Hlavní menu

Jedenadvacítka i ve druhém utkání v Egyptě remizovala, s Koreou 2:2

I ve druhém přípravném zápasu v Egyptě čeští fotbalisté do 21 let remizovali. Po pátečním bezbrankovém utkání s domácím výběrem dnes v Alexandrii hráli s Korejskou republikou 2:2. Kouč Jakub Dovalil se tak dočkal prvních vstřelených branek v roli trenéra jednadvacítky.

Česká sestava byla jiná než proti Egyptu. V základní jedenáctce se objevil z minulého souboje pouze stoper Mazuch, jinak dostali šanci další hráči z kádru a devět z nich si odbylo premiéru v jednadvacítce.

Čeští mladíci byli v prvním poločase lepší, ale střelecky se neprosadili. Příliš se jim nedařila hra po krajích hřiště a středem, který soupeř zhustil, cestu ke vstřelení branky nenašli. Naopak Korejci z jediné šance po brejku těsně před pauzou překonali gólmana Štěcha.

Po přestávce se česká hra po stranách zlepšila, ale kvůli střevním potížím musel z trávníku odejít Hable. V 50. minutě Fabiánovu střelu korejský brankář vyrazil před sebe a Wojnar míč pohotově dorazil za jeho záda. V 69. minutě ale Češi opět prohrávali po přesné trefě z hranice vápna.

V poslední čtvrthodině si český celek vytvořil tlak, k němuž přispěly i další změny v sestavě. Snaha o vyrovnání byla korunována úspěchem šest minut před koncem, když Vošahlík po Wojnarově centru přesnou hlavičkou z hranice malého vápna vyrovnal na konečných 2:2.

Korea "21" - ČR "21" 2:2 (1:0)
Góly ČR: 50. Wojnar, 84. Vošahlík.
Sestava ČR: Štěch - Macháček (77. Lecjaks), Mazuch, Štěpánek, Čelůstka - Reinberk (70. Vácha), Hable (63. Mareček), Wojnar, Fabián - Kozák (70. Pekhart), Rabušic (77. Vošahlík).

Podle českého trenéra Jakuba Dovalila šlo o kvalitnější utkání než proti Egyptu. "Hrálo se opět na výborném terénu, ale nefoukal vítr. Příležitost dostali další hráči a ukázali, že máme z čeho vybírat," řekl Dovalil.

První poločas měl prý český tým slabší. "Po chybě, když jsme nedokázali pokrýt rychlý brejk, jsme inkasovali. Ve druhém poločase jsme sestavu prostřídali a musím kluky za zlepšenou hru pochválit," uvedl Dovalil. Ke zlepšení prý přispěly i některé změny v rozestavení. "Více jsme vysunuli naše napadání a výsledkem bylo vyrovnání. Potom jsme byli lepší, ale šance Kozáka zůstala nevyužita a poté jsme inkasovali z přímého kopu. V závěru jsme vrhli všechny síly do útoku a po závaru před korejskou brankou vyrovnal Vošahlík," řekl Dovalil.

Hlavní pozitivum vidí v tom, že tým dal první góly. "Soupeř byl hodně těžký, o to je výsledek více povzbuzující. Dvakrát jsme prohrávali po individuálních chybách, přesto jsme dvakrát i díky bojovnosti vyrovnali. Proto panuje spokojenost," dodal trenér.