FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
VARTA futsal liga
26.3.2010

Slavia porazila Tango, série pokračuje

Na třetí vzájemné utkání s Tangem Brno ve čtvrtfinále play-off příznivci a hráči futsalové Slavie jen tak nezapomenou. Poté co prohrávali s brněnským Tangem o přestávce o dvě branky a jejich situace se zdála beznadějná, dokázali zabrat a nakonec si výhrou vynutili pokračování série.

Utkání mohlo v případě vítězství Tanga ukončit tuto sérii a i když šli domácí slávisté do vedení, vyzněl první poločas jasně pro hosty. Slavii se hra nedařila, navíc Tango trestalo chyby v její obraně. Nejprve Belej srovnal, krátce nato mladý Peška poslal hosty do vedení a když se trefil Jan Havel a skóre bylo 1:3 pro brněnský celek, což už pro domácí vypadalo zle. A to ještě v poslední vteřině zahodil Peška další velkou šanci...

Po přestávce ale naskočil na palubovku "jiný" domácí tým. Slavia začala hrát aktivně a protože Tango najednou začlo svůj výsledek jen bránit, což mu není vlastní, začaly se dít věci. Po několikerém odstřelování Žďánského branky se ve 25. minutě trefil po skvělé přihrávce Bejdy Matějka a domácí si vyzkoušeli, že góly dávat umějí. Deset minut před koncem se krásně prosadil Oliva a Novotný srovnal na 3:3!

Domácí se ofenzivy nevzdali, ale dlouho to vypadalo, že zápas skončí potřetí remízou a bude se znovu prodlužovat. Proti byl ale Ulich, který minutu před koncem výtečně našel Matějku a ten upravil na 4:3. Tango sáhlo k power-play, kterou nehrálo špatně, ale do větší šance se nedostalo. Naopak, ještě jednou inkasovalo. To když Oliva obral o míč obránce soupeře a došel s ním do prázdné branky 5:3.

Tímto výsledkem si zajistili domácí prodloužení série, jejíž stav je nyní 2:1 pro Tango Brno. Třetí duel se uskuteční znovu v hale Slavie a to ve středu 31. března od 20:00 hod.

Petr Pleyer (Slavia): "Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, ten první jsme zahráli hrozně - propadali jsme, špatně jsme bránili... Ve druhém poločasu jsme začali napadat jejich druhou čtyřku, lépe jsme bránili střed a tlačili jsme se dopředu. Klíčovým okamžikem byla neproměněná šance Tanga za stavu 1:3, ve chvíli kdy jsme snížili na 2:3 už jsme věřili, Tango se k ničemu nedostalo. Věřím, že čtvrtý zápas bude vypadat jako dnešní druhý poločas, budeme pozorně bránit a dávat góly."

Josef Havel (Tango): "Poté, co jsme otočili utkání po nešťastně inkasovaném gólu na 3:1 pro nás a měli šanci zvýšit krátce před přestávkou jsme tuto šanci neproměnili, což by podle mého byl hřebíček do rakve domácího týmu. Po přestávce jsme ale hráli špatně. Trenér nám řekl co máme hrát, ale my to totálně nedodrželi a domácí to využili. V kabině jsme si to ale už vyříkali a čtvrtý zápas odjezdíme a věříme si, že postoupíme."

Slavia Praha - Tango Brno 5:3 (1:3)
Branky: 8. vlastní, 25. Matějka (Bejda), 31. Novotný (Oliva), 39. Matějka (Ulich), 40. Oliva - 9. Belej, 13. Peška (Belej), 16. Havel Jan (Veselovský).
Slavia: Knobloch, Tichý - Bejda, Ulich, Matějka, Hrdina, Oliva, Pleyer, Novotný, Kracman, Zelenka, Pacheco.
Tango: Žďánský, Kubíček - Havel Josef, Havel Jan, Chadzidis, Peška, Belej, Outrata, Veselovský, Bruna, Vlach, Vacula.