Futsal

reklama

Zápis č. 131718 z jednání SbKR dne 7. 3. 2018 v Praze

Přítomni: J. Honěk, M. Ježek, J. Hora, L. Drobný, K. Linhart
Omluveni:
V. Vaněk

Program:

 • Zahájení
 • Došlá pošta
 • Vyhodnocení odehraných utkání v období 21. 2. – 6. 3. 2018
 • Organizační záležitosti


Zahájení:
Jednání komise zahájil p. Honěk, který na jednání přivítal členy SbKD a seznámil členy SbKR s programem zasedání.


Došlá pošta:

 • Žádost DK KF FAČR o stanovisko SbKR k:
 1. situaci z 28. min. utkání 21. kola 1. VFL FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha;
 2. situaci z 36. min. utkání 18. kola 2. LZ FT Zlej sen Liberec - FC Jerigo 1994 Plzeň;
 3. situaci z 28. min. utkání 14. kola 2. LV SK Amor Lazor Vyškov - VŠSK futsal Zlín.

Vše viz. Vyhodnocení odehraných utkání v období 21. 2. – 6. 3. 2018

 • Stížnost družstva Žabinští Vlci Brno na jednání rozhodčího p. Klečackého v utkání 17. kola 2LV FC VSK VŠB-TU Ostrava - Žabinští Vlci Brno – viz. Vyhodnocení odehraných utkání v období 21. 2. – 6. 3. 2018
 • Došlé omluvy a rozhodčích byly řešeny standardní cestou.


Vyhodnocení odehraných utkání v období 21. 2. – 6. 3. 2018

SbKR se za přítomnosti členů SbKD zabývala zejména výkonem rozhodčích v níže uvedených utkáních: 

SK Interobal Plzeň - Svarog FC Teplice (20. kolo 1. VFL)
SbKR se na základě vlastního podnětu v uvedeném utkání zabývala situací z 37. minuty utkání a konstatuje, že se rozhodčí pp. Milner a Nešněra dopustili jasné chyby, když nenařídili NVK ve prospěch hostujícího družstva za zkrácení vzdálenosti 5 m domácím hráčem č. 10 v okamžiku rozehrání PK a následně chybně uznali neregulérní branku domácích na 6:2.
SbKR na základě výše uvedené skutečnosti není ztotožněna s hodnocením rozhodčích pp. Milnera a Nešněry známkou 8,4 (dobrý) ze strany DS a reviduje ho na 7,9 (uspokojivý), pozastavuje jejich delegaci na 1 kolo VFL a 2. ligy a uděluje každému 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha (21. kolo 1. VFL)
SbKR se na základě vlastního podnětu a zároveň žádosti ze strany DK KF FAČR v uvedeném utkání zabývala situací z 28. minuty utkání a konstatuje, že se rozhodčí p. Henych dopustil jasné chyby, když neudělil ČK hráči hostujícího družstva č. 8 a nenařídil PK ve prospěch domácího družstva za surovou hru – kopnutí protihráče v nepřerušené hře, následkem čehož došlo k nepřiměřené reakci domácího hráče č. 19 a jeho následnému vyloučení (v souladu s pravidly futsalu).
SbKR na základě výše uvedené skutečnosti není ztotožněna s hodnocením rozhodčího p. Henycha známkou 8,5 (velmi dobrý) ze strany DS a reviduje ho na 7,9 (uspokojivý), pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

FT Zlej sen Liberec - FC Jerigo 1994 Plzeň (18. kolo 2. ligy ZÁPAD)
SbKR se na základě námitky kapitána hostujícího družstva uvedené v ZoU a zároveň žádosti ze strany DK KF FAČR v uvedeném utkání zabývala situací z 36. minuty utkání a konstatuje, že vyloučení hostujícího hráče č. 20 za surovou hru bylo v souladu s pravidly futsalu, protože ze strany hostujícího hráče došlo k zasažení protihráče nohou do horní poloviny těla, nepřiměřenou silou a bez možnosti hrát míč.

SK Amor Lazor Vyškov - VŠSK futsal Zlín (14. kolo 2. ligy VÝCHOD)
SbKR se na základě námitky kapitána domácího družstva uvedené v ZoU a zároveň žádosti ze strany DK KF FAČR v uvedeném utkání zabývala situací z 28. minuty utkání a konstatuje, že vyloučení domácího hráče č. 10 za zmaření zjevné brankové příležitosti bylo v souladu s pravidly futsalu, protože z poskytnutého videozáznamu je patrné, že vzhledem k postavení
a směru pohybu domácích hráčů již nikdo z nich nemohl hráči hostujícího družstva zabránit v dokončení akce.

SK Amor Lazor Vyškov - FC Tango Hodonín (16. kolo 2. ligy VÝCHOD)
SbKR se na základě podmětu DS zabývala jednáním rozhodčího p. Klečackého. DS ve své zprávě uvedl, že rozhodčí p. Klečacký po ukončení utkání neabsolvoval závěrečný pozdrav s ostatními účastníky utkání, nevybíravým způsobem se u jednoho z funkcionářů domácího družstva dožadoval příchodu kapitána domácího družstva k podpisu ZoU a sportovní halu opustil v nepředpisovém sportovním oděvu.
SbKR na základě výše uvedených informací rozhodla, že rozhodčí p. Klečacký, oproti původnímu záměru SbKR nebude nominován k řízení utkání play off VARTA futsal ligy
a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

FC VSK VŠB-TU Ostrava - Žabinští Vlci Brno (17. kolo 2. ligy VÝCHOD)
SbKR se na základě námitky kapitána hostujícího družstva uvedené v ZoU a zároveň stížnosti družstva Žabinští Vlci Brno měla v úmyslu zabývat jednáním rozhodčího p. Klečackého v průběhu uvedeného utkání a po jeho ukončení. Vzhledem ke skutečnosti, že do termínu zasedání SbKR nebyl domácím družstvem vyžádaný videozáznam utkání poskytnutý, pověřila SbKR p. Hoňka, aby od obou rozhodčích vyžádal vyjádření k námitce, a protože SbKR nemá možnost vyžádat důkazní materiály od ostatních účastníků utkání, následně požádal
o prošetření námitky kapitána hostujícího družstva a stížnosti družstva Žabinští Vlci Brno DK KF FAČR.

 

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 21. 2. – 6. 3. 2018
a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

 

Organizační záležitosti:         

 1. SbKR projednala možnost zrušení semináře pro rozhodčí vybrané k řízení zápasů play off plánovaného na 16. března 2018 s ohledem na posunutí termínu začátku play off VARTA futsal ligy a rozhodla, že seminář se bude konat i v případě, že na tento termín budou utkání play off naplánována. Dále projednala obsah semináře a určila jednotlivým členům komise úkoly k jeho zabezpečení a průběhu.
 2. SbKR dodatečně vybrala k řízení zápasů play off VARTA futsal ligy rozhodčího p. Gryce a pověřila p. Hoňka mu v nejkratším možném termínu zaslal pozvánku k účasti na semináři pro rozhodčí vybrané k řízení zápasů play off.
 3. SbKR žádá rozhodčí, aby kontrolovali své emailové schránky, a to i nevyžádanou (hromadnou) poštu a spam. Emaily z rozhodcifutsal@volny.cz mohou být automaticky zařazeny do těchto složek.

 

Termín příštího zasedání SbKR je plánován na 16. 3. 2018 v Praze.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate