FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Futsal-Pohár ČMFS
25.5.2011

Pohár ČMFS ve futsalu - Olomoucký kraj - N

Senzace. Tak lze bez okolků pojmenovat jízdu futsalistů prostějovského Anděla. Účastník 2. třídy okresu Prostějov v Poháru ČMFS vyřadil už divizní Náklo, druholigový Jeseník a naposledy ve středu i vítěze druhé nejvyšší soutěže a tedy staronového účastníky 1. ligy Deltu Real Šumperk.

Ve sportovní hale v Kostelci na Hané přehráli prostějovští futsalisté velkého favorita poměrem 5:4 a probojoval se tak mezi nejlepších šestnáct týmů České republiky.

Šumperk původně k utkání ve středečním termínu dorazit nechtěl, jenže o změnu zažádal pozdě, a tak na Hanou přijel v hodně kombinované sestavě. Přesto se už v 1. minutě dostal do vedení, když po přímém kopu otevřel skóre Macek.

Anděl kontroval zásluhou Fládra, Šumperku ale vrátil vedení Smrž. Domácí ale zjistili, že i s vítězem 2. ligy se dá hrát otevřená partie a nadechli se ke skvělému výkonu. Rozhodujícím momentem byl časový úsek mezi 18. a 21. minutou, kdy otočili domácí z 1:2 na 4:2. Jednou brankou se na tom podílel Fládr, dvěma Petr Gotwald.

Ve druhém poločase hosté vyrovnali, ale vzápětí jim vstřelil Fládr sůvj třetí gól v utkání na 5:4 a tento výsledek přes power play hraný Šumperkem už FC Anděl Prostějov uhájil. Na podzim si tak zahraje celostátní osmifinále Poháru ČMFS, ve kterém se na domácím hřišti utká s některým z ligových mužstev.

Finále Olomouckého kraje:

FC Anděl Prostějov Delta Real Šumperk 5:4 (4:2)

Branky: 6., 18. a 33. Fládr, 20. a 21. Gotwald P. 1. Macek, 8. Smrž, 29. Nedvěd, 30. Václavský.

FC Anděl Prostějov: Vystavěl Gotwald P., Gotwald T., Fládr, Dokoupil, Kovařík, Dostál.

Delta Real Šumperk: Urban Netopil, Smrž, Gruntorád, Macek, Václavský, Nedvěd, Lešenár.