Futsal

reklama

Zápis č. 151718 z jednání SbKR dne 28. 3. 2018 v Praze

Přítomni: J. Honěk, M. Ježek, J. Hora
Omluveni:
K. Linhart , L. Drobný, V. Vaněk

Program:

 • Zahájení
 • Došlá pošta
 • Vyhodnocení odehraných utkání v období 7. 3. – 15. 3. 2018
 • Seminář pro rozhodčí vybrané k řízení utkání play off VARTA futsal ligy
 • Organizační záležitosti


Zahájení:

Jednání komise zahájil p. Honěk, který na jednání přivítal členy SbKD pp. Bydžovského a Hanzlíka a seznámil členy SbKR s programem zasedání.

Došlá pošta:

 • Žádost sekretariátu KF FAČR o delegaci rozhodčích na finále Superpoháru II. lig VŠB TU Ostrava - FT Zlej Sen Liberec (6. 4. 2018, 20,00 hod., SH VŠB Ostrava)
 • Žádost sekretariátu KF FAČR o delegaci rozhodčích na utkání v rámci turnaje za účasti reprezentace ČR U21 a akademické reprezentace ČR v Hodoníně ve dnech 12. - 14. 5. 2018 – viz Organizační záležitosti;
 • Vetace rozhodčích klubem 1. FUTSAL ligy – viz Organizační záležitosti;
 • Došlé omluvy a rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

 

Vyhodnocení odehraných utkání v období 16. – 27. 3. 2018

SbKR se za přítomnosti členů SbKD zabývala výkonem rozhodčích v níže uvedených utkáních:

SK Interobal Plzeň - Svarog FC Teplice - čtvrtfinále 1. VFL – 1. zápas

SbKR se na základě stížnosti klubu Svarog FC Teplice a vlastního podnětu zabývala výkonem rozhodčích pp. Vaňka a Vodrážky a konstatuje, že stížnost považuje za částečně oprávněnou.

1. V čase 44:20 hráč D22 bezohledně podrazil hráče H70 a následně byla hostujícímu družstva poskytnuta výhoda. Hra pokračovala a cca 4 sek. poté došlo k souboji při němž hráč D24 odehrál míč do autu a poté došlo ke kontaktu s H9. Rozhodčí přerušil hru hráči D22 udělil ŽK (před lavičkou D), načetl domácímu družstvu AF a navázal hru kopem z autu ve prospěch hostujícího družstva.

Při uváděném přestupku se nejednalo o zákrok D23, jak uvádí stížnost družstva Svarog FC Teplice. Přestupek proti pravidlům rozhodčí p. Vodrážka potrestal, když správně udělil ŽK hráči D22 za bezohledné podražení hráče H70 v nepřerušené hře. Následně se však dopustil chyby, když nenařídil PVK ve prospěch hostujícího družstva za podrážení hráče H9 hráčem  D24. Ten sice odehrál míč, ale následně nohou zasáhl a podrazil protihráče. Dle názoru SbKR nebylo nutné za uvedený přestupek udělit ŽK vzhledem k tomu, že hráč domácího družstva nejprve prokazatelně odehrál míč a hráč H9 se po podražení od protihráče snažil následky kontaktu s protihráčem zveličit.   

2. Branka dosažená domácím družstvem v čase 50:00 byla rozhodčími uznána v souladu s Pravidly futsalu FIFA. Z dostupného videozáznamu je patrné, že hráč D10 rozehrál rohový kop v čase 49:58,6 a následně s odstupem cca 1,2 sekundy hráč D22 zahrál míč směrem k brance hostujícího družstva prokazatelně dříve, než byl spuštěn zvukový signál. Rozhodčí v souladu s pravidly počkal na dokončení akce a vzhledem k tomu, že během této doby nedošlo k dalšímu porušení pravidel a míč směřoval přímo do branky, branku správně uznal.

Po prozkoumání dostupného videozáznamu SbKR konstatuje, že se oba rozhodčí v zápase dopustili několika chyb, z nich žádnou není možné podle směrnice Hodnocení rozhodčích ve futsale-FIFA považovat za jasnou chybu. V průběhu zápasu však nedokázali konzistentně posuzovat zákroky hráčů obou družstev, což vedlo k celkové nervozitě utkání. Vzhledem k tomu, že chyby, kterých se oba rozhodčí dopustili jsou zohledněny v Hodnocení rozhodčích, SbKR se ztotožnila s hodnocením rozhodčího p. Vaňka známkou 8,3 (dobrý) a p. Vodrážky 8,2 (dobrý) ze strany DS.

 

Utkání 1.FC Nejzbach Vysoké MýtoGL Litoměřice - čtvrtfinále 1. VFL – 2. zápas

SbKR se na základě Hodnocení rozhodčího ze strany DS zabývala výkonem rozhodčího p. Koláře a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 28. minutě za stavu 1:1 nenařídil PVK ve prospěch domácího družstva za podražení hráče D6 hráčem H11 a z následného protiútoku hostující družstvo vstřelilo neregulérní branku na 1:2.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčího p. Koláře známkou 7,9 (uspokojivý) ze strany DS, pozastavuje jeho delegaci na zbývající zápasy čtvrtfinálových sérií a první zápasy semifinálových sérií 1. VFL a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

 

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 16. – 27. 3. 2018 a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

 

Organizační záležitosti:

 1. Pan Honěk informoval členy SbKR, o své účasti na KF FAČR dne 22. 3. 2018.
 2. SbKR schválila delegaci rozhodčích pp. Filipského a Havlíka k řízení finále Superpoháru II. lig VŠB TU Ostrava - FT Zlej Sen Liberec (6. 4. 2018, Ostrava) a dále pověřila pana Ježka, aby do 30. 4. 2018 předložil členům SbKR návrh na nominaci rozhodčích k řízení utkání v rámci turnaje v Hodoníně ve dnech 12. - 14. 5. 2018.
 3. SbKR dne 25. 3. 2018 obdržela prostřednictvím sekretariátu KF FAČR vetaci rozhodčího od klubu 1. VARTA futsalové ligy. Vzhledem ke skutečnosti, že vetace není v souladu s RMS pro soutěžní ročník 2017/2018 považuje ji SbKR za bezpředmětnou.
 4. SbKR žádá rozhodčí, aby kontrolovali své emailové schránky, a to i nevyžádanou (hromadnou) poštu a spam. Emaily z rozhodcifutsal@volny.cz mohou být automaticky zařazeny do těchto složek.

 

Termín příštího zasedání SbKR je plánován na 18. 4. 2018 v Praze


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skVarta-futsal-liga

reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate