FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
VARTA futsal liga
24.3.2010

Tango porazilo Slavii opět až na penalty

První šanci utkání měli po půlminutě domácí, ale Brůna nestihl nástřel Beleje před brankářem Knoblochem tečovat. Pak se hra na několik minut odvíjela mezi vápny až v půli čtvrté minuty dostal krásnou ulici před brankáře Kracman, ale byl již blízko a Žďánského nepropálil. V šesté minutě se již ale skóre měnilo, domácí sice roh rozehráli nepřesně, ale míč se dostal k Chadzidisovi, který jej zprava napálil před branku a Brůna jen lehoučkou patičkou tečoval za záda Knoblocha - 1:0. Hosté o chvíli později odpověděli bodlem Bejdy těsně nad, domácí pak měli v 7.minutě tři výborné brejky do nekompletní obrany, ale dvakrát poslední obránce míč zasáhl a jednou dal Outrata nepřesnou přihrávku na zadní tyč. Zase přišly hlušší minuty, v 10. pak Josef Havel napálil tyč, o minutku později pak po pěkné narážečce totéž provedl na druhé straně Oliva. Od té doby se hra odehrávala ve středu, týmy dlouho držely míč kolem středového kruhu, chystaly si zajímavou pozici, ale kromě jedné prudké nebezpečné přihrávky ze strany do mlýnice se nedělo nic zajímavého.

Druhý poločas začal opět taktickými šachy, více ale měla ze hry Slavia a ve 24. minutě po špatném odkopu domácích napálil z blízka břevno Kracman. Pro domácí to nebylo varování, ve 25.minutě se po levé straně prosadil přes obránce Oliva, našel před brankou Bejdu, jehož gólovku ještě Žďánský stihl vyrazit, ale dorážka Novotného přes dva hráče neomylně zamířila do pravé šibenice - 1:1. Remízový stav ještě více donutil hráče myslet na zabezpečenou obranu a do útoků se oba týmy pouštěly vysloveně individuálně, což nemělo proti obranám šanci na úspěch. Na ukazateli skóre se tak měnily jen fauly, přesně v půlce druhé části hry to bylo 3:5 a obzvláště pátý faul za dotek ruky Olivy a míče zvedl vášně na obou lavičkách. Hra byla dosti rozkouskovaná a nepřesná, ojedinělou šanci měl po vystihnutí rozehrávky Knoblocha Veselovský, ale do bomby se mu obětavě Matějka. Šance se začaly rodit až v poslední pětiminutovce. Výbornou šanci na vedení měli hosté ve 35.minutě, hostující Kracman se dostal k odraženému míči, udělal kličku i Žďánskému, leč střelu do prázdné branky se štěstím ve skluzu na poslední chvíli vyškrábl Josef Havel. Domácí následně po rohu měli tutovku Veselovského, ale ten hodně přestřelil poloprázdnou branku, za půlminutu pak nástřel Jana Havla proletěl klubkem těl a orazítkoval pravou tyč zkoprnělého Knoblocha. Hosté se poslední dvě minuty stáhli do obrany a to se jim mohlo stát osudným, domácí poslední minutu zasypávali Knoblocha střelami ze všech pozic, ale ten i za cenu bolestivých střetů odolal a utkání stejně jako první souboj dospělo za stavu 1:1 do prodloužení.

To pokračovalo stejně jako skončil druhý poločas, tedy ve velkém tempu a se šancemi. Ve druhé minutě měli hosté brejk tří na dva, Novotný jej zakončil dobře, ale ani dorážku obránce ke Žďánskému projít nenechali. Na domácí straně pak mohl zakončit Outrata, ale na pobídku Veselovského na zadní tyč nedosáhl. Ve 4.minutě nastavení pak zastavil střelu Chadzidise před Knoblochem Belej, ale nedokázal využít moment překvapení. Těsně před zlomem nastavení pálil z výborné pozice Brůna, ale halfvolej ze šesti metrů proletěl metr nad břevnem. Ve druhé nastavené pětiminutovce se na šanci čekalo až do půlky, pak ale předvedl kouzelnický kousek proti Brůnovi s Belejem uvnitř pokutového území Knobloch a dál držel remízový stav. Za minutku na druhé se proti střele Bejdy z otočky pověsil do vzduchu Žďánský a střelu vytáhl na roh. A protože rozhodčí nezapískali už žádný faul, i když se obě lavičky několikrát velmi čertily, i ve druhém vzájemném utkání musely rozhodnout až pokutové kopy.

V nich postupně domácí proměňovali jednu za druhou, hosté ale neproměnili jedinou a tak druhou výhru v sérii si připsali opět domácí.

Jakub Žďánský, FC Tango Brno: "Tohle utkání bylo úplně stejné jako to první, zase to skončilo 1:1, šance na obou stranách, zase na penalty a to je vždy o štěstí. Na penalty jsem si věřil, kdyby ne, tak bych tam ani nemohl jít, navíc jsem měl střelce Slavie přečtené a první dvě penalty jsem věděl, kam to půjde. Jediný malý rozdíl byl v tom, že za nás už hrál Dimo a pomohl hlavně psychicky. Obě výhry na penalty nám velmi pomohly, soupeře to určitě hodně nalomilo, když byl tak blízko výhrám. Oba zápasy byly hodně nervově náročné, a nám to může do třetího zápasu jen a jen pomoci, nyní musí Slavia útočit a hrát dopředu, bude pod tlakem, my se nebudeme nikam tlačit a hrát na brejky. Ale ten třetí krok je zdaleka nejtěžší a ještě v semifinále nejsme."

Jiří Novotný, SK Slavia Praha: "Jsme zklamaní z toho, že jsem prohráli pokaždé na penalty, určitě by sérii slušel stav 1:1. Dneska jsme ty penalty zahrávali otřesně, prohrát 3:0 na penalty se prostě nesmí. Na dnešek jsme se připravovali, nacvičili jsme nějaké kombinace, ale Tango nás v první půli hodně dobře napadalo a nedalo nám prostor to zahrát. Hra první čtyřky se s Chadzidisem zvedla, ale nás to nezaskočilo a dokázali jsme si s tím poradit, vyloženě nás nepřehráli. Druhý poločas jsme teda hráli více 1 na 1, myslím, že se to povedlo, vyrovnali jsme a zápas byl vyrovnaný až do poslední minuty a nakonec rozhodly zase ty smolné penalty. A že jsem zatím jediný střelec Slavie? Věřím, že ostatní si to schovávají na třetí až pátý zápas, že doma nějaké branky přidají a my tu sérii ještě zvládneme."

FC Tango Brno - SK Slavia Praha 1:1 (1:0), 1:1 po prodloužení, 3:0 na penalty
branky: 6. Brůna (Chadzidis) - 25. Novotný (Bejda)
ŽK: 27. Novotný, 40. Knobloch
ČK: -
Rozhodčí: Skřítecký, Gasnárek - Havíř; Delegát: Rohánek, Hoffmann
FC Tango Brno: Žďánský, Kubíček - Chadzidis, Brůna, Vlach, Vacula, Belej, Josef Havel, Jan Havel, Peška, Outrata, Veselovský
SK Slavia Praha: Knobloch, Tichý - Bejda, Pleyer, Kracman, Novotný, Oliva, Pacheco, Kokeš, Hrdina, Matějka, Kosina