Futsal

reklama

Zápis č. 091718 z jednání SbKR dne 13. 12. 2017 v Praze

Přítomni: J. Honěk, M. Ježek, J. Hora, L. Drobný, K. Linhart, V. Vaněk

Omluveni: 0

 

Program:

 • Zahájení
 • Došlá pošta
 • Vyhodnocení odehraných utkáních v období 29. 11. – 12. 12. 2017
 • Organizační záležitosti

 

Zahájení:

Jednání komise zahájil p. Honěk, který seznámil členy SbKR s programem zasedání.

 

Došlá pošta:

 • Žádost DK o posouzení situace v zápase 11. kola 2. ligy ZÁPAD FC Jerigo 1994 Plzeň - FC Malibu Mladá Boleslav - viz. Vyhodnocení odehraných utkání v období 29. 11. – 12. 12. 2017
 • Došlé omluvy a rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

 

Vyhodnocení odehraných utkání v období 29. 11. – 12. 12. 2017

SbKR se zabývala zejména výkonem rozhodčích v níže uvedených utkáních:

 

AC Sparta Praha - Helas Brno (semifinále poháru FAČR ve futsalu)

SbKR se zabývala výkonem rozhodčího p. Cílka a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 40. minutě neudělil domácímu hráči č. 11 ČK za surovou hru – udeření loktem do obličeje hráče hostí č. 19.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčího p. Cílka známkou 7,9 (uspokojivý výkon) ze strany DS a pozastavuje mu delegaci na 1 kolo 1. FL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení.

 

Wizards DDM Praha 10 - FK GMM Jablonec (11. kolo 2. ligy ZÁPAD):

SbKR se zabývala výkonem rozhodčích pp. Novotného a Šmída na základě hodnocení rozhodčích ze strany DS, resp. uvedení problematické situace do Hodnocení rozhodčích
a konstatuje, že

 • rozhodčí p. Novotný postupoval ve 35. minutě v souladu s pravidly futsalu, když nařídil PVK (2. PK) ve prospěch domácího družstva. Nesouhlasí tak s názorem DS, že rozhodčí měl domácímu hráči č. 12 udělit ŽK a následně ČK (1. ŽK udělena ve 13. minutě) za NCH – zveličování následku kontaktu se soupeřem;
 • rozhodčí p. Šmíd postupoval ve 29. minutě v souladu s pravidly futsalu, když nařídil PK ve prospěch domácího družstva a vyloučil hráče hostujícího družstva č. 2 za úmyslnou hru rukou v PÚ – zabránění dosažení branky družstvu soupeře.
 • SbKR na základě výše uvedených skutečností:

  • není ztotožněna s hodnocením rozhodčího p. Novotného 7,8 (uspokojivý výkon) ze strany DS a reviduje ho na známku 8,5 (velmi dobrý výkon);
  • respektuje hodnocení rozhodčího p. Šmída 8,2 (dobrý výkon) ze strany DS.

   

  FC Jerigo 1994 Plzeň - FC Malibu Mladá Boleslav (11. kolo 2. ligy ZÁPAD):

  SbKR se na žádost DK zabývala situací z 15. minuty utkání a konstatuje, že vyloučení hráče domácího družstva č. 16 za udeření protihráče rukou, v nepřerušené hře, mimo souboj o míč (HNCH) bylo v souladu s pravidly futsalu.

   

  Kontrola ZoU odehraných utkání

  SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 29. 11. – 12. 12. 2017 a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

   

  Organizační záležitosti:

  1. Pan Honěk podal členům SbKR informaci, že předal KF FAČR návrh na spolupráci v oblasti výměny rozhodčích s okolními zeměmi.
  2. SbKR se dále zabývala přípravou zimního semináře pro rozhodčí nejvyšších soutěží futsalu. Pan Linhart předložil návrh pozvánek na zimní seminář pro jednotlivé rozhodčí a informoval členy SbKR o zabezpečení semináře. Současně přednesl členům SbKR návrh, aby na seminářích rozhodčích probíhalo sebehodnocení rozhodčích, za využití videozáznamů z jednotlivých utkání uložených na svazový FTP server.
   O tomto návrhu členové SbKR intenzivně diskutovali a konstatovali, že takováto forma sebehodnocení je vhodná zejména pro mladé rozhodčí. Vzhledem ke skutečnosti, že rozhodčí v současné době nemají na FTP server přístup se SbKR rozhodla tuto aktivitu na následující seminář nezařadit a pověřila p. Hoňka, aby prověřil možnost získání přístupu na FTP server pro všechny rozhodčí nejvyšších soutěží. Dále ho pověřila, aby nejpozději do 22. 12. 2017 rozeslal pozvánky na seminář rozhodčím a předsedům vybraných regionálních subkomisí rozhodčích.
  3. SbKR důrazně upozorňuje všechny rozhodčí na povinnost uhradit členský příspěvek na rok 2018 (FUTis). Veškeré informace k placení příspěvku jsou dostupné na /futsal/FUTis/.
  4. SbKR žádá rozhodčí, aby kontrolovali své emailové schránky, a to i nevyžádanou (hromadnou) poštu a spam. Emaily z rozhodcifutsal@volny.cz mohou být automaticky zařazeny do těchto složek.

   

  Termín příštího zasedání SbKR je plánován na 3. 1. 2018 v Praze.

   


  Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk  Varta-futsal-liga

  reklama
  reklama
  Česká fotbalová reprezentace na twitter
  Česká fotbalová reprezentace na facebook
  Fotbal - tv
  Fanshop
  Fotoreportáže
  Youtube
  > přihlášení
  T-mobile oficiální partneři
  reprezentace
  Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
   
  premium partneři
  reprezentace
  Hormann ČEPS
  generální partner
  SYNOT ligy
  SYNOT hlavní partner
  SYNOT ligy
  Gambrinus oficiální partneři
  SYNOT ligy
  Tipsport  Hyundai
  mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
  oficiální přepravce SmartWings
  fotbal-travel
  oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
  coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
  tourism partner Czech tourism
  Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate