Futsal

Mistry republiky hráči Tanga U16 a Plzně U18

Vyvrcholení futsalových juniosrkých soutěží korunovalo mistry republiky šestnáctileté hráče Tanga Brno a osmnáctileté z Indossu Plzeň. Vítězové jsou stejní jako v loňském roce, jenže v opačných kategoriích.

Turnaj začal nejednoznačnějším výsledkem, do Brna totiž dorazila jen pětice odvážných hráčů TORFu, kteří odehráli 80 minut bez střídání!!! Jejich statečný boj na Tango nestačil, v souboji o třetí místo je ale Mělník trochu podcenil, prohrával už 1:3, ale předlouhou power-play zcela unavené protivníky dotlačil na pokutové kopy. Tam ale hráči Olympiku naprosto vyhořeli, nedali žádný pokus (jedna tyč a dvě střely zlikvidoval teprve čtrnáctiletý brankář Pardubic!!!) a tak bronzovou medaili a speciální cenu "Sympatie" si odvezli pardubičtí.

Semifinále osmnáctek otevřelo zcela vyrovnané utkání Chrudimi a Mělníka, které rozhodl tři vteřiny před koncem Gabčo, který se třefil z otočky na hrušce. Ve druhém se jednalo o také vyrovnanou partii, ale Indoss s nejlepším hráčem turnaje Vnukem si svůj postup uzkušeně pohlídal.

Finále šestnáctiletých bylo nejlepším utkáním turnaje, v kvalitě překonalo své starší kolegy a nezadalo si s některými utkáními celostátních utkání dospělých. Střeleckou přestřelku první půle s napětím sledovalo zaplněné hlediště včetně obou vělkých "kotlů" fanoušků. Nejzbach vedl ve druhé minutě, ale do třiceti vteřin byl stav 2:1. Nejzbach srovnal za dvě minuty, další slepené góly na 3:3 padly v 11.minutě a vedení Vysokému Mýtu přinesla po time-outu excelentně zahraná standardní situace. Druhý poločas byl jedním velkým dobýváním branky Nejzbachu, Tango svíralo soupeře, ale vyrovnalo z vpodstatě poslední střely při power-paly 23 vteřin před koncem druhého poločasu. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí, kteří využili zaváhání soupeře v sedmé sérii. Ve čtvrté se sice mýlil domácí hráč, ale rozhodčí nechali penaltu kvůli vyběhnutí gólmana opakovat.

Finále osmnáctiletých bylo jednoznačnou partií pro Plzeň, která tak "obhájila" loňský triumf, ale to ještě z kategorie U16. Mělník se dobře organizovanou obranou probíjel jen velmi těžko, zato kontry a kombinace na jeden dotek hráčů Plzně před vápnem soupeře byly velmi pohledné.