MS U-20 v Egyptě
FIFAMS do dvaceti let: Oficiální trénink už dva dny před zápasem


Česká reprezentace si otestovala stadion, na kterém bude hrát v Port Saidu úvodní dva zápasy ve skupině. Bývá zvykem, že oficiální trénink je vpředvečer utkání, na šampionátu se ale hrají dva zápasy na stejném stadionu vždy v jeden den, tak se týmy musejí o termíny podělit.

Ve čtvrtek tedy začali Brazilci a Češi šli hned po nich od 18:45 hodin, tedy v čase, ve kterém začnou nedělní zápas s Austrálií. Protinožci a Kostarika se na nově rekonstruovaný stadion dostanou v sobotu.

"Když jsem tady byl na jaře v rámci naší cesty na losování, viděl jsem stadion, který byl v rozsáhlé rekonstrukci. Stavělo se na obou hlavních tribunách, nebylo hotovo zázemí a trávník také neodpovídal ani zdaleka požadavkům. Ale teď se zdá být vše v pořádku. Hřiště má kvalitní a rovný travnatý povrch, šatny jsou nové a odpovídají našim měřítkům," pochvaloval si trenér Jakub Dovalil. Například pracovní místnost pro média je na nejvyšší úrovní a směle snese srovnání se podobnými zařízeními na EURO a MS. Šatna je přizpůsobena arabským zvyklostem, sprchy jsou v kabinkách a každá má dveře.

Místní říkají, že rekonstrukce, která byla skutečně důkladná, pohltila 30 milionů egyptských liber, což je asi šest milionů dolarů! Finišuje se do poslední chvíle, dělníci natírají obvodové zdi stadionu původně postaveného v polovině padesátých let minulého století, uklízí se v útrobách protilehlé tribuny, kde je zázemí pro VIP hosty. Stadion je jen asi pět minut cesty autobusem od hotelu, má kapacitu skoro 19 tisíc diváků a odhady o návštěvě se různí.

Například Mostafa Mohamed Mostafa Taha, zástupce firmy, ve které jsme nakoupili mobilní připojení na internet, má o fotbale velký přehled. A nejen o místním – fandí Arsenalu, zná tedy podrobně osud Tomáše Rosického, dokonce věděl, že Teplice vedou momentálně Gambrinus ligu! Říká: "V Port Saidu je o fotbal velký zájem, máme tu dobrý tým a na ligu je vyprodáno. Myslím, že bude plno i na zápasy šampionátu. Lidé tu hodně fandí brazilskému fotbalu." Při pohledu do hledišť čtvrtečních zápasů v Káhiře se tomu nechce věřit. Uvidíme…

Na samotný trénink vyměřili pořadatelé přesně 45 minut a hráči ho využili k nácviku střelby, a potom si zahráli na dvě branky na polovinu hrací plochy. "Vše proběhlo v pořádku. Hráči si osahali prostředí, nikdo není zraněn. Ještě před tréninkem jsme jim pustili sestřih ze dvou zápasů Austrálie, v sobotu dopoledne je další porada, na které probereme vše, co je potřeba. Sestava se už rýsuje, ale protože víme, že australská strana, stejně jako my, hledá informace kde se dá, zveřejníme ji až tak dvě hodiny před zápasem," komentoval Jakub Dovalil trénink a zamířil spolu s Janem Morávkem na svoji první tiskovou konferenci. Bylo na ní asi dvacet místních novinářů a hučeli jako v úle, tiskový mluvčí FIFA pan Habouba nemohl ani začít a jejich temperament krotil zvýšeným hlasem. Ještě, že nepoužil známou formulku: Ticho, nebo nechám vyklidit sál.

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate