MS U-20 v Egyptě
FIFA

MS do dvaceti let: Vydřená výhra nad Austrálií

Český tým vstoupil úspěšně do šampionátu, když vydřel výhru nad Austrálií. Z ruky zmateného mexického sudího Rodrigueze ale Češi viděli pět žlutých karet, což může být pro další zápasy nepříjemné…

Čtvrthodinka byla hodně opatrná, ve 12. minut se dotáhl do šance Vošahlík, byl v pokutovém území ale zablokován a sudí ukázal jen na roh. Soupeř opověděl z minutu brejkem, Hoffman pálil prudce mimo.

Diváci byli zticha, a tak se stadionem rozléhal zpěv motlitby z nedaleké mešity. Byl překřičen fanoušky v okamžiku, kdy se Vošahlíkova tečovaná rána snášela pod břevno brankář musel s vypětím vyrážet na roh. Za dvě minuty skončila hlavička Rabušice těsně nad. Ještě větší šanci měl Rabušic po tečovaném centru Zemana, dva metry před brankou netrefil hlavou míč! Mareček pak po zemi minul o centimetry pravou tyč a zakončil první půlhodinu, ve které Češi z převahy gól nevytěžili.

Druhou začali závarem před Vaculíkovou brankou Australané, ale Nichols míč netrefil. A totéž Nichols zopakoval o úpět minut později. Hollandův přímý kop chytil Vaclík. V závěrečné patnáctiminutovce získal mírnou převahu pro změnu soupeř, a tak do kabin se šlo za zaslouženého bezbrankového stavu, střely na branku byly totiž jen 2:1 pro Australany…

Druhou část začali Češi aktivněji. V 50. minutě zahrál Zeman přímý kop levou nohou zprava z boku pokutového území, Rabušic míč lehce usměrnil hlavou na tyč a odtud do sítě – 1:0.

O sedm minut později chytil Vaclík „plavající“ prudkou ránu Oara. Půlhodinová převaha soupeře naštěstí k šancím nevedla. Dvě minuty před koncem unikl do vápna Pekhart, přihrál pod sebe a Wojnar byl v šanci sražen Mc Gowanem, který byl vyloučen. Pokutový kop proměnil Pekhart – 2:0.
V nastavení si sudí po lehkém Mazuchově postrčení kapitána soupeře vymyslel penaltu, kterou Hollandovi Vaclík vyrazil, jenže sudí exekuci nechal opakovat a Holland gól už dal – 2:1.

Vzápětí sudí, který byl nejslabší na hřišti, zápas ukončil…

Česká republika – Austrálie 2:1 (0:0)
Góly: 50. Rabušic, 89. Pekhart (pen.) – 93. Holland (pen.)
Rozhodčí: Rodriguez (Mexiko). ŽK: Rabušic, Morávek, Vácha, Lecjaks, Mazuch – DeVere, Kantarovski. ČK: 88. McGowan. Diváků: 9000.
ČR: Vaclík – Čelůstka, Hošek, Mazuch, Lecjaks – Vácha (83. Řezník), Mareček, Morávek, Zeman (71. Wojnar) – Rabušic (64. Pekhert), Vošahlík. Trenér: J. Dovalil.
Austrálie: Bouzanis – Mullen, DeVere, McGowan, Jurman – Holland, Nichols (70. Herd), Kantarovski – Danning (70. Minniecon), Hoffman (46. Rooney), Oar. Trenér: J. Versleijen.