosti podražením domácího hráče č. 10. 

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčího p. Matyše 7,9 (uspokojivý), pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo 1. FUTSAL ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 1. 9. 2017 – 19. 9. 2017
a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

 

 

Organizační záležitosti:         

1)      Pan Honěk informoval členy SbKR, o své účasti na KF FAČR dne 7. 9. 2017, především pak o skutečnosti, že KF schválila návrh listiny mezinárodních rozhodčích FIFA pro rok 2017.

2)      Na základě výsledků dosažených rozhodčími v průběhu realizovaných seminářů pro rozhodčí futsalu (řádný, náhradní a opravný) SbKR konstatovala, že k řízení zápasů nejvyšších soutěží mohou být nominováni všichni rozhodčí z Listiny rozhodčích pro celostátní soutěže pro ročník 2017/2018 s výjimkou rozhodčích: Leoše Gryce (nedokončil fyzické prověrky z důvodu zranění), Miroslava Chládka (nedokončil fyzické prověrky z důvodu zranění, nesplnil podmínky přezkoušení z futsalových norem), Lukáše Jílka (neabsolvoval seminář z důvodu plnění pracovních povinností – řádně omluven), Ladislava Seböka (neabsolvoval seminář z důvodu plnění pracovních povinností – řádně omluven) a Davida Šmata (nesplnil podmínky přezkoušení z futsalových norem).

Výše uvedení rozhodčí mohou podmínky pro nominaci k zápasům nejvyšších soutěží splnit na některém z následujících zasedání SbKR, po předchozí domluvě s předsedou SbKR.

3)      SbKR pověřila p. Ježka, aby do 31. 10. 2017 připravil ve spolupráci s p. Linhartem nominaci rozhodčích na kvalifikaci pro ME neslyšících sportovců ve futsalu (16. - 19. 11. 2017, Praha).

4)      Pan Honěk navrhl členům komise, aby jako sekretář SbKR působil p. Václav Vaněk. Členové SbKR jeho návrh jednomyslně podpořili a pověřili p. Hoňka, aby ho předložil k posouzení a schválení KF FAČR.

5)      SbKR v souladu s RMS pro soutěžní ročník 2017/2018 obdržela prostřednictvím sekretariátu KF FAČR vetace rozhodčích pro období od 1. 9. 2017 do 27. 11. 2017 od 3 klubů 1. FUTSAL ligy. SbKR se, vzhledem k tomu, že kluby 1. FUTSAL ligy mají možnost vetace rozhodčích v průběhu soutěžního ročníku měnit, rozhodla tyto vetace žádným způsobem nezveřejňovat ani je dotčeným rozhodčím nesdělovat.

6)      Za období 1. 9. – 19. 9. 2017 neobdržela SbKR od klubů celostátních soutěží žádnou oficiální stížnost na výkon rozhodčích.

7)      SbKR se zabývala návrhem p. Linharta na zřízení administrativního přístupu pro členy SbKR do sekce Rozhodčí a delegáti na oficiálních internetových stránkách FAČR. Zde by dle uvážení SbKR byly umístěny zejména odborné metodiky, pokyny pro rozhodčí futsalu a zároveň výukový materiál, který SbKR poskytne komisím rozhodčích v regionálních soutěžích. Po obsáhlé diskuzi SbKR tento návrh podpořila a pověřila p. Linharta, aby zjistil možnost realizace návrhu.

 

8)      SbKR žádá rozhodčí, aby kontrolovali své emailové schránky, a to i nevyžádanou (hromadnou) poštu a spam. Emaily z rozhodcifutsal@volny.cz mohou být automaticky zařazeny do těchto složek.

 

 

Termín příštího zasedání SbKR je plánován na 18. 10. 2017 v Praze.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate