MS U-20 v Egyptě
FIFAMS do dvaceti let: Už jsem natěšený, říká Jan Morávek


V létě udělal devatenáctiletý JAN MORÁVEK obrovský skok ve své kariéře, když zamířil do FC Schalke 04. Teď je ale na světovém šampionátu dvacetiletých a už sama klubová příslušnost z něho dělá zajímavou persónu pro média. Byl na předzápasové tiskové konferenci a den před utkáním si ho k rozhovoru vybrala i místní televizní stanice.

Slečna redaktorka vás zpovídala spolu s Petrem Wojnarem. Na co se ptala?
Pochopitelně na Austrálii, jak se připravujeme. Také na podmínky, jak jsme s nimi spokojeni. Trochu pro mě bylo překvapením, že tu angličtinu neovládala na světové úrovni, takže to bylo tak trochu krkolomné, ale nakonec to dobře dopadlo.

Angličtinou vládnete, ale zase potřebujete zdokonalit němčinu. Jak jde učení?
Že vládnu angličtinou, to bych neříkal, ale domluvím se. I když vím, že ji potřebuji pořád zdokonalovat. Ale na začátku německého angažmá mi hodně pomohla, kdybych ji neměl, bylo by to hodně obtížné. Pokud jde o němčinu, máme s některými spoluhráči z klubu dvakrát týdně po hodině, což tedy není nijak mnoho. Ale nějaké základy mám, už do sebe dostávám i pokyny používané na hřišti a věřím, že to bude pořád lepší.

Pojďme k egyptskému šampionátu. Je den před utkáním, jak se těšíte na první zápas?
Jsem ohromně natěšený, už aby to vypuklo.

Co podmínky, panuje spokojenost?
V Egyptě jsme byli už jednou letos na jaře, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Podmínky sice nejsou nějak pětihvězdičkové, ale myslím, že vše probíhá naprosto v pořádku. Teď už máme i internety, takže můžeme být naprosto spokojeni…

Trávníky asi také nelze kritizovat?
To ano. Na hlavním stadionu je úplně super, až nad očekávání. I sám stadion je moc pěkný, kdyby tam nebyla atletická dráha, tak by se dalo říci, že je fantastický.

Už jste měli obě taktické porady o Austrálii, tak co jste se dozvěděli?
Mají nebezpečné standardní situace, v obraně mají hodně vysoké hráče. Ale z dvd bylo vidět, že měli problémy vzadu a jeden na jednoho by se mohlo dát projít. Mohla by také platit rychlá kombinace. Věřím, že když to odjezdíme na sto procent, tak uspějeme.

Před rokem jste byli v podobné situaci na domácím mistrovství Evropy, také hodně záleželo na vstupu. Jak se dají oba turnaje porovnat?
Řekl bych, že pocitově je toto mistrovství světa určitě výše. Ale pokud jde o soupeře, tak tehdy jsme měli v prvním zápase Anglii a řekl bych, že to bylo ještě složitější. Tady je problém, že jde o první zápas a vzhledem k losu bychom ho měli v každém případě zvládnout. Musíme být hodně koncentrovaní a nesmíme udělat zbytečnou chybu.

Viděl jste alespoň něco z dosud odehraných zápasů?
Koukal jsme se včera na Španělsko s Tahiti, škoda, že jsme Tahiťany nedostali do skupiny… Teď se těším, že se podívám na Němce, hraje tam můj kamarád ze Schalke Lewis Holtby.

Co říkáte návštěvám?
Určitě by bylo příjemné, kdyby se splnily předpovědi a na zápasy naší skupiny přišlo opravdu hodně diváků. Zážitek by byl o to větší.

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate