Přítomni: J. Honěk, M. Ježek, J. Hora, L. Drobný, K. Linhart, V. Vaněk

·          Vyhodnocení odehraných utkání v období 3. 1. 2017 – 24. 1. 2018

·          Organizační záležitosti

Zahájení:

Jednání komise zahájil p. Honěk, který seznámil členy SbKR s programem zasedání a oznámil jim, že jednání bude ve svém průběhu přerušeno z důvodu jeho účasti na zasedání KF FAČR.

Došlá pošta:

• Žádost sekretariátu KF FAČR o delegaci rozhodčího pro mezinárodní turnaj Generali cup 2018 hraný ve dnech 16. – 18. 3. 2018 ve Vsetíně – viz. Organizační záležitosti.
  • Žádost sekretariátu KF FAČR o delegaci rozhodčích pro finále Středoškolské futsalové ligy a Školské futsalové ligy hrané ve dnech 4. – 5. 4. 2018 ve Žďáře nad Sázavou – viz. Organizační záležitosti.
  • Žádost DK o vyjádření rozhodčích pp. Gasnárka a Slaniny událostem, které se odehrály před utkáním 12. kola 2. ligy Východ FC VSK VŠB-TU Ostrava - FC Baník Ostravavyřešeno dne 24. 1. 2018.
  • Došlé omluvy a rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

Vyhodnocení odehraných utkání v období 3. 1. – 24. 1. 2018

SbKR se zabývala zejména výkonem rozhodčích v níže uvedených utkáních:

SK Olympik Mělník - SK Slavia Praha (15. kolo VARTA futsal ligy)

SbKR se v uvedeném utkání zabývala problematickou situací ve 33. minutě utkání, uvedenou ve Zprávě delegáta a konstatuje, že z dostupného záznamu není patrné, zda některý z hráčů obou mužstev zahrál míč úmyslně rukou. Zároveň konstatuje, že vzhledem k místu a charakteru možného porušení pravidel futsalu se z pohledu SbKR nejedná o problematickou situaci.

SK Olympik Mělník - Svagor FC Teplice (17. kolo VARTA futsal ligy)

SbKR se na základě Zprávy delegáta zabývala výkonem rozhodčího p. Kaštánka a konstatuje, že na dodaném videozáznamu není situace z 25. minuty utkání, kdy mělo dojít k podražení hostujícího hráče č. 8 domácím hráčem č. 2 a následnému vstřelení neregulérní branky domácím družstvem na 2:3, zachycena.

SbKR proto respektuje hodnocení rozhodčího p. Kaštánka známkou 7,9 (uspokojivý výkon) ze strany DS a pozastavuje mu delegaci na 1 kolo VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení.

SFFA BAZOOKA CF Uherské Hradiště - Žabinští Vlci Brno (11. kolo 2. ligy VÝCHOD)

SbKR se na základě Hodnocení rozhodčích zabývala výkonem rozhodčího p. Pivoňky a konstatuje, že ve 29. minutě utkání nechal po souboji domácího hráče č. 3 a hostujícího hráče č. 4 správně pokračovat ve hře, protože z pohledu SbKR nedošlo ze strany hostujícího hráče k porušení pravidel futsalu.

SbKR dále konstatuje, že na dodaném videozáznamu není situace z 36. minuty utkání, kdy se měl rozhodčí p. Pivoňka dopustit další jasné chyby, zachycena, protože dodaný videozáznam končí ve 34. minutě utkání.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti není ztotožněna s hodnocením rozhodčího p. Pivoňky 7,4 (neuspokojivý) ze strany DS a reviduje ho na známku 7,8 (uspokojivý), pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

FC ATRAPS-HOMBRES Brno - VŠSK futsal Zlín (12. kolo 2. ligy VÝCHOD)

SbKR se na základě Hodnocení rozhodčích zabývala výkonem rozhodčího p. Rygla a konstatuje, že se ve 39. minutě utkání dopustil jasné chyby, když za stavu 7:8 nenařídil přímý volný kop ve prospěch domácího družstva za podražení domácího hráče č. 11 hostujícím hráčem č. 13 v nepřerušené hře, následkem čehož hostující družstvo vstřelilo neregulérní branku na 7:9.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti není ztotožněna s hodnocením rozhodčího p. Rygla 8,1 (dobrý) ze strany DS a reviduje ho na známku 7,8 (uspokojivý), pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

FK Kladno – FC Malibu Mladá Boleslav (14. kolo 2. ligy ZÁPAD)

SbKR se na základě informací uvedených ve Zprávě delegáta a Hodnocení rozhodčích zabývala výkonem rozhodčích pp. Gryce a Lafka a konstatuje:

• že se rozhodčí p. Gryc ve 32. minutě utkání za stavu 3:3 dopustil jasné chyby, když nenařídil PVK ve prospěch domácího družstva za prudké vražení hostujícího hráče č. 17 do domácího hráče č. 12 v nepřerušené hře, následkem čehož hostující družstvo získalo míč a z protiútoku vstřelilo neregulérní branku na 3:4;
  • že se rozhodčí p. Lafek ve 20. minutě utkání dopustil jasné chyby, když v rozporu s pravidly futsalu vyloučil domácího hráče č. 16.

SbKR na základě výše uvedených skutečností není ztotožněna s hodnocením obou rozhodčích ze strany DS a reviduje u p. Gryce hodnocení 8,2 (dobrý) na známku 7,9 (uspokojivý) a u p. Lafka hodnocení 8,4 (dobrý) na známku 7,9 (uspokojivý) a pozastavuje jejich delegaci na 1 kolo VFL a 2. ligy a uděluje oběma 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

Kontrola

ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 3. 1. – 24. 1. 2018 a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

Organizační záležitosti:

1)      Pan Honěk podal členům SbKR s informaci o svém jednání na Komisi futsalu FAČR, které se týkalo zejména:

• vyhodnocení zimního semináře pro rozhodčí nejvyšších soutěží a informace o účasti zástupců regionálních subkomisí rozhodčích na něm;
  • vyjádření KF FAČR k návrhu SbKR na spolupráci v oblasti výměny rozhodčích s Polskem - návrh bude předložen ke schválení Grémiu klubů 1. ligy a případná realizace projektu bude zahájena nejdříve od soutěžního ročníku 2018/2019;
  • žádosti KF FAČR, aby před soutěžním ročníkem 2018/2019 proběhla společná část semináře rozhodčích a delegátů, která se bude věnovat rozboru videoukázek  a sjednocení posuzování herních situací;
  •  možnosti přístupu rozhodčích k záznamům utkání nejvyšších soutěží na FTP serveru;
  • možnosti poskytování záznamů ČT pro pracovní účely SbKR;
  • skutečnosti, že rozhodčím doposud nebyly dodány smlouvy o výkonu činnosti rozhodčího;
  • aktuální situace při zařazování rozhodčích na listinu rozhodčích v divizi „F“;
  • pozitivního hodnocení výkonů rozhodčího p. Čepa v rámci Turnaje 4 zemí v Maďarsku ze strany předsedy KF FAČR p. Mesteka.

2)      SbKR pověřila p. Ježka, aby na příštím zasedání předložil návrh nominace rozhodčího pro mezinárodní turnaj Generali cup 2018 hraný ve dnech 16. – 18. 3. 2018 ve Vsetíně.

3)      SbKR, na základě dohody s koordinátorem finálových turnajů Středoškolské futsalové ligy a Školské futsalové ligy p. Bednářem nominovala k řízení utkání hraných v rámci těchto turnajů ve dnech 4. – 5. 4. 2018 ve Žďáře nad Sázavou rozhodčí pp. Čepa a Slaninu. Současně SbKR žádá předsedu komise rozhodčích a delegátů divize „E“, o delegování dalších dvou rozhodčích s platnou licencí rozhodčího „A“ nebo „B“.

4)      SbKR rozhodla o konání semináře pro rozhodčí vybrané k řízení zápasů play off VARTA futsal ligy, který se bude konat dne 16. 3. 2018 v odpoledních hodinách v Praze. Vybraní rozhodčí obdrží pozvánku elektronickou poštou nejpozději do 28. 2. 2018.

5)      SbKR žádá rozhodčí, aby kontrolovali své emailové schránky, a to i nevyžádanou (hromadnou) poštu a spam. Emaily z rozhodcifutsal@volny.cz mohou být automaticky zařazeny do těchto složek.

Termín příštího zasedání SbKR je plánován na 21. 2. 2018 v Praze.