MS U-20 v Egyptě
FIFAMS do dvaceti let: Tréninková plocha překvapila


První trénink v dějišti světového šampionátu hráčů do dvaceti let mají za sebou čeští reprezentanti.

Díky drobným organizačním zmatkům dostali dokonce lepší hřiště… Původně měli vystřídat Kostariku na stadionu Al Marikh, jenže tým ze střední Ameriky vyrazil na trénink místo v devět až o čtyřicet pět minut později. Češi tedy vyrazili operativně na stadion Al Rabat Wa Al Anwar klubu. Je sice dál, ale má údajně kvalitnější trávu.

"Trávník nás příjemně překvapil. Je to sice jiná tráva, než u nás, ale v rámci místních možností je velmi dobrá," pochvaloval si trenér Jakub Dovalil. Také kapitán Ondřej Mazuch byl spokojen: "Když jsem viděl z okna autobusu jak vypadají ulice a domy, a pak jsme zahlédli dva stadiony úplně bez trávy, čekal jsem všechno. Ale musím říci, že vše je v pořádku a dá se bez problémů trénovat."

Celkem 80 lahví pitné vody, každá o objemu šest deci, skončilo ve vyprahlých hrdlech trénujících. Sponzor dodává 200 těchto lahví denně, ukazuje se, že to asi stačit nebude a bude třeba obstarat další. "Byli jsme upozorněni, abychom dostatečně pili, tak čtyři litry denně. Člověk si na to musí dávat pozor. Trénink byl od jedenácti do dvanácti, ale trénovalo se dobře. Bylo sice horko, ale zároveň od moře vál příjemný větřík, který ten žár zmírnil," poznamenal těsně po prvním tréninku Ondřej Mazuch.

Záložník Lukáš Mareček jeho slova doplnil: "Jel jsem na trénink s napětím, vůbec jsem nevěděl, co mám čekat. Ale vše bylo normální. Snad až na to vedro. Už se těším na večerní trénink. Ten bude už za umělého osvětlení a mělo by být mnohem příjemněji. Včera jsme se po cestě šli projít kousek kolem moře a vál hodně osvěžující vítr."

Trénovalo se hodinu, ale ve velmi vysokém tempu, jediné zastávky patřili pravidelnému doplňování tekutin. "Trénink byl rozhodně kvalitní, hráči si nestěžovali na cestovní únavu a bylo na nich vidět, že je to baví. Nacvičovali jsme rychlé přenášení hry dopředu a zakončení. Potřebujeme, aby si hráči osahali míče, které jsou trochu jinačí, než se kterými se hraje liga. Večer se zaměříme na standardní situace," komentoval trenér Jakub Dovalil a dodal: "Zatím jsou všichni zdraví, mají chuť a všichni by chtěli hrát. Budeme mít tak trochu starost, abychom vybrali tu správnou jedenáctku."

Únavu spláchli hráči během čtvrthodinky v hotelovém bazénu, pak následoval oběd, po něm mítink celé výpravy se zástupci FIFA a večerní trénink. Ze zahajovacího zápasu, ve kterém dnes večer nastoupí Egypt, vedený českým trenérem Soukupem proti Trinidadu a Tobagu, tak tým stihne sotva závěr.

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate