MS U-20 v Egyptě
FIFA

MS do dvaceti let: Brazílie si zastřílela

Favorizovaná Brazílie vyhrála v prvním utkání české skupiny v Port Saidu nad Kostarikou hladce 5:0, po poločase 3:0.V hledišti s devatenáctitisícovou kapacitou bylo sotva tisíc míst volných, takový je v bráně Suezského průplavu o šampionát zájem! Dobré tři stovky bylo fanoušků z Kostariky.

Od začátku viděli diváci oboustranně útočnou hru, první dvě šance měla Kostarika, které pak rakouský sudí Einwaller odpustil penaltu. Vzápětí po rohu skóroval Alan Kardec hlavou. Za dvanáct minut se za obranou objevil kapitán Giuliano a přeloboval vybíhajícího brankáře. Těsně před přestávkou se míč odrazil po standardní situaci k Alanu Kardekovi, který dal se sedmi metrů svůj druhý gól.

Po přestávce postupně zapadlo slunce a upadlo nasazení… Brazilci v klidu kontrolovali stav a jejich soupeř se kromě jedné střely z dálky k ničemu nedostal. Patnáct minut před koncem se po narážečce dostal ve vápně ke střele pravý obránce Douglas, trefil tyč a Alex Teixeira a zblízka dával do prázdné branky. Dvě minuty před koncem napálil Boquita z pětadvaceti metrů a trefil pod břevno popáté!

Zápas sledovali i asistenti trenéra českého týmu Roman Sklenář a Petr Kouba, který poznamenal: „Do přestávky to byl docela masakr z ničeho nic. Zpočátku se zdála brazilská obrana trochu málo pohyblivá a soupeř se dostával do zakončení, jenže pak dali dva ze tří gólů po standardních situacích. Jsem zvědav, jak si naši kluci s jejich technickým stylem a pohybem poradí. Bude to zajímavá konfrontace.

Asistent trenéra Roman Sklenář ještě doplnil: „Kostarika hrála do chvíle, než dostala druhý gól. Pak to byla jednoznačná záležitost a Brazilci si dělali co chtěli. Na vše měli dost času, protože soupeř špatně a pomalu dostupoval.“

S asistenty vyrazili na stadion dříve kustod Jaroslav Farář, masér Petr Kádner a fyzioterapeut Erwin Mahr, aby připravili šatnu. Česko hraje proti Austrálii v červených dresech, bílých trenkách a modrých štulpnách.

Hráči přijeli necelé dvě hodiny před zápasem a snámek ze šatny ukazuje Zemana, Marečka a Pekharta při oblékání na zápas. Ten bude zřejmě sledovat méně diváků, protože odešla nejen kostarická skupina, ale i řada domácích...