MS U-20 v Egyptě
FIFA



MS do dvaceti let: Start jsme zvládli, říká Jakub Dovalil


Trenér Jakub Dovalil na oficiální tiskové konferenci po zápase s Austrálií přiznal, že to byl hodně vyrovnaný zápas, ale že podstatné je, že tři body a úspěšný vstup do soutěže má jeho mužstvo. Později se na hotelu pustil do bližšího hodnocení.

Jaké jsou pocity pár hodin po prvním zápase?
Jsme samozřejmě rádi, že jsme vítězství nakonec vydřeli, i když výkon nebyl určitě ideální. Ale nad všemi dojmy převáží právě ty tři body, které máme v tabulce. Vždycky je vstup do turnaje velmi důležitý, protože pak se hraje jinak.

Hráči sami přiznávali, že se jim nedařilo dodržovat taktické pokyny. Bylo tomu tak?
Prvních třicet minut jsme byli lepší, dařilo se nám vcelku napadání, ale nevycházela finální přihrávka, bylo tam hodně zkažených přihrávek. Nešla nám hra do hrotu, hráči hodně drželi balon a tím se zbytečně vysilovali. Celkově se dá říci, že nesplnili očekávání.

Překvapila něčím Austrálie nebo se potvrdily poznatky z pozorování?
Bylo to přesně podle našich sledování. Základní sestavu jsme netrefili jen na dvou místech, nastoupil brankář Bozanis a v záloze Kantarovski.

Po přestávce konečně přišel vedoucí gól, ale pak měli převahu Australané, i když si z ní šance nevypracovali. O čem se mluvilo v šatně?
Trošku jsme museli udělat v kabině průvan… Austrálie byla k poražení a věděli jsme, že naši hráči umějí podat lepší výkon, než jaký předvedli do přestávky. Bylo tam hodně třeba padesátimetrových sprintů a hráče jsme upozorňovali na to, že to zbytečně stojí hodně sil. Trochu jsme změnili postavení, zatáhli jsme Morávka trochu dozadu a hráli aktivněji. Myslím, že se to povedlo. To, že jsme se pak bránili nepřičítám ani tak nějaké naší bázlivosti, ale spíše tomu, že Australané na tom byli o něco lépe kondičně. Mám se to ale podařilo eliminovat třemi střídáními, která vyšla. Pekhart s Wojnarem v podstatě zařídili penaltu a tím gól, Řezník naskočil deset minut před koncem do rozjetého vlaku a svoji roli splnil.

Nebylo však riskantní poslat ho do boje s fyzicky vybavenými a důraznými Australany Tomáše Pekharta i když skoro tři měsíce nehrál ani minutu v nějakém zápase?
Už před turnajem jsme říkal, že víme, že Tomáš se dokáže na velkou akci připravit. Riziko to ale trochu bylo. Poslali jsme ho na hřiště místo Rabušice, který v rámci svých možností odevzdal maximum, dal branku a od Pekharta jsme čekali, že také pomůže. Byl určený na penaltu a proměnil ji.

Na Pekhartovi je vidět, jak po turnaji toužil a nejen to, také z něho sálá chuť prosadit se.
Bere to jako šanci ukázat, co umí. V Tottenhamu se přes snahu neprosadil do prvního týmu, ve Slavii hrál na jaře také jen střídavě a ke všemu si zlomil nohu.

Mužstvo dostalo pět žlutých karet. Proč tolik?
Nejdříve si to u videa v klidu prohlédneme, z lavičky je vše vidět trochu jinak. Rozhodčí na mítinku upozorňovali, že bude přísný metr. Pět je ale hodně a může nás to limitovat v dalším průběhu turnaje.

Kartu má i kapitán Ondřej Mazuch, který protestoval, když rozhodčí nechal střídajícího Váchu jít na lavičku z protější lajny kolem celého hříště. Překvapilo vás to?
Rozhodčí je pánem na hřišti, co pískne to platí. Ale na hodinovém instruktážním videu od rozhodčích nic o střídání na druhé straně hřiště nebylo!

Co jste říkal atmosféře v hledišti. Na Brazílii bylo skoro plno, ale pak se hodně diváků vytratilo?
Podle našich informací hrál Port Said někde v Káhiře ligu a diváci prý dali přednost odchodu na televizi. Ale na našem vystoupení se to nijak neprojevilo.

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk



Česká fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate