Futsal

reklama

Rozhodnutí Komise futsalu FAČR

Komise futsalu FAČR dne 22.3.2018 projednala podnět na upřesnění výkladu možnosti uplatnění opce, ustanovené v platné profesionální smlouvě mezi klubem futsalu a hráčem a dále KF projednala problematiku možností hráče trénovat s jiným klubem futsalu v době trvání smlouvy.

KF upozorňuje na nutnost dodržení následujících principů pro uzavírání smluv, vyplývajících ze závazných ustanovení Mezinárodního přestupního řádu FIFA a legislativy FAČR, resp.SF ČR:

  1. Je-li ve smlouvě klubu futsalu s hráčem dohodnuta možnost uplatnění opce, je tato opce akceptována FAČR pouze v případě, že je ve smlouvě opce dohodnuta jako jednostranná, ale s vyváženou možností uplatnění opce pro obě smluvní strany. V tom případě není při jednostranném uplatnění opce nutný souhlas druhé smluvní strany (viz vzor smlouvy na www.fotbal.cz).
  2. Hráč, který má uzavřenou smlouvu s klubem futsalu, nesmí v době trvání této smlouvy trénovat v jiném klubu bez písemného souhlasu mateřského klubu. V případě porušení tohoto zákazu se hráč vystavuje možnosti postihu v mateřském klubu za porušení smlouvy, tak postihu svazu v disciplinárním řízení.
  3. Pokud klub zamýšlí uzavřít smlouvu s hráčem, který má platnou smlouvu v jiném klubu, musí písemně informovat mateřský klub, že chce vstoupit s jeho kmenovým hráčem do jednání. Smlouvu s novým klubem může hráč uzavřít až po vypršení smlouvy s mateřským klubem nebo nejdříve 6 měsíců před jejím vypršením, ale s účinností až od doby vypršení smlouvy s mateřským klubem. Porušení tohoto principu podléhá sankcím.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate