Futsal

reklama

Zápis č. 91718 z jednání SubKD dne 28.03.2018 Praha

Přítomni průběžně:   J. Hanzlík, Ing. Z. Bydžovský, Ing. M. Chyba, L. Kudrna,

Omluven:   Ing. M.Vokulič   

Host:          Mgr. O.Mestek   

 

Program:

1.)           Zahájení a úvodní část jednání SubKD

2.)           Kontrola plnění z minulého jednání 

3.)           Vyhodnocení soutěží po linii delegátů

4.)           Došlá pošta

5.)           Různé 

Předseda SubKD zahájil v 14,30 hod zasedání SubKD a nechal schválit program zasedání. V úvodní části zasedání projednali přítomní členové SubKD body řádného zasedání SubKD. V 16,15 hod se pak pánové Hanzlík a Bydžovský zúčastnili zasedání SbKR a hlavním bodem této části byla společná kontrola vybraných videi, sporných situací nebo jasných chyb RO uvedených ve ZDS nejvyšších soutěží futsalu.

 

 

Ad 1.) Kontrola plnění úkolů z minulého jednání:
Úkoly z minulého zasedání byly splněny.
Nadále trvá úkol na doplnění listiny delegátů pro nejvyšší soutěže na následující ročník.

 

Ad 2.) Vyhodnocení soutěží po linii delegátů: 

VARTA  futsal liga 20. - 22.kolo

 

20.kolo:

O1A  2006  Interobal Plzeň – Svarog Teplice:  DS Houška -  Nadhodnocení obou RO zápasu, kdy se oba RO dopustili jasné chyby při rozehrání PK a uznali neregulérní branku Plzni. DS na chybné rozehrání PK – nedodržení vzdálenosti domácím střelcem branky v okamžiku rozehrání – nereagoval. Oběma RO udělil známku 8,4. Po zhlédnutí videa členy SbKR a SubKD  se přítomní na jasné chybě shodli. Oběma RO byla známka upravena na 7,9.

... do komplexního hodnocení se započítává - 0,5 b

 

21.kolo:

O1A  2103  ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha:  DS Stix -  Nadhodnocení HRO zápasu. Z pohledu ve SH zřejmě přehlédnutelný zákrok útočníka H před vyloučením D19 za oplácení však mohl DS vyhodnotit z dostupného televizního archivu ČT Sport, neboť zápas byl přenášen jako PP na ČT Sport. Z toho je patrno, že se HRO dopustil jasné chyby, když nevyloučil hostujícího útočníka. HRO byla krácena známka z 8,5 na 7,9. 

... do komplexního hodnocení se započítává - 0,5 b

 

 

2.LZ ….16. – 20.kolo

 

16.kolo:

O2Z  1601  FK Kladno  – Rapid Ústí n.L.:  DS Hanzlík -  Podhodnocení výkonu 2RO. Při udělení ČK kapitánovi H nařídil 2RO za faul PK. DS ve ZDS tento PK označil za jasnou chybu 2RO s tím, že k faulu došlo před PÚ. Na základě videa však obě subkomise dospěli k závěru, že útočník byl faulován hostujícím kapitánem až v PÚ. DS udělil 2RO známku 7,9 a SbKR ji pak přehodnotila na 8,3.                        

...  do komplexního hodnocení se započítává – 0,5 b

 

O2Z  2005  HERD Hradiště – Zlej sen Liberec:  DS Drobný -  SubKD konstatuje v ZDS  velmi strohou 2. stranu, kde neuvedl DS podrobněji některé požadované údaje.

... do komplexního hodnocení se započítává – 0,2 b

 

 

2.LV ….17. – 18.kolo

 

18.kolo:

O2V  1803 Bazooka Uh. Hradiště – Tango Hodonín:  DS Linhart -  SubKD na svém zasedání projednala výši udělené známky DS v tomto utkání HRO – 8,7 bodu. Po zhlédnutí videa z uvedeného zápasu dospěla SubKD k závěru, že tato známka odpovídá výkonu HRO v průběhu celého náročného utkání. SbKR po zhlédnutí videa také potvrdila oprávněnost udělené známky.

                                                                      

 

Ad 3.) Došlá pošta: 

Došlé e-maily DS od posledního zasedání SubKD:

 

Email 08.03.2018 DS Pelikán Martin – omluva do konce sezony 2017/18

 

 

Ad 4.) Různé:           

 

4.1.)  Porušení povinností DS při výkonu funkce

 

SubKD projednala některé DS, kteří se dopustili porušení svých povinností při výkonu funkce DS v nejvyšších futsalových soutěžích na základě podnětu ligového sekretáře. Na základě uvedeného projednání nebudou DS: Kirilák Jiří, Pelikán Martin a Vokulič Miroslav již během právě probíhající soutěžní sezony 2017/18 v zápasech play-off VFL nasazeni.

