MS U-20 v Egyptě
FIFAMS do dvaceti let: Český celek v dějišti


Plných třináct hodin trvala cesta české reprezentační dvacítky do Port Saidu. Do dějiště základní skupiny mistrovství světa se dostávali komplikovaně.

Ve čtyři ráno budíček, v šest nejprve krátký přelet do Frankfurtu, tam po tříhodinovém čekání nasedla výprava do letadla směr Káhira, let trval necelé čtyři hodiny.

To nejhorší mělo čekat až na egyptské půdě – přesun do více než dvě stě kilometrů vzdáleného Port Saidu. Byly obavy až z pěti hodinové cesty. Nakonec vše dopadlo dobře. Pořadatelé přidělili české výpravě policejní doprovod, a ten si stokilometrovou rychlostí klestil cestu tak obratně, že po sto padesáti minutách byl tým před hotelem Grand Albatros.

"Mistrovství bude takové, jaké si ho uděláte. Jste dobrá parta a věřím, že veškeré případné problémy zvládnete," řekl hráčům člen výpravy Rudolf Baťa, který byl na MS 20 už v roce 1983 s Ivanem Haškem a spol. a ze sedmi účastí českého či československého fotbalu chyběl jen jednou. "Bylo to v roce 2001 v Argentině," připomněl Rudolf Baťa.

Jak hráči snášeli cestu? Různě. "Bylo to docela utrpení. Snažil jsme se usnout, ale moc to nešlo. Jsem rád, že už jsme tady," konstatoval při čekání na klíče od pokoje Lukáš Vácha. Novopečený kapitán Ondřej Mazuch, který je asi ze všech hráčů nejzkušenější, si ale nestěžoval: "Já cestu prospal skoro celou. Jsem docela v pohodě."

První dojem z hotelu a okolí? Dá se popsat dvěma slovy: Jiný svět. Třeba internet – dobrá zpráva je, že spojení existuje. Ta špatná ale říká, že je tak pomalé, že se člověk nediví nedávno zveřejněné informaci, že kdesi na jihu Afriky byl rychlejší poštovní holub, než mail. Asi to platí i pro sever černého kontinentu…

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate