ON-LINE přenos: ME 19: Česko - Řecko 0:0

90+2. Rozhodčí ukončil utkání, český celek nedokázal svoji velkou převahu gólově vyjádřit. Remíza 0:0 může víc těšit Řecko. Ale českému týmu zajišťuje stoprocentně postup na příští světový šampionát hráčů do 20 let v Egyptě.

90. Obrovská smůla pro český celek. Po sérii rohových kopů se odražený míč dostal za hranici pokutového území k Řezníkovi, jeho bomba se odrazila od břevna před brankovou čáru.

88. Střídající Nuc nabral rychlost na pravém křídle, pěkně si zpracoval dlouhou přesnou přihrávku, vystřelil, ale brankář Bamapaniotus si u tyče poradil.

87. Také řečtí trenéři naposledy změnili sestavu. Místo Pavliše přišel Kyrgias.

86. Hokejový zámek předvedla česká sestava před řeckou šestnáctkou, avšak bez zakončení.

84. Poslední české střídání: místo Vošahlíka přišel Kozák.

82. Liberecká návštěva se nakonec vyrovnala té jablonecké z pondělního zápasu s Anglií. V ochozech sleduje utkání 6623 lidí.

81. Česká převaha je po celý druhý poločas evidentní, avšak Řecko dobře a v závěrečných minutách urputně brání.

78. Trenér Dovalil střídá: ze hřiště stahuje Wojnara a posílá tam Nuce.

70. Největší šance zápasu a v ní Vošahlík. Bohužel nekončí gólem. Vošahlíkův pokus o technické zakončení vystihl brankář Bampaniotis a míč vyrazil.

67. Řecko podruhé střídá: hřiště opustil Matsoukas, místo něj přišel Psianos.

63. Řecko přišlo o útočníka Niniho. Ten dostal v rozpětí pár vteřin dvě žluté karty a je vyloučen. Nejdřív byl faulován, ale pád přifilmoval, za což dostal první žlutou kartu. Rozhodčímu za tento verdikt zatleskal a viděl hned druhou a také červenou kartu.

62. Z dobrých 25 metrů se parádně opřel do míče Ioannis Papadopoulos, brankář Vaclík si s jeho ránou poradil, i když mu nadělala velké starosti.

60. V dobré pozici se ocitl obránce Reinberk, z levé strany postupoval sám do pokutového území, ale místo přesné přihrávky poslal míč lehce do náručí brankáře.

58. Žlutou kartu za filmování dostal řecký útočník Pavlis, chtěl si vymodlit penaltu.

56. Řekové poprvé vystřídali: místo Boutzikose přišel Argyropoulos.

50. Úvodních pět minut druhé půle bylo jasně v české režii, ale do šancí se zatím Dovalilovi svěřenci nedostali.

46. Český celek o přestávce střídal. Místo Lecjakse je na levé straně obrany Reinberk.

46. Začal druhý poločas.

45. Skončil první poločas. Zvlášť v jeho závěru byl český celek blízko k vstřelení gólu, ale stejně jako v prvním utkání s Anglií gól do přestávky nedal.

44. Nádherná akce aktivního Lecjakse si zasloužila gól - Lecjaks dostal nádhernou dlouhou přihrávku, v plném běhu si posunul míč a levačkou vystřelil křížně, brankář vyrazil.

39. Další povedená česká akce, na jejím konci v situaci tři na dva ale nenašel Lecjaks své spoluhráče v pokutovém území před brankou.

38. Už už vstávali fanoušci ze sedadel, když se sám před brankářem ocitl Necid, ale rozhodčí jejich napětí zchladili, odpískali ofsajd.

31. Lecjaks dostal žlutou kartu za stažení protihráče, když se Řekové chystali založit protiútok.

30. Zatím nejnebezpečnější akci vymyslel Wojnar, jeho centr před branku směřoval na nabíhajícího útočníka Necida, brankář Bampaniotis ho s námahou konečky prstů vyškrábl.

25. Nebezpečí pro českou branku poté, co Matsoukas unikl Lecjaksovi a ten ho těsně před pokutovým územím na levé straně fauloval. Trestný kop ale odvrátil bez problémů do bezpečí Morávek.

22. Pokus o rychlé přenesení hry na Wojnara končí za řeckou brankou, ale s přispěním obránce. Následný rohovž kop přinesl souboj brankáře Bampaniotise s Vošahlíkem, gólman míč vyrazil za branku. S dalším centrem z rohu už si Řekové poradili.

20. Česká obrana si poradila s dalším řeckým rohovým kopem. Centr zblokoval Mareček.

14. Vošahlík znovu v akci a v ještě nadějnější pozici. Míč po centru ze strany ale nezpracoval dobře.

13. Potlesk z ochozů, které nejsou zdaleka tak zaplněny jako v pondělí v Jablonci při utkání s Anglií, si vysloužila česká útočná akce, na jejímž konci měl být útočník Vošahlík, ale brankář Bampaniotis včasným vyběhnutím zachránil své mužstvo.

11. Řecký přímý kop z levé strany rozehrál Nini, jeho střílený centr naštěstí nikdo netečoval a gólman Vaclík míč ukryl v náručí

9. Oba celky se snažily o rychlejší přenesení hry na vysunuté útočníky, ale na obou stranách obránci s trochou štěstí míč zachytili.

4. Český tým zahrával první přímý kop. Zeman si ho musel zopakovat, protože hlavní rozhodčí Toussaint hru přerušil a potrestal žlutou kartou řeckého stopera Papadopoulose. Druhý Zemanův pokus řecká obrana odvrátila.

1. Řekové začali hodně dobře, hned první jejich akce zaváněla gólem. Míč v malém trestném území zablokoval Řezník, následné dva rohové kopy už nebezpečí nepřinesly a český celek se ubránil.

1. Utkání začalo.

Český trenér Jakub Dovalil udělal v sestavě několik změn oproti prvnímu zápasu s Anglií. Nejenom dvě vynucené kvůli vyloučením Heidenreicha a Brunclíka. V základní jedenáctce se objevili čtyři jiní hráči oproti pondělnímu duelu: Lecjaks, Štěpánek, Wojnar a Mareček.

Sestavy:
Česko: Vaclík - Řezník, Štěpánek, Polák, Lecjaks - Wojnar, Mareček, Morávek, Zeman - Vošahlík, Necid. Trenér: Dovalil.
Řecko: Bampaniotis - Barmboudis, K. Papadopoulos, Lampropoulos, Galanis - Gkentsoglou, Boutzikos, V. Papadopoulos, Nini - Matsoukas, Pavlis.

V prvním utkání Česko zdolalo Anglii a Řecko remizovalo s Itálií. Pokud by svěřenci trenéra Dovalila vyhráli i tentokrát, zajistili by si postup do semifinále už před posledními zápasy ve skupině.

Zápas mezi Českem a Řeckem začne v Liberci v 18:00 a řídit jej bude lucemburský sudí Albert Toussaint. Hodinu před výkopem přineseme sestavy obou soupeřů. Jisté je, že v české budou chybět v pondělí vyloučení obránci Heidenreich a Brunclík.