... do komplexního hodnocení se každému započítává – 1,5 b

 

4.2.)  Příprava letního semináře DS

 

Na základě projednání přípravy letního zkušebního semináře pro DS z listiny nejvyšších futsalových soutěží pro sezonu 2018/19 potvrzuje SubKD po dohodě se SbKR, že tento letní seminář proběhne v pátek 24.srpna 2018 společně s letním seminářem RO ve SC Nymburk. SubKD informuje o termínu tohoto semináře v předstihu, aby si mohli frekventanti naplánovat účast v předstihu, neboť se jedná o konec prázdninového měsíce. Účast všech navržených DS bude povinná.

SubKD projedná podrobně podmínky tohoto letního semináře ve SC Nymburk tak, aby tento proběhl podle plánu a splnil požadavky kladené na frekventanty (zkušební testy, společné video ukázky a výklad změn pravidel společně s RO, pokyny SubKD k novému ročníku soutěží)    

 

4.3.)  Doplnění listiny DS pro sezonu 2018/19

 

Předseda informoval členy SubKD o postupu výběru nových kandidátů na funkci delegáta SF pro nejvyšší futsalové soutěže v ČR.  Dále pak předseda informoval o své účasti na jednání KF FAČR dne 22.3.2018, kde byla uvedená problematika projednána. Zároveň informoval členy SubKD o výhradách 1.místopředsedy Marka Blažka k činnosti SubKD, které mu na uvedeném jednání KF FAČR 1.místopředseda sdělil.   

 

4.4.)  Vyhodnocení videa

 

Členové SubKD pánové Bydžovský a Hanzlík se v rámci rozšířeného zasedání zúčastnili společného posouzení video ukázek z některých situací zápasů VFL a  2.lig. Projednání a stanoviska k jednotlivým video ukázkám zapracovala SubKD do tohoto zápisu.

 

4.5.)  Hodnocení obtížnosti výkonu RO

 

SubKD upozorňuje všechny DS, kteří budou v rámci play-off VFL ročníku 2017-2018 nasazeni na závěrečná semifinálová a finálová utkání, aby se důsledně řídili přílohou číslo 12) RMS pro letošní soutěžní ročník VFL. V rámci hodnocení rozhodčích ve futsalu FIFA je třeba postupovat dle výše citované přílohy a udělené známky RO za výkon v zápasech při vyšších známkách stručně charakterizovat a upřesnit v čem RO vynikal a za co přesně mu byla uvedená známka DS udělena.

 

4.6.)  Doporučení DS nasazeným na play-off

 

SubKD doporučuje všem nominovaným DS i TD, kteří budou v rámci play-off VFL ročníku 2017-2018 nasazeni na závěrečná semifinálová a finálová utkání, aby po vzájemné dohodě zvážili místa, ze kterých budou mít co nejobsáhlejší pohled na celkový průběh zápasu, poločasové přestávky a závěrečného pozdravu s odchodem hráčů a RO z HP sledovat. SubKD apeluje na všechny nominované delegáty, aby si s největší možnou pečlivostí zaznamenávali veškeré podstatné události jak na HP, tak v hledišti a pravdivě je následně uvedli ve své zprávě, a to v dostatečné šíři a popisu. Aby z maximální možnou pozorností sledovali výkon pořadatelské služby v součinnosti s PČR, MěP nebo BA, které jsou povinni pořadatelé pro zápasy play-off v minimální přítomnosti dvou uniformovaných členů zabezpečit.

 

4.7.)  Podklady pro výplaty RO a DS z VFL

 

Podklady pro výplatu pro RO a DS, kteří byly v průběhu 18. až 22. kola nasazeni ve VFL byly KF FAČR zpracovány a RO a DS je již obdrželi. Další podklady pro výplatu RO a DS budou zpracovány a zaslány na KF FAČR až po ukončení celého play-off. Zároveň SubKD připomíná všem TD na zápasech play-off VFL, že jsou nadále své ZDS povinni zasílat v kopii předsedovi SubKD na email j.hanzlik@centrum.cz.

 

 

 

Příští termín zasedání SubKD proběhne po ukončení obou semifinalových sérií zápasů play – off VFL jako společné se SbKR v Praze /FAČR/, když bude SubKD jednat nejprve samostatně a dále se členové zúčastní společné části zasedání se SbKR. Termín bude upřesněn po ukončení obou sérií  zápasů a možností členů obou subkomisí.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate