Futsal

reklama

Zápis č. 71718 z jednání SubKD dne 16.-17.02.2018 Černá Hora

Přítomni průběžně:   J. Hanzlík, Z. Bydžovský, M. Chyba, L. Kudrna, M.Vokulič  

Omluven:    

Host:         

Program:

 1. Zahájení a úvodní část jednání SubKD
 2. Kontrola plnění z minulého jednání
 3. Vyhodnocení soutěží po linii delegátů
 4. Došlá pošta
 5. Různé

Zasedání SubKD bylo za účasti p. Hanzlíka, Bydžovského a Vokuliče (p. Chyba a Kudrna byli nominování jako DS k zápasům VFL) zahájeno příjezdem do místa konání zimního semináře DS pro nejvyšší soutěže futsalu ČR v 16,00 hod. V této části zasedání projednali přítomní členové SubKD podrobný plán semináře, jeho zabezpečení v přednáškovém sále po technické stránce a upřesnili obsazení pokojů. Od 17,00 hod byl pak následně zahájen zimní seminář DS, který proběhl v pátek a sobotu. Po ukončení vlastního semináře pak proběhla druhá část zasedání celé SubKD, ze které se omluvil p. Vokulič.

 

 

Ad 1.) Kontrola plnění úkolů z minulého jednání:

Všechny úkoly z minulého zasedání byly splněny.

 

Ad 2.) Vyhodnocení soutěží po linii delegátů: 

FUTSAL liga 18.kolo

 

Bez nálezu chyby některého DS

 

2.LZ ….14. – 16.kolo

 

14.kolo:

O2Z  1401  Kladno – Malibu M.B.:  DS Poppr -  na základě závěru projednání SbKR, která po shlédnutí videozáznamu snížila hodnocení oběma RO tohoto zápasu v důsledku zjištěných jasných chyb SubKD následně proto vyhodnotila, že došlo k nadhodnocení DS ve výkonu obou RO zápasu neuvedením jasných chyb.
do komplexního hodnocení se započítává - 1,0 b

Vzhledem k tomu, že výše uvedený DS dosáhl v komplexním hodnocení více než –1 bod, je mu pozastavena delegace na 21. Kolo VFL.

 

16.kolo:

O2Z  1602  Malibu M.B. – Olympik Mělník „B“:  DS Smreček -  SubKD konstatuje velmi dobře a přesně vypracovanou ZDS a HoRo z uvedeného zápasu.

 

2.LV ….11. – 15.kolo

 

11.kolo:

O2V  1104  Uherské Hradiště – Žabinští Vlci Brno:  DS HavířSubKD konstatuje na základě projednání závěru přezkoumání videa SbKR u 2RO podhodnocení výkonu. SbKR upravila 2RO hodnocení v tomto zápase z neuspokojivého na uspokojivé.
do komplexního hodnocení se započítává - 0,5 b

 

12.kolo:

O2V  1204  Atraps Hombres Brno – VŠSK Zlín:  DS Svědiroh SubKD konstatuje na základě projednání závěru přezkoumání videa SbKR u HRO nadhodnocení výkonu. SbKR upravila HRO hodnocení v tomto zápase z dobrého na uspokojivé.

do komplexního hodnocení se započítává - 0,5 b

 

14.kolo:

O2V  1402  Baník Ostrava – Havlíčkuv Brod:  DS Pelikán SubKD konstatuje chybu ve ZDS, kdy DS uvedl chybně stav poločasu oproti ZOU a skutečnému stavu při zápase.

do komplexního hodnocení se započítává - 0,2 b

 

15.kolo:

O2V  1504  VŠSK Zlín – Baník Ostrava:  DS Brtníček -  chybně uvedeno u na 1.straně ZDS u zdravotníka datum jeho narození.

do komplexního hodnocení se započítává - 0,2 b

 

Junioři … U17, U19:

 

Final four proběhlo bez závad, vyplacení odměn a cestovného RO a DS nominovaným na final four U17 a U19 proběhne převodem na účty RO a DS v dalším zúčtování VFL po ukončení její základní části – 9.3.2018.

  

Ad 3.) Došlá pošta: 

Došlé e-maily DS od posledního zasedání SubKD:

 • Email 03.02.2018 DS Stix Jiří – omluva na 24.2.2018
 • Email 08.02.2018 DS Honěk Jiří – omluva ze zimního semináře s ohledem na pracovní povinnosti
 • Email 11.02.2018 DS Brtníček Miloslav – omluva na 2. a 9.3.2018
 • Email 12.02.2018 DS Tanáč Ladislav – omluva na 9.3.2018
 • Ústně 17.02.2018 DS Vokulič Miroslav – omluva na 9.- 10.; 15.-18. a 30.3.2018
 • Email 17.02.2018 DS Honěk Jiří – omluva na 2.- 3.3.2018

 

 

Ad 4.) Různé: 


4.1.)  Program zimního seminář 

Během pátečního jednání přítomných členů SubKD byl podrobně upřesněn program zimního semináře DS. Upřesněním metodiky, prezentace videa z letního semináře RO, výstupy ze zimního semináře RO a informace pro play-off VARTA futsal ligy budou na programu sobotní části zimního semináře DS pro nejvyšší futsalové soutěže bylo rozhodnuto, že tato část semináře bude rozpůlena pro oba dva dny semináře.S detailním programem byli všichni frekventanti tohoto zimního semináře seznámeni v jeho úvodu v pátek 16. února 2018. 

          

 

4.2.)  Příprava letního semináře DS pro nejvyšší soutěže futsalu

 

SubKD projednala a frekventanty zimního semináře DS seznámila se záměrem pořádání samostatného jednodenního zkušebního letního semináře pro DS, kteří budou zařazeni na listinu DS pro nejvyšší futsalové soutěže v sezoně 2018-19. Seminář se uskuteční až po letním semináři RO v Nymburce. SubKD předpokládá následující víkendový termín (případně pátek) po konání semináře RO tak, aby byla zajištěna účast všech DS včetně těch DS, kteří jsou členové SbKR a s účastí na letních seminářích měli vždy časový problém při paralelně se konajících seminářích RO i DS ve stejném termínu. Předběžně byl dohodnut Motel Pávov na 111 km dálnice D1 ve směru Praha – Brno.

 

4.3.)  Úmrtí DS Pavla Návesníka

 

Účastníci zimního semináře uctili minutou ticha památku zesnulého koledy, DS p. Pavla Návesníka, který zemřel v pátek 16.2. v odpoledních hodinách, těsně před začátkem konání tohoto zimního semináře. Zároveň bylo SubKD odsouhlaseno, že pohřbu člena delegátského sboru SF FAČR se za SubKD zúčastní pánové Hanzlík, Bydžovský a Chyba a předseda zajistí smuteční kytici.

 

4.4.)  Diskuze DS na zimním semináři

 

Z diskuze účastníků zimního semináře vyplynuly některé požadavky na SubKD do další činnosti. Většina bodů diskuze byla projednána a ve většině bylo dohodnuto, jak mají DS dále, v právě probíhající sezoně, postupovat.

 1. Byl diskutován termín letního semináře - zda se bude konat v pátek či sobotu. Toto rozhodne SubKD před jeho vyhlášením
 2. Dle člena SbKR Ing. Jana Hory lze očekávat od nové sezony změny a úpravy pravidel futsalu. Novinky budou zařazeny na program letních seminářů RO a DS.
 3. Podnět DS p. Poppra ohledně způsobu zveřejňování závad v ZDS a HORO v zápisech ze zasedání SubKD. Zveřejňování bude nadále prováděno transparentně tak, jako doposud
 4. Projednány podněty DS p. Bednáře. Některé podněty zapracuje SubKD do pokynů DS pro nadcházející soutěžní ročník a DS s nimi budou seznámeni na letním semináři.
 5. Nadále zůstává v platnosti hodnocení fair-play dle přílohy 15) RMS pro soutěžní ročník 2017/18. V rámci výkladové části byly upozornění účastníci semináře na metodiku hodnocení soutěže fair-play v respektu k soupeři, k rozhodčím a chování funkcionářů.
 6. DS p. Drobný představil výšivku FUTSALU FIFA na kravaty, SubKD na základě požadavku DS zajistí tyto kravaty na letní seminář DS v dohodnutém rozsahu. Na letním semináři budou kravaty povinně převzaty a uhrazeny jednotlivými DS pro nejvyšší soutěže v sezoně 2018/19
 7. Z podnětu SbKR byla v rámci diskuze upřesněna metodika hodnocení RO po jednotlivých bodech ve zpracovaných HoRo ve VFL a obou 2. ligách pro potřeby SbKR. Jednotné členění HoRo pak usnadní SbKR práci s těmito materiály.
 8. V rámci diskuze informoval předseda SubKD o rozdělení DS z letošní listiny pro následující play-off VFL na DS a TD před zahájením prvních zápasů ligové nástavby.
 9. Prodiskutováno bylo také doplňování sboru DS, které je každoročním problémem v některých regionech, kde se futsal na vrcholné úrovni hraje. K uvedenému problému je pozván předseda SubKD k projednání na KF FAČR 22.3.2018.
 10. Předseda podal informaci o spuštění IS futsalu od sezony 2018/19, které projednala KF FAČR na svém lednovém zasedání.

 

Příští zasedání SubKD proběhne ve středu 07.03.2018 od 15:00 hod – Praha /FAČR/, nejprve jako samostatné a od 16,30 hod pak jako společné se zasedáním SbKR.    

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate