Jednání komise zahájil p. Honěk, který na jednání přivítal člena SbKD p. Bydžovského a seznámil členy SbKR s programem zasedání.

Došlá pošta:

• Odvolání vetace rozhodčího klubem 1. FUTSAL ligy – vzato na vědomí;
  • Došlé omluvy a rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

Vyhodnocení odehraných utkání v období 28. 3. - 17. 4. 2018

SbKR se za přítomnosti člena SbKD zabývala výkonem rozhodčích v níže uvedených utkáních:

SK Interobal Plzeň - AC Sparta Praha - semifinále 1. VFL – 3. zápas

SbKR se na základě Hodnocení rozhodčího ze strany DS zabývala výkonem rozhodčích pp. Kresty a Novotného a konstatuje, že se oba rozhodčí v zápase dopustili několika chyb, které byly zohledněny v hodnocení rozhodčích ze strany DS.

Rozhodčí p. Novotný se zároveň dopustil jasné chyby, když v 17. min. nevyloučil hráče H11 za surovou hru – udeření hráče D10 rukou do oblasti hlavy a krku.

SbKR na základě výše uvedené skutečnosti respektuje hodnocení rozhodčích pp. Kresty známkou 8,4 (dobrý) a Novotného 7,9 (uspokojivý) ze strany DS. Dále SbKR pozastavuje delegaci rozhodčímu p. Novotnému na první zápas finálové série 1. VFL a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

AC Sparta Praha – SK Interobal Plzeň - semifinále 1. VFL – 4. zápas

SbKR se na základě Hodnocení rozhodčího vlastního podnětu zabývala výkonem rozhodčích pp. Petra a Klinera a konstatuje, že se oba rozhodčí v zápase dopustili několika chyb, z nichž však žádná neměla podle směrnice Hodnocení rozhodčích ve futsale-FIFA charakter jasné chyby.

Vzhledem k tomu, že chyby, kterých se oba rozhodčí dopustili byly zohledněny DS v Hodnocení rozhodčích, SbKR se ztotožnila s hodnocením rozhodčího p. Petra známkou 8,3 (dobrý) a p. Klinera 8,2 (dobrý).

GL Litoměřice - FK ERA-PACK Chrudim - semifinále 1. VFL – 2. zápas

SbKR se na základě uvedení problematických situací v Hodnocení rozhodčího ze strany DS zabývala výkonem rozhodčího p. Kaštánka a konstatuje, že ve 35. minutě správně nechal pokračovat ve hře po souboji mezi hráčem D13 a H18. Zároveň se však dopustil jasné chyby, když ve 40. minutě za stavu 2:3 nenařídil 2. PK ve prospěch domácího družstva za nedbalé podražení hráče H17 hráčem D9 a z následného protiútoku hostující družstvo vstřelilo neregulérní branku na 2:4.

SbKR se na základě výše uvedených skutečností neztotožnila s hodnocením rozhodčího p. Kaštánka známkou 8,4 (dobrý) ze strany DS a reviduje ji na známku 7,9 (uspokojivý). Dále pozastavuje delegaci rozhodčímu p. Kaštánkovi na první zápas finálové série 1. VFL a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

FK ERA-PACK Chrudim - GL Litoměřice  - semifinále 1. VFL – 3. zápas

SbKR se na základě vlastního podnětu zabývala výkonem rozhodčího p. Nešněry a konstatuje, že se rozhodčí v zápase dopustil 2 jasných chyb, když:

• ve 24. minutě chybně nenařídil PK ve prospěch hostujícího družstva za hru D19 rukou ve vlastním PÚ,
  • ve 38. minutě nenařídil PVK ve prospěch hostujícího družstva za nedbalé podražení H2 hráčem D6 a bezprostředně na to, nařídil 2. PK ve prospěch domácího družstva.

SbKR se na základě výše uvedených skutečností neztotožnila s hodnocením rozhodčího
p. Nešněry známkou 8,3 (dobrý) ze strany DS a reviduje ji na známku 7,5 (neuspokojivý). Dále pozastavuje jeho delegaci na první a druhý zápas finálové série 1. VFL a uděluje 1,0 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

Kontrola ZoU odehraných utkání

SbKR provedla kontrolu ZoU v utkáních odehraných v období 28. 3. – 17. 4. 2018
a neshledala při jejich zpracování ze strany rozhodčích vážnější nedostatky. Vyhodnocení kontroly ZoU obdrží rozhodčí elektronickou poštou do svých emailových schránek.

Organizační záležitosti:

1)        SbKR žádá rozhodčí, aby kontrolovali své emailové schránky, a to i nevyžádanou (hromadnou) poštu a spam. Emaily z rozhodcifutsal@volny.cz mohou být automaticky zařazeny do těchto složek.

Termín příštího zasedání SbKR je plánován na 2. 5. 2018, místo bude určeno dodatečně.