MS U-20 v Egyptě
FIFAMS do dvaceti let: Pohled do zákulisí


Hotel Grand Albatros se stal dočasným domovem české reprezentace, která se s budoucími soupeři, hráči Kostariky, potkává v jídelně, a také v hale hotelu při hledání co nejsilnějšího signálu wifi…

Patálie s internetem naštěstí dnes končí, protože se podařilo u jednoho světoznámého operátora pořídit mobilní připojení přes usb port. Je rychlé a kupodivu ani není tak drahé!

Výpravě patří třetí patro. Na jednom z apartmá je království osmačtyřicetiletého JAROSLAVA FARÁŘE, muže, který má na starosti materiální zabezpečení týmu. Od rána do večera má co dělat. Vše začalo už náročným transportem.


"Vezli jsme s sebou třináct hliníkových beden s materiálem a s míči. Dvacet balonů jsme měli už z domova a dalších dvacet jsem dostali na místě. Ve vybavení je šest kompletních sad dresů na zápasy, tři bílé a tři červené. Dále jsme museli vzít kompletní vybavení na tři tréninky neoficiální a dva oficiální. To je potřeba odlišit proto, že na oficiálním tréninku nesmí být na ničem logo nebo nápis propagující naše sponzory," přibližuje, co vše bylo v bednách, kustod a pokračuje: "Pokud jde o moji práci – od rána to jde pěkně postupně, připravit a vydat každému věci na trénink, pak je zase vybrat, totéž udělat i odpoledne, mezitím vše odevzdat do prádelny. A pořád dokola."
Hlavně při přesunech by to sám nestíhal. "Kluci pomohou a poslouchají, když se na ně trochu hejkne," s nadsázkou hodnotí Jaroslav Farář ochotu hráčů.

"Přišel jsem k tomu před osmi lety, když Kuba Dovalil začínal na svazu u reprezentace do šestnácti let. Pak jsem se přesunul k jednadvacítce, s tím, že vloni jsem si odskočil k devatenáctce na mistrovství Evropy, které jsme pořádali. Kluci si vybojovali postup, tak jsme tady," vysvětluje Jaroslav Farář, jak se vlastně k této funkci dostal a dodává: "Pro mě je to koníček. Mám svoji firmu a když jsem s nároďákem, musí mě v ní někdo zastoupit. Líbí se mi, že jsem ve fotbalovém prostředí, a hlavně jsem tu se svým největším kamarádem Kubou Dovalilem. Fotbal mám rád, od malička jsem ho hrál, nejdřív za Sedlčany, pak za Hradišťko. Když jsem se v devětadvaceti zranil, dal jsem se na pískání a dotáhl jsem to do divize. No a teď tedy mohu u fotbalu pokračovat."Další velký pokoj je vyklizen pro potřeby ambulance. Tam vládnou lékař Alexandr Kučera, fyzioterapeut Erwin Mahr a masér Petr Kádner. Jak to bývá na všech fotbalových pobytech, nejde jen o obyčejnou ordinaci, tady je i jakési centrum celého patra.

V jídelně v přízemí mají Češi vyhrazenu jednu polovinu, Kostarika druhou. Obě výpravy mají vlastní místo s nabídkou stravy. A na hotelovou kuchyni není možno si stěžovat. Například dnes byla v nabídce smažená ryba, dále kalamary a hovězí plátky. Přílohy pro nás tradiční – brambory, rýže, těstoviny. Samozřejmě polévka, různé druhy zeleniny na saláty, ale i sladká tečka v podobě výtečných moučníků. K pití hlavně balené voda a jako bonus kola, s tou se ale zachází opatrně – denně pro výpravu 40 plechovek…


Ubytování i strava hotelu problém nečiní. Zato něco navíc ano. Dnes se například dlouhou dobu shánělo projekční plátno, na které by mohli trenéři promítnout hráčům video.

A ještě perlička na závěr – po obědě přijel Eurosport, aby si natočil rozhovory a místo pobytu Čechů. Jenže stačil udělat jen kapitána Ondřeje Mazucha a před Tomášem Pekhartem byl zastaven. Policisté, kteří se starají o ostrahu hotelu požadovali povolení k natáčení vystavené ministerstvem vnitra v Káhiře, a to štáb neměl.

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